W Stalowej Woli

Miasto sprzedaje swoje grunty

Miasto sprzedaje swoje grunty

Miasto w ostatnim czasie ogłosiło przetarg na sprzedaż kilkudziesięciu działek budowlanych i dwóch inwestycyjnych w Stalowej Woli. Jeśli uda się zbyć chociażby te dwie ostanie, to do budżetu miejskiego wpłynie kilka milionów złotych.

Władze chcą sprzedać 13 działek przeznaczonych pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną  na os. Hutnik II,  które są uzbrojone doprowadzony jest do nich prąd, gaz oraz woda, a do części także kanalizacja. Natomiast 9 działek w okolicach ul. Chyły nie ma doprowadzonych  mediów.
13 działek jest o powierzchni ok. 600 mkw., a cena wywoławcza wynosi od 45 do 49 tys. zł. Pozostałe grunty są dużo większe i mają powierzchnię od 1111 mkw. do 2151 mkw., a cena wywoławcza jest w granicach od 47 do 90 tys. zł. Do tych cen należy jeszcze doliczyć 23 proc. podatku VAT. Przetarg na te nieruchomości odbędzie się 24 października.
Miasto wystawiło na sprzedaż także dwie duże nieruchomości przeznaczane pod inwestycje. Te grunty wymagają wyłączenia z produkcji leśnej, decyzję o tym przyszły nabywca musi uzyskać w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie.

Dwie działki, traktowane jako jedna całość o powierzchni 0,823 ha oraz 0,0340 ha są w okolicach ul. Leśnej. Cena wywoławcza wynosi 2,144 mln zł plus 23 proc. podatku VAT. Nieruchomość położona jest w obszarze, dla którego obowiązuje miejscowy plan  zagospodarowania przestrzennego o podstawowym przeznaczeniu jako tereny zabudowy usługowej – usługi komercyjne (handel, gastronomia, funkcja hotelowa).

Druga działka inwestycyjna ma powierzchnię 1,9949 ha i znajduje się w okolicach ul. COP, cena wywoławcza wynosi ok. 1,3 mln zł plus 23 proc. podatku VAT. Nieruchomość położona jest na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w obszarze, dla którego nie ma opracowanego planu zagospodarowania przestrzennego. Jednak w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego grunt ten jest na terenach zabudowy techniczno-produkcyjnej. Przetarg na te inwestycyjne nieruchomości odbędzie się 21 listopada.
Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Po maturach, w tych szkołach rozpoczną się remonty

stw24.pl6 maja 2021

„Portret mojego logopedy” – konkurs w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Stalowej Woli

stw24.pl6 maja 2021

Rozwadowski Targ Staroci zmienia swoją lokalizację

stw24.pl6 maja 2021

Czas na matury

stw24.pl5 maja 2021

Kiermasz i inne atrakcje na Tydzień Bibliotek

stw24.pl5 maja 2021

Pełna Dobroci Majówka w Sandomierzu

stw24.pl4 maja 2021

Podwórko dla Pława otwarte

stw24.pl4 maja 2021

Co się zmieni w Miejskim Domu Kultury po remoncie ?

stw24.pl4 maja 2021

Wypadek drogowy- zderzenie ciężarówki z osobówką

stw24.pl4 maja 2021