Miasto nagrodziło najlepszych ludzi sportu

Zawodnicy oraz ich trenerzy, którzy zdobyli największe osiągnięcia sportowe w tym roku otrzymali od władz Stalowej Woli nagrody finansowe i rzeczowe, które zostały uroczyście wręczone na dzisiejszej sesji Rady Miasta.

Wśród nagrodzonych są złoci medaliści Mistrzostw Europy: lekkoatleci, pływacy, przedstawiciele sportów wali oraz trenerzy.

A konkretnie, kto szczególnie wyróżnił się osiągnięciami?

Stanisław Anioł (KKS Victoria) – Trener zawodników: Angelika Sarna, Stanisław Lebioda, Agnieszka Dybka, Radosław Moskal, którzy w minionym roku zdobyli łącznie 1 złoty, 4 srebrne i 1 brązowy medal na Mistrzostwach Polski oraz 4. miejsce na Igrzyskach Olimpijskich – nagroda: 700 zł.

Mirosław Barszcz (KKS Victoria) – W roku 2015 powołany do reprezentacji Polski w LA na 23 Mistrzostwach Europy w charakterze trenera. Trener zawodników: Oliwia Pakuła, Danuta Urbanik, Anna Wójcik, Małgorzata Cetnarska, którzy w minionym roku zdobyli łącznie 2 złote, 4 srebrne i 1 brązowy medal na Mistrzostwach Polski oraz 11 miejsce na Mistrzostwach Europy – nagroda: 900 zł.

Artur Chomiak (Międzyszkolny Klub Sportowy „Ring Sikorski”) – Trener zawodniczki Dominiki Sibigi, która zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Polski – nagroda: 300 zł.

Zbigniew Głuchowski (Stalowowolski Klub Kyokushin Karate „BUSHIDO”) – Trener zawodnika Jakuba Orzechowskiego, który zdobył brązowy medal na XXIX Mistrzostwach Europy – nagroda 600 zł.

Jacek Łyp (KKS Victoria) – Trener zawodnika Bartłomieja Stója, który został Mistrzem Europy (złoty medal) w rzucie dyskiem, a także zdobył 1 złoty i 1 srebrny medal podczas Mistrzostw Polski – nagroda 1100 zł.

Bogdan Dziuba (Stalowowolski Klub Biegacza) – złoty medal w biegu przełajowym na 5000 m (drużynowo) podczas Halowych Mistrzostw Europy Weteranów, srebrny medal w biegu przełajowym na 5000 m podczas Halowych Mistrzostw Europy Weteranów, brązowy medal w biegu na 3000 m podczas Halowych Mistrzostw Europy Weteranów – nagroda: 1000 zł.

Paweł Kunysz (Klub Kaito) – złoty medal podczas Mistrzostw Europy IBJJF NO GI w Rzymie, brązowy medal w kategorii Masters w Nowym Yorku – nagroda: 800 zł.

Stanisław Lebioda (KKS Victoria) – brązowy medal w biegu na 2000 m podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz 4 miejsce w biegu na 3000 m na Igrzyskach Europejskich – nagroda rzeczowa: 500 zł.

Stanisław Łańcucki (Stalowowolski Klub Biegacza) – srebrny medal w biegu na 3000 m z przeszkodami na Mistrzostwach Świata Masters – nagroda: 1000 zł.

Jakub Orzechowski (Stalowowolski Klub Kyokushin Karate „BUSHIDO”) – brązowy medal na XXIX Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin – nagroda: 600 zł.

Oliwia Pakuła (KKS Victoria) – złoty medal w biegu na 800 m na Halowych Mistrzostwach Polski, złoty medal w biegu na 800 m na Mistrzostwach Polski, srebrny medal w sztafecie 4×400 m na Mistrzostwach Polski, 11 miejsce w biegu na 800 m na Mistrzostwach Europy – nagroda rzeczowa: 450 zł.

Angelika Sarna (KKS Victoria) – srebrny medal w biegu na 800 m na Halowych Mistrzostwach Polski, srebrny medal w biegu na 800 m na Mistrzostwach Polski, srebrny medal w sztafecie 4×400 m na Mistrzostwach Polski, 12 miejsce w biegu na 800 m na Mistrzostwach Europy – nagroda rzeczowa: 450 zł.

Bartłomiej Stój (KKS Victoria) – złoty medal w rzucie dyskiem na Mistrzostwach Europy, srebrny medal w pchnięciu kulą na Mistrzostwach Polski, złoty medal w rzucie dyskiem na Mistrzostwach Polski – nagroda: 1000 zł.

Anna Zadworna (Sekcja MOSiR „MOTYL”) – VI i VII miejsce podczas 3 Mistrzostw Świata Głuchych w Pływaniu, San Antonio (USA), 3 złote medale w pływaniu stylem dowolnym (100m, 200m, 400m) podczas Mistrzostw Polski Niesłyszących, srebrny medal w pływaniu stylem grzbietowym (100m) podczas Mistrzostw Polski Niesłyszących , srebrny medal w pływaniu stylem dowolnym (200m) podczas Mistrzostw Polski Niesłyszących, 2 brązowe medale w pływaniu stylem klasycznym (100m, 50m) podczas Mistrzostw Polski Niesłyszących – nagroda rzeczowa: 1000 zł.