W powiecie

„Miały być delikatesy, a wyszedł rzeźnik”

„Miały być delikatesy, a wyszedł rzeźnik”

„Najlepsze balerony u burmistrza żony” to materiał, który został ulokowany na piątym miejscu w programie pt. „Ranking Mazura” w TVN24. Maciej Mazur, dziennikarz Faktów TVN, typuje informacje, które najbardziej przykuwają uwagę w danym tygodniu. Materiały pokazane są w odświeżonej, lekko humorystycznej wersji.

wojickjpg

A jak skomentował reportaż Tomasza Pupca, pt. „Balerony od burmistrza żony”, wyemitowany na antenie TTV i TVN24, który dziennikarz zrobił na podstawie artykułu stw24.pl?

-Tamtejsza pomoc społeczna wydaje swoim klientom bony, które to bony realizują u żony… Żony burmistrza, która akurat – co za zbieg okoliczności – prowadzi w miejscowości sklep. Pytanie czy nie mogą pójść do konkurencji? To już właśnie nie jest takie proste… – komentuje w swoim programie Maciej Mazur. Według materiału w rankingu: „Miały być delikatesy, a wyszedł rzeźnik”.

Przed zaklikowskim tematem znalazły się tylko ogólnopolskie, zapowiedziane jak zwykle „z przymrużeniem” oka przez prowadzącego.

1 miejsce – czyli urlop kandydatki na Premiera RP Beaty Szydło.

„Prosta recepta na stworzenie rządu: trzeba dużo odpoczywać, robić zakupy i chodzić do kina na inspirujące filmy, np. na nowego Bonda – Bond zrobi rząd, a Beata Szydło w odpowiednim momencie wejdzie na plan. Proste i skuteczne.”

2 miejsce – Remanent (wyprowadzka) w ministerstwach

„Nowa ekipa już w blokach startowych, a co robi stara? No jak to co? Pakuje manatki. I w urzędach centralnych niby wszystko po staremu, niby wciąż trwa praca, ale to raczej trwanie niż praca. Nigdy przecież nie wiadomo, co przyniesie nowy kierownik, a raczej kogo tam przyniesie.. w teczce.”

3 miejsce – Przyszły szef Platformy Obywatelskiej

„Co tam panie w platformie? A no nic. Koledzy i koleżanki ostrzą noże, zwłaszcza te zardzewiałe. Grzegorz Schetyna gdzieś się schował, a harcownicy harcują, przygotowując wielkie stracie Schetyna kontra Kopacz kontra „czarny koń” Borys Budka.

4 miejsce – Nowoczesne szkolenie rozwoju osobistego na SGH

„Taka sytuacja. Stoi w rządku grupka studentów i jeden po drugim dają sobie w twarz. Jak dawniej mawiano „z liścia”. Bójka? Nie, szkolenie! I to nie w żadnej sekcie, tylko na szacownej uczelni, w warszawskiej Szkole Głównej Handlowej. Na szczęście to szkolenie nie było obowiązkowe, tylko dobrowolne i zorganizowane przez samych studentów, którzy zaprosili po prostu dosyć oryginalnego trenera, no i plask…poszło.”

Jak widać temat bonów w Ośrodku Pomocy Społecznej w Zaklikowie, nie tylko lokalnie wzbudza dużo emocji.

Małgorzata Maj
źródło: TVN24

18 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Czas na matury

stw24.pl5 maja 2021

Pełna Dobroci Majówka w Sandomierzu

stw24.pl4 maja 2021

Wrzuć nakrętki dla Stasia

stw24.pl4 maja 2021

Obchody 230. rocznicy Konstytucji 3 Maja w Pysznicy

stw24.pl4 maja 2021

HSW prezentuje nowe materiały z badań ZSSW-30 – strzelania z ppk SPIKE

stw24.pl29 kwietnia 2021

“Batalia śmieciowa” w Agatówce

stw24.pl29 kwietnia 2021

Kolejne prace drogowe w powiecie

stw24.pl29 kwietnia 2021

Szpital zaprasza na bezpłatne badania wykrywające raka jelita grubego

stw24.pl28 kwietnia 2021

Czasowe zamkniecie ulicy Parkowej w Zbydniowie

stw24.pl27 kwietnia 2021