W Stalowej Woli

Miasto stara się o Seniora Plus

Miasto stara się o Seniora Plus

Stalowa Wola stara się o dofinansowanie w ramach Programu Senior Plus. W tym roku Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ma przeznaczyć na to zadanie 30 mln zł.  Program ten ma na celu tworzenie domów i klubów dziennego pobytu dla seniorów.

Miasto złożyło aplikację do tego programu, którą przygotował Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. – Jeśli otrzymamy dofinansowanie, to w Dziennym Domu Pobytu przy MOPS, w którym spotykają się seniorzy, zostanie zrobiona modernizacja, która dostosuje ten obiekt do dzisiejszych standardów. Program Senior Plus zakłada pomoc osobom starszym, ale też ich aktywizuje – mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

W strukturach Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej od 23 lat funkcjonuje Dzienny Dom Pobytu. Możliwości, które oferuje rządowy program, pozwolą go zmodernizować, a także poszerzyć ofertę dla osób starszych. Zatem, jeśli miasto zakwalifikuje się do tego programu, to placówka ta zostanie przekształcona w Dzienny Dom Senior Plus. Samorząd może otrzymać 80 proc. wartości inwestycji.  Wyniki konkursu będą ogłoszone pod koniec kwietnia.

Jak zaznacza Piotr Pierścionek, dyrektor MOPS-u, pozyskanie środków pozwoli na przeprowadzenie niezbędnych prac remontowych i adaptacyjnych. Dzięki temu zwiększy się powierzchnia placówki i będzie mogło z niej korzystać więcej osób. Ponadto jedno z pomieszczeń, które zostało pozyskane w ramach ośrodka będzie przeznaczone na salę terapii.
Dyrektor wyjaśnia, że program ten zobowiązuje do przygotowania pomieszczeń w określonym standardzie, Np. do tej pory w DDP nie było sali zajęć ruchowych, a taka powstanie jeśli placówka otrzyma wsparcie.

Ponadto otworzy się nowa przestrzeń dla osób starszych. – Chcielibyśmy, by wszystkie grupy  społeczne, które są skupione przy MOPS czyli Klub Integracji Społecznej, Dzienny Dom Pobytu, Wesoła Gromadka, Klub Trzeźwego Życia, mogły korzystać również z tego terenu zielonego, który jest na terenie naszego ośrodka. W przyszłości możliwe będzie również wybudowanie altanki na spotkania integracyjne i międzypokoleniowe tych wszystkich grup – mówi dyrektor MOPS-u.
Senior Plus zakłada też, że osoby, które będą chciały uczestniczyć w zajęciach, a nie będą mogły same dotrzeć, będą mieć zapewniony transport.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Do Stalowej Woli zawitała mobilna wystawa na 60-lecie KGHM Polska Miedź S.A.

stw24.pl21 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021

Powiat Stalowowolski wśród najlepszych w kraju!

stw24.pl20 września 2021

Dzień Otwarty w Klubie “Wesoła Gromadka”

stw24.pl20 września 2021

Coraz więcej porodów rodzinnych w stalowowolskim szpitalu

stw24.pl20 września 2021

Z zielonego patio korzystają najmłodsi i dorośli

stw24.pl17 września 2021

Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę przejść dla pieszych

stw24.pl17 września 2021

MSPO 2021- podsumowanie udziału HSW S.A.

stw24.pl15 września 2021

Pracodawca Przyjazny Pracownikom – KGHM ZANAM z prestiżowym certyfikatem

stw24.pl14 września 2021