W Stalowej Woli

Miasto sprawdzi, czy pieniądze na cmentarz zostały dobrze wydane

Miasto sprawdzi, czy pieniądze na cmentarz zostały dobrze wydane

Kilaka dni temu pisaliśmy o nowej nawierzchni z kostki, która została położona na głównej alei na cmentarzu parafialnym w Stalowej Woli na os. Rozwadów. Inwestycja ta, choć jeszcze nie zakończona, wzbudza wiele emocji wśród mieszkańców. To dlatego, że po tej nawierzchni  bardzo niewygodnie się chodzi. Prezydent zapewnia, że inwestycja ta, po zakończeniu zostanie sprawdzona przez miasto.

Przypomnijmy, budowa tej alei został sfinansowana z budżetu miejskiego. Radni przekazali na ten cel początkowo 60 tys. zł, a nastanie dołożyli 30 tys. zł. Wstępnie planowane było położenie kostki betonowej, jednak w tej sprawi musiał wypowiedzieć się konserwator zabytków. Ten stwierdził, że ze względu na charakter tego miejsce musi być nawierzchnia z kamienia. A ten materiał jest droższy. Dlatego też została wybrana kostka granitowa.

Nowa nawierzchni na tej alei była konieczna, stan poprzedniej nie przystawał do powagi tego miejsca, ponadto komfort poruszania się po niej nie był najlepszy.  Obecnie też tak nie jest, choć prace jeszcze nie zostały zakończone. Mieszkańcy narzekają, że kostka jest nierówno położona, a co najgorsze, że niektóre kostki obok siebie nie są na tym samym poziomie.
Rozmawialiśmy z  ks. Janem Folcikiem, proboszczem parafii pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Rozwadowie, która jest administratorem cmentarza i realizuje tę inwestycję. Powiedział, że gdy prace zostaną zakończone, to dopiero będzie mógł wypowiedzieć się w tej sprawie.

O inwestycję tę zapytaliśmy także prezydenta Lucjusza Nadbereżnego.
Jak przyznał włodarz, Rada Miejska udzieliła dotacji na ten zabytkowy cmentarz, tak aby poprawić jego funkcjonalność. – Taka była intencja władz miasta, aby osoby  które uczęszczają na ten cmentarz, mogły w jak najbardziej komfortowych warunkach dojść do grobów swoich bliskich. Tak jak czynimy to na cmentarzu komunalnym, co roku przykazując niemałe środki finansowe. Faktycznie w przypadku cmentarza w Rozwadowie były zalecenia konserwatora zbytków, tak aby nawierzchnia była wykonana nie z betonowej kostki, tylko  kamiennej. Natomiast, miasto nie jest w stanie brać odpowiedzialności za prace, które są obecnie wykonywane. Bez wątpienia, będzie to z naszej strony analizowane pod kątem wykonania i zakończenia inwestycji. Sprawdzimy, czy te środki zostały wydatkowane zgodnie z projektem, który był przedstawiony dla miasta. Dopóki roboty nie są zakończone, nie są odebrane, nie będę się wypowiadał. Na pewno będziemy oczekiwali tego, żeby środki finansowe  z budżetu miasta  były wydatkowane w sposób zgodny z przeznaczeniem – zapewniał prezydent.
Joanna Piechuta

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

„Stalowa Strzała” z udziałem drużyny kolarskiej Voster ATS Team

stw24.pl12 maja 2021

15 maja otwarcie obwodnicy Stalowej Woli i Niska

stw24.pl11 maja 2021

Już ponad 13 tysięcy szczepień w stalowowolskim szpitalu

stw24.pl10 maja 2021

Wypożycz planszówkę w bibliotece

stw24.pl10 maja 2021

stw24.pl10 maja 2021

Po maturach, w tych szkołach rozpoczną się remonty

stw24.pl6 maja 2021

„Portret mojego logopedy” – konkurs w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Stalowej Woli

stw24.pl6 maja 2021

Rozwadowski Targ Staroci zmienia swoją lokalizację

stw24.pl6 maja 2021

Czas na matury

stw24.pl5 maja 2021