W Stalowej Woli

Mecz i koncert nie zwalniają z prawidowego parkowania

Mecz i koncert nie zwalniają z prawidowego parkowania

Nagminnie się zdarza, że podczas imprez masowych, które odbywają się często w Stalowej Woli, wielu kierowców parkuje swoje auta niezgodnie z przepisami. Wynika to m. in. z tego, że tych miejscy nie ma za wiele w mieście, a także z faktu, że wielu chce mieć jak najbliżej do miejsca, w którym odbywa się dane wydarzenie.

Zadzwonił do nas jeden z mieszkańców, który skarżył się, że podczas obchodów jubileuszu Centralnego Okręgu Przemysłowego była celowa akcja policji, funkcjonariusze dawali mandaty kierowcom, którzy parkowali nieprawidłowo. Mężczyzna podkreślał, że podczas tej imprezy był problem z wolnymi parkingami.

Jak przyznaje nadkomisarz Krzysztof Gawlas, naczelnik wydziału ruchu drogowego w Komendzie Powiatowej Policji w Stalowej Woli, rzeczywiście wtedy do komendy wpłynęło bardzo dużo zgłoszeń dotyczących nieprawidłowego parkowania.

– Są dni Stalowej Woli, mecze piłkarskie, biegi okolicznościowe, pikniki, tych imprez w mieście jest dużo i zawsze pojawia się problem z miejscami parkingowymi. Po ostatnim bardzo dużym wydarzeniu związanym z obchodami COP tych interwencji było wiele – mówi policjant.
Dotyczyły m .in parkowania na chodniku i ścieżce rowerowej wzdłuż całej ul.  Hutniczej, ul. Ofiar Katynia, gdzie kierowcy parkowali na terenach zielonych pod blokami, podobnie przy ul. Żeromskiego i PCK, tam auta stały w każdym wolnym miejscu, bez względu na to, czy było to zgodne z przepisami czy nie.
– Potem otrzymujemy zgłoszenia np. o urwanym lusterku. Okazuje się, że ktoś właśnie parkował nieprawidłowo, w miejscu, gdzie nie powinien, a tędy przechodzi wiele osób wychodzących z imprezy. A w tym samym czasie były wolne miejsca na zajezdni pod Hutą, przecież można zaparkować dalej w wyznaczonym miejscu, ale wielu chce mieć jak najbliżej. Potem są pretensje do policji, że daje mandaty, że każe stosować się do przepisów.  Nikt nie potrafi zrozumieć tego, że w dni takich imprez my nie jesteśmy zwolnieni od stosowania przepisów prawa. Zapominają też kierowcy o tym, że nieprawidłowe parkowanie komuś może przeszkadzać i każdy obywatel ma prawo złożyć zawiadomienie o wykroczeniu, a my musimy podjąć czynności – tłumaczy nadkomisarz Krzysztof Gawlas.

Policjant podaje przykład dużych miast, gdzie są tabliczki informując o tym, że auto które jest nieprawidłowo zaparkowane zostanie odholowane. – To dlaczego tam kierowcy się do tego stosują, czy potrzebny jest taki starszak – zastanawia się policjant.
Zaznacza, że żaden obiekt sportowy czy kulturalny, organizator imprezy nie jest w stanie zapewnić tylu miejsc, by każdy kierowca mógł zaparkować tuż przy danym obiekcie. – Przecież można zaparkować kilka ulic dalej i przejść ten kawałek.  A podczas imprezy COP auta były też zaparkowane np. w okolicach dworca PKP, na nieużytkach i nikt nie robol z tego problemu, na zajezdni pod Hutą, pod urzędem celnym. I widać, że część może się dostosować do przepisów – podkreśla.

Joanna Piechuta

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021