Kronika Policyjna

Metoda “na wnuczka” nadal działa

Metoda “na wnuczka” nadal działa

Wczoraj do jedenastu osób ze Stalowej Woli zadzwonił nieznajomy podający się za wnuczka. Mężczyzna prosił o pożyczenie pieniędzy, ponieważ spowodował wypadek drogowy i aby uniknąć odpowiedzialności prosił o pomoc finansową. Niestety jedna z tych osób dała się oszukać. Kobieta straciła ponad 23 tysiące złotych. Oszusta poszukuje stalowowolska Policja.

W czwartek przed południem do jedenastu osób ze Stalowej Woli dzwonił krewny podający się za wnuczka, który prosił o pożyczenie kilkudziesięciu tysięcy złotych. Pieniędzy potrzebował po to, żeby pokryć koszty wypadku, jaki spowodował. O takich oszustwach osoby, do których zadzwonił, słyszały w radiu i telewizji, czytały też o tym w gazetach. Dlatego zorientowały się, że mają do czynienia z oszustem i żadnych pieniędzy nie przekazały. O próbie oszustwa powiadomiły stalowowolską Policję.

Niestety w jednym przypadku oszust wykorzystał chęć udzielenia pomocy. 66-letnia mieszkanka Stalowej Woli straciła ponad 23 tysięcy złotych. Kobieta przekazała pieniądze mężczyźnie, który odebrał je w imieniu córki, bo ta potrzebowała ich na wpłatę poręczenia majątkowego za spowodowanie wypadku drogowego.

Stalowowolscy policjanci nadal przestrzegają przed tym zagrożeniem, apelujemy o rozwagę i ostrożność. Bądźmy podejrzliwi, gdy ktoś prosi nas o pożyczkę. Osoby starsze i samotnie mieszkające są szczególnie narażone na próby oszustwa na tzw. “wnuczka”. Radzimy, aby w razie jakichkolwiek wątpliwości sprawdzić wiarygodność rozmówcy i skontaktować się z rodziną. W przypadku obaw i podejrzeń co do próby oszustwa należy niezwłocznie powiadomić Policję.

źródło: KPP Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Zderzenie busa z pociągiem towarowym, zginęli dwaj mężczyźni

stw24.pl14 kwietnia 2021

Policjanci zabezpieczyli broń, amunicje i trofea myśliwskie

stw24.pl14 kwietnia 2021

Policjanci zlikwidowali plantację marihuany

stw24.pl12 kwietnia 2021

Konkurs plastyczny dla dzieci pn. “bezpieczeństwo oczami pierwszoklasisty”

stw24.pl6 kwietnia 2021

Tragedia rodzinna – Matka zabiła dwójkę małych dzieci i odebrała sobie życie

stw24.pl30 marca 2021

Policja poszukuje zaginionego mieszkańca Niska

stw24.pl24 marca 2021

Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy

stw24.pl23 marca 2021

Nie żyje mężczyzna przygnieciony przez drzewo

stw24.pl23 marca 2021

Policja egzekwuje wprowadzone nakazy i ograniczenia

stw24.pl22 marca 2021