Rozrywka

Meta Wyścigu „Solidarności” i Olimpijczyków w Stalowej Woli

Meta Wyścigu „Solidarności” i Olimpijczyków w Stalowej Woli

 

 

Stalowa Wola ponownie znalazła się na trasie rozpoczynającego się 23 czerwca prestiżowego Międzynarodowego Kolarskiego Wyścigu „Solidarności” i Olimpijczyków. W tym roku najlepsi kolarze z całego świata, po przejechaniu ponad 740 km, zakończą kolarską rywalizację na mecie zlokalizowanej właśnie w naszym mieście. Rowerowi mistrzowie zawitają do Stalowej Woli 26 czerwca.

– Bardzo się cieszę, że po raz kolejny zagości w naszym mieście Wyścig „Solidarności” i Olimpijczyków. Nie na darmo nazywają Stalową Wolę miastem rowerów. Jest to coraz częściej używany u nas środek lokomocji, tworzymy coraz więcej ścieżek rowerowych, rozwijamy system roweru miejskiego. Przede wszystkim jednak mamy to, czego inne miasta nie mają – zawodową drużynę kolarską Voster ATS Team, która odnosi sukcesy i promuje tym samym Stalową Wolę – mówił Stanisław Sobieraj przewodniczący Rady Miejskiej w Stalowej Woli.

Trasę wyścigu podzielono na pięć etapów. Ostatni dzień zmagań (26 czerwca) przyniesie etap Ostrowiec Świętokrzyski – Stalowa Wola, podczas którego kolarze pokonają dystans 165 km.

Do hutniczego grodu peleton wjedzie ulicą Czarnieckiego około godz. 13.50, po pokonaniu trasy od Ostrowca Świętokrzyskiego, przez Ćmielów, Ożarów, Zawichost, Sandomierz, Nisko i Pysznicę. Jak zakładają organizatorzy, na metę w Stalowej Woli zlokalizowaną przy Al. Jana Pawła II, zawodnicy powinni wjechać około godziny 14.10.

– W związku z planowanym przejazdem kolarskim mieszkańcy muszą się liczyć z utrudnionym ruchem. Na czas przejazdu peletonu całkowicie wyłączona z ruchu zostanie ul. Czarnieckiego od mostu na Sanie. Następnie Al. Jana Pawła II od skrzyżowania z ul. Popiełuszki na całym odcinku aż do „górki rozwadowskiej”. Na tej trasie odbędzie się dwukrotna pętla. Zamknięcie ruchu odbywać się będzie na około 30 minut przed planowanym przejazdem. Wszystkie wyjazdy osiedlowe na tym odcinku będą również zablokowane. Zakończenie wyścigu planowane jest na godzinę 14.30. Po tym czasie sukcesywnie będzie przywracany ruch – poinformowała sierżant sztabowy Małgorzata Kania, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli.

Oprócz wyścigu zawodowców, 26 czerwca w Stalowej Woli odbędzie się również tour dla najmłodszych – 13. Mini Wyścig Kolarski „Solidarności”, który rozpocznie się o godz. 12.00, również na Alejach Jana Pawła II. Po szczegóły organizacyjne zapraszamy TUTAJ. – W związku Mini Wyścigiem „Solidarności” Aleje od skrzyżowania z ul. Popiełuszki, do skrzyżowania z ul. Floriańską zostaną wyłączone już od godziny 11.30. Zwracamy się do kierujących o cierpliwość i stosowanie się do poleceń policji – mówiła sierżant sztabowy Małgorzata Kania.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło U.M. Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozrywka

Więcej w Rozrywka

Narodowe czytanie w MBP – zgłoszenia do 16 sierpnia

stw24.pl3 sierpnia 2021

II Gminny Powstańczy Rajd Rowerowy – I VIII 2021r

stw24.pl3 sierpnia 2021

Symbolicznym rajdem pamięci uczcili Powstańców Warszawskich

stw24.pl3 sierpnia 2021

Z Lubina do Krynicy Zdrój, rowerami dla Bartusia

stw24.pl2 sierpnia 2021

Przed nami X Jubileuszowy Rajd Honoru

stw24.pl29 lipca 2021

Grali o Puchar Starosty

stw24.pl29 lipca 2021

Onko Tour – Rowerem po zdrowie

stw24.pl28 lipca 2021

Stalowa Wola uczci pamięć Żołnierzy Wyklętych

stw24.pl20 lipca 2021

Ekologicznie i kreatywnie – pierwszy turnus wakacji w MBP za nami

stw24.pl17 lipca 2021