Kronika Policyjna

Mężczyzna, który pobił dziecko zatrzymany

Mężczyzna, który pobił dziecko zatrzymany

Stalowowolscy policjanci ustalili tożsamość i zatrzymali mężczyznę, który kilka dni temu pobił 11-latkę idącą do szkoły. Mężczyzna decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. 

21 maja tuż po godz. 8.30 policjanci ze Stalowej Woli zostali powiadomieni o pobiciu 11-letniej dziewczynki, która szła do szkoły. Napastnik kopnął dziecko w brzuch, uderzył w twarz i popchnął w rosnące przy chodniku krzaki, po czym uciekł. Dziewczynka doznała obrażeń i trafiła do szpitala. Więcej informacji o zdarzeniu.
Natychmiast po zgłoszeniu policjanci przystąpili do poszukiwania mężczyzny, który zaatakował dziecko. Funkcjonariusze ustalili jego rysopis oraz ubiór. Mężczyzny szukało kilkunastu policjantów. Z ustaleń mundurowych wynikało, że mężczyzna uciekł w kierunku oczyszczalni ścieków. Funkcjonariusze przeszukali rosnące tam krzaki i zarośla. Sprawdzono również pobliskie bloki, poddasza i piwnice. Policjanci rozmawiali z wieloma mieszkańcami tego osiedla, aby uzyskać jakieś informacje o napastniku. Pomimo podjętych szeroko działań nie zdołano ustalić i zatrzymać mężczyzny.
Wykonane bezpośrednio po zdarzeniu czynności pozwoliły jednak na zdobycie kilku ważnych szczegółów o sprawcy tego przestępstwa. Zaangażowani w sprawę policjanci przesłuchiwali świadków, zbierali informacje, gromadzili dowody i weryfikowali je. Z ustaleń policjantów wynikało, że sprawcą tego przestępstwa może być 32-letni mężczyzna, mieszkaniec osiedla “Poręby”, gdzie dziewczynka została zaatakowana. Policjanci zatrzymali podejrzewanego o ten czyn człowieka.
Dalsze czynności w tej sprawie realizowane były przez policjantów w ścisłej współpracy z sądem rodzinnym i prokuraturą. Mężczyzna przyznał się do zaatakowania 11-latki. Policjanci ustalili, że 32-latek oprócz pobicia 11-latki dopuścił się również dwóch innych przestępstw. W połowie kwietnia zaatakował 11-latka i żądał od niego 2 złotych, a gdy chłopiec powiedział, że nia ma pieniędzy napastnik kopnął go. Kilka tygodni później 11 maja mężczyzna uderzył w twarz 57-letnią kobietę przebywającą z dzieckiem na placu zabaw.
32-letni mieszkaniec Stalowej Woli usłyszał zarzut usiłowania rozboju na 11-letnim chłopcu oraz zarzuty uszkodzenia ciała 57-letniej kobiety i 11-letniej dziewczynki. Mężczyzna przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Nie potrafił podać motywów swojego postępowania.
Policjanci wspólnie z prokuratorem zawnioskowali do stalowowolskiego sądu o zastosowanie izolacyjnego środka zapobiegawczego jakim jest tymczasowe aresztowanie. Sąd Rejonowy w Stalowej Woli przychylił się do wniosku i wczoraj aresztował na trzy miesiące 32-letniego mężczyznę.
Za przestępstwa których dopuścił się 32-latek grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Stalowej Woli pod nadzorem miejscowej prokuratury.
źródło: KPP Stalowa Wola

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Zderzenie busa z pociągiem towarowym, zginęli dwaj mężczyźni

stw24.pl14 kwietnia 2021

Policjanci zabezpieczyli broń, amunicje i trofea myśliwskie

stw24.pl14 kwietnia 2021

Policjanci zlikwidowali plantację marihuany

stw24.pl12 kwietnia 2021

Konkurs plastyczny dla dzieci pn. “bezpieczeństwo oczami pierwszoklasisty”

stw24.pl6 kwietnia 2021

Tragedia rodzinna – Matka zabiła dwójkę małych dzieci i odebrała sobie życie

stw24.pl30 marca 2021

Policja poszukuje zaginionego mieszkańca Niska

stw24.pl24 marca 2021

Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy

stw24.pl23 marca 2021

Nie żyje mężczyzna przygnieciony przez drzewo

stw24.pl23 marca 2021

Policja egzekwuje wprowadzone nakazy i ograniczenia

stw24.pl22 marca 2021