W Stalowej Woli

Miasto przejmie budynek – symbol od HSW?

Miasto przejmie budynek – symbol od HSW?

Władze miasta planują przejęcie historycznego dla Stalowej Woli budynku. Chodzi o siedzibę  Dyrekcji Naczelnej Zakładów Południowych Centralnego Okręgu Przemysłowego, a potem dyrekcji Huty Stalowa Wola. Obecnie obiekt ten, mieszczący się przy ul. Kwiatkowskiego, stoi pusty.

Dyrekcja HSW wyprowadziła się z niego około pół roku temu do nowej siedziby przy ul. Kasprzyckiego. Jest to dla miasta bardzo ważny, historyczny obiekt, który powstał w 1937 roku, a został zaprojektowany przez Jana Bitnego – Szlachtę. Gmach ten, to przykład architektury, która łączy cechy umiarkowanego modernizmu z elementami dekoracyjnymi stylu art deco. Dzięki temu, że podczas kolejnych prac renowacyjnych, nie było zbytniej ingerencji tak w bryłę, jak i wnętrza, budynek zachowała swój pierwotny wygląd.

Obiekt powstały niemalże równocześnie z miastem, ma dla Stalowej Woli szczególne znacznie. Dlatego władze chcą go przejąć i mają już na niego pomysł.
W tej chwili negocjujemy kwestię przejęcia zarówno dróg, jak i tego symbolicznego budynku Dyrekcji Naczelnej. Jego ochrona jest dla nas kluczowa. Mamy na niego pomysł pod względem wykorzystania na cele administracyjne i biznesowe, chcemy w nim stworzyć centrum obsługi biznesu, centrum aktywizacji – mówi Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli. Podkreśla, że z jednej strony chodzi o ochronę tego symbolicznego miejsca, tak aby dalej służyło miastu i mieszkańcom. – Mamy również pomysł na wykorzystanie go  do kultywowanie tradycji miasta. To od tego miejsca zaczęła się Stalowa Wola, chcielibyśmy to kontynuować – zaznacza prezydent Stalowej Woli.
Jak zaznacza prezydent obecnie kwestia przejęcia budynku jest  przedmiotem negocjacji, dlatego nie chce szerzej o niej mówić, aż do czasu ostatecznych ustaleń.
Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Oddział Neonatologiczny w Stalowej Woli ma nowego szefa

stw24.pl20 kwietnia 2021

Oszustwa na spis powszechny- Nie daj się oszukać !

stw24.pl20 kwietnia 2021

“Motyle” coraz wyżej w punktacji drużynowej

stw24.pl20 kwietnia 2021

11 czerwonych serc stanie w Powiecie Stalowowolskim

stw24.pl19 kwietnia 2021

Ochronne szczepienia lisów wolno żyjących

stw24.pl19 kwietnia 2021

Budynki OSP czeka rozbudowa

stw24.pl15 kwietnia 2021

Zderzenie busa z pociągiem towarowym, zginęli dwaj mężczyźni

stw24.pl14 kwietnia 2021

Zmiana organizacji ruchu na DK19 Zdziary-Zarzecze

stw24.pl13 kwietnia 2021

Jaromir Wieprzęć nie jest już trenem Stali !

stw24.pl12 kwietnia 2021