W Stalowej Woli

Miasto chce być większościowym udziałowcem w PSA

Miasto chce być większościowym udziałowcem w PSA

Do końca roku miasto chce być większościowym udziałowcem Piłkarskiej Spółka Akcyjnej w Stalowej Woli. Podczas dzisiejszej sesji radni podjęli uchwałę o nabyciu 300 akcji, przekazując na ten cel z budżetu miejskiego 300 tys. zł.

Prezydent Lucjusz Nadbereżny argumentował, że miasto budując Podkarpackie Centrum Piłki Nożnej musimy również myśleć o profesjonalizacji drużyny Stali Stalowa Wola. By kibice, społeczeństwo miasta miało pewność, że drużyna jest prowadzone w sposób profesjonalny,  zawodowy, dający gwarancję wyniku sportowego. Miasto zastanawia się także nad tym by PSA , była operatorem całego majątku Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej.

–  Podkreślam, że intencją władz samorządowych Stalowej Woli jest przejęcie udziału w wysokości 50 plus 1 tak, aby samorząd miasta miał samodzielność decyzyjną we wszystkich sprawach, które będą prowadzone przez spółkę – mówił prezydent. Czyli miasto musi nabyć kolejne 300 udziałów.

Zaznaczał, że to oczywiście wiąże się z odpowiedzialnością, ze zwiększeniem finansowania, ale również szansą pozyskania strategicznych sponsorów, dla których gwarancja akcjonariusza w postaci samorządu Stalowej Woli będzie bardzo istotna.

Prezydent tłumaczył, że miasto niezwłocznie będzie podejmować kolejne kroki w tej sprawie. – Chcemy, aby do końca tego roku samorząd był odpowiedzialny za Piłkarską Spółkę Akcyjną. Abyśmy od 1 października 2018 roku, kiedy mam nadzieję Podkarpackie Centrum Piłki Nożnej zostanie oddane do użytku, mieli dwa mocne podmioty kształtujące kwestie piłki nożnej w Stalowej Woli – mówił Lucjusz Nadbereżny.

Jak czytam w uzasadnieniu do podjętej dziś przez radnych uwały,  objęcie przez gminę emitowanych akcji imiennych w podwyższonym kapitale zakładowym spółki Stal Stalowa Wola – Piłkarska Spółka Akcyjna jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie optymalizacji działań związanych z aktywnym udziałem władz samorządowych w procesie tworzenia i zarządzania sportem zawodowym. Piłka nożna jest najpopularniejszą dyscypliną sportu w Polsce i na świecie. Stworzenie dodatkowych warunków rozwoju sportu ma na celu ukształtowania wizerunku Stalowej Woli jako miasta sukcesów sportowych oraz zdrowego i aktywnego sportowo społeczeństwa.

Joanna Piechuta

3 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021