W Stalowej Woli

Miasto ma być funkcjonalnie odnowione

Miasto ma być funkcjonalnie odnowione

Jak zrewitalizować osiedle Fabryczne i Rozwadów, aby odnowione tereny najlepiej służyły mieszkańcom Stalowej Woli? Nad tym właśnie zastanawiają się eksperci, przedstawiciele organizacji pozarządowych, mieszkańcy oraz urzędnicy z Referatu Centrum Rewitalizacji podczas cyklicznych spotkań w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Podczas rewitalizacji wiele będzie zależało od samych mieszkańców, od tego jakie mają pomysły i oczekiwana. Najciekawsze i najpraktyczniejsze sugestie zostaną zrealizowane. Celem projektu jest podniesienie wiedzy mieszkańców i różnych grup społecznych na temat planowanej rewitalizacji oraz skutecznych metod partycypacji społecznej w jej planowaniu i wdrażaniu.

– Otrzymaliśmy środki, które pozwolą przygotować nową rewitalizację miasta wychodzącą naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców. To wielkie zadanie przyczyni się nie tylko do zmiany estetyki naszego miasta, osiedli Rozwadów i Fabrycznego, ale również do rozwiązania problemów społecznych i aktywizacji gospodarczej tych części Stalowej Woli – mówi prezydent miasta Lucjusz Nadbereżny.

– Naszym celem jest stworzenie miejsca spotkań i zaangażowanie mieszkańców w prace projektowe. Poprzez takie działania chcemy dążyć do wzmocnienia wzajemnych relacji, przy okazji oddolnych inicjatyw – mówią członkowie stowarzyszenia „Strefa Spotkań”, jednego z tych, które już włączyły się w realizację rewitalizacyjnego projektu.

Stalowa Wola jest jednym z młodszych miast Polski położonym w północnej części województwa podkarpackiego, nad Sanem, na Równinie Tarnobrzeskiej, na wysokości od 151 do160 m n.p.m. Miasto zostało zbudowane na miejscu wsi Pławo, przy oddanej do użytku w 1937 hucie. Jest jednym z głównych ośrodków Centralnego Okręgu Przemysłowego. W 1973 do Stalowej Woli włączono sąsiednie miasto Rozwadów.

źródło: MBP Stalowa Wola

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Ostatnie pożegnanie Janusza Pikulskiego

stw24.pl23 września 2021

Noc spisowa w Urzędzie Miasta

stw24.pl23 września 2021

Do Stalowej Woli zawitała mobilna wystawa na 60-lecie KGHM Polska Miedź S.A.

stw24.pl21 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021

Powiat Stalowowolski wśród najlepszych w kraju!

stw24.pl20 września 2021

Dzień Otwarty w Klubie “Wesoła Gromadka”

stw24.pl20 września 2021

Coraz więcej porodów rodzinnych w stalowowolskim szpitalu

stw24.pl20 września 2021

Z zielonego patio korzystają najmłodsi i dorośli

stw24.pl17 września 2021

Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę przejść dla pieszych

stw24.pl17 września 2021