W powiecie

„Miały być delikatesy, a wyszedł rzeźnik”

„Miały być delikatesy, a wyszedł rzeźnik”

„Najlepsze balerony u burmistrza żony” to materiał, który został ulokowany na piątym miejscu w programie pt. „Ranking Mazura” w TVN24. Maciej Mazur, dziennikarz Faktów TVN, typuje informacje, które najbardziej przykuwają uwagę w danym tygodniu. Materiały pokazane są w odświeżonej, lekko humorystycznej wersji.

wojickjpg

A jak skomentował reportaż Tomasza Pupca, pt. „Balerony od burmistrza żony”, wyemitowany na antenie TTV i TVN24, który dziennikarz zrobił na podstawie artykułu stw24.pl?

-Tamtejsza pomoc społeczna wydaje swoim klientom bony, które to bony realizują u żony… Żony burmistrza, która akurat – co za zbieg okoliczności – prowadzi w miejscowości sklep. Pytanie czy nie mogą pójść do konkurencji? To już właśnie nie jest takie proste… – komentuje w swoim programie Maciej Mazur. Według materiału w rankingu: „Miały być delikatesy, a wyszedł rzeźnik”.

Przed zaklikowskim tematem znalazły się tylko ogólnopolskie, zapowiedziane jak zwykle „z przymrużeniem” oka przez prowadzącego.

1 miejsce – czyli urlop kandydatki na Premiera RP Beaty Szydło.

„Prosta recepta na stworzenie rządu: trzeba dużo odpoczywać, robić zakupy i chodzić do kina na inspirujące filmy, np. na nowego Bonda – Bond zrobi rząd, a Beata Szydło w odpowiednim momencie wejdzie na plan. Proste i skuteczne.”

2 miejsce – Remanent (wyprowadzka) w ministerstwach

„Nowa ekipa już w blokach startowych, a co robi stara? No jak to co? Pakuje manatki. I w urzędach centralnych niby wszystko po staremu, niby wciąż trwa praca, ale to raczej trwanie niż praca. Nigdy przecież nie wiadomo, co przyniesie nowy kierownik, a raczej kogo tam przyniesie.. w teczce.”

3 miejsce – Przyszły szef Platformy Obywatelskiej

„Co tam panie w platformie? A no nic. Koledzy i koleżanki ostrzą noże, zwłaszcza te zardzewiałe. Grzegorz Schetyna gdzieś się schował, a harcownicy harcują, przygotowując wielkie stracie Schetyna kontra Kopacz kontra „czarny koń” Borys Budka.

4 miejsce – Nowoczesne szkolenie rozwoju osobistego na SGH

„Taka sytuacja. Stoi w rządku grupka studentów i jeden po drugim dają sobie w twarz. Jak dawniej mawiano „z liścia”. Bójka? Nie, szkolenie! I to nie w żadnej sekcie, tylko na szacownej uczelni, w warszawskiej Szkole Głównej Handlowej. Na szczęście to szkolenie nie było obowiązkowe, tylko dobrowolne i zorganizowane przez samych studentów, którzy zaprosili po prostu dosyć oryginalnego trenera, no i plask…poszło.”

Jak widać temat bonów w Ośrodku Pomocy Społecznej w Zaklikowie, nie tylko lokalnie wzbudza dużo emocji.

Małgorzata Maj
źródło: TVN24

18 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Będzie dalszy ciąg remontu drogi od Chwałowic do Łążka

stw24.pl27 października 2021

Transport do punktów szczepień

stw24.pl26 października 2021

Droga Jamnica – Zbydniów już po przebudowie

stw24.pl26 października 2021

Nagroda Kuratora Oświaty dla nauczyciela ZSO w Zaklikowie

stw24.pl26 października 2021

Pamięć o tragicznie zamordowanych nie zginie

stw24.pl25 października 2021

„Serce” Sudołów zyska nowy wygląd

stw24.pl25 października 2021

Nauczyciele i uczniowie z Ekonomika w Maladze

stw24.pl22 października 2021