W Stalowej Woli

Miasto stara się o Seniora Plus

Miasto stara się o Seniora Plus

Stalowa Wola stara się o dofinansowanie w ramach Programu Senior Plus. W tym roku Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ma przeznaczyć na to zadanie 30 mln zł.  Program ten ma na celu tworzenie domów i klubów dziennego pobytu dla seniorów.

Miasto złożyło aplikację do tego programu, którą przygotował Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. – Jeśli otrzymamy dofinansowanie, to w Dziennym Domu Pobytu przy MOPS, w którym spotykają się seniorzy, zostanie zrobiona modernizacja, która dostosuje ten obiekt do dzisiejszych standardów. Program Senior Plus zakłada pomoc osobom starszym, ale też ich aktywizuje – mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

W strukturach Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej od 23 lat funkcjonuje Dzienny Dom Pobytu. Możliwości, które oferuje rządowy program, pozwolą go zmodernizować, a także poszerzyć ofertę dla osób starszych. Zatem, jeśli miasto zakwalifikuje się do tego programu, to placówka ta zostanie przekształcona w Dzienny Dom Senior Plus. Samorząd może otrzymać 80 proc. wartości inwestycji.  Wyniki konkursu będą ogłoszone pod koniec kwietnia.

Jak zaznacza Piotr Pierścionek, dyrektor MOPS-u, pozyskanie środków pozwoli na przeprowadzenie niezbędnych prac remontowych i adaptacyjnych. Dzięki temu zwiększy się powierzchnia placówki i będzie mogło z niej korzystać więcej osób. Ponadto jedno z pomieszczeń, które zostało pozyskane w ramach ośrodka będzie przeznaczone na salę terapii.
Dyrektor wyjaśnia, że program ten zobowiązuje do przygotowania pomieszczeń w określonym standardzie, Np. do tej pory w DDP nie było sali zajęć ruchowych, a taka powstanie jeśli placówka otrzyma wsparcie.

Ponadto otworzy się nowa przestrzeń dla osób starszych. – Chcielibyśmy, by wszystkie grupy  społeczne, które są skupione przy MOPS czyli Klub Integracji Społecznej, Dzienny Dom Pobytu, Wesoła Gromadka, Klub Trzeźwego Życia, mogły korzystać również z tego terenu zielonego, który jest na terenie naszego ośrodka. W przyszłości możliwe będzie również wybudowanie altanki na spotkania integracyjne i międzypokoleniowe tych wszystkich grup – mówi dyrektor MOPS-u.
Senior Plus zakłada też, że osoby, które będą chciały uczestniczyć w zajęciach, a nie będą mogły same dotrzeć, będą mieć zapewniony transport.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Budynki OSP czeka rozbudowa

stw24.pl15 kwietnia 2021

Zderzenie busa z pociągiem towarowym, zginęli dwaj mężczyźni

stw24.pl14 kwietnia 2021

Zmiana organizacji ruchu na DK19 Zdziary-Zarzecze

stw24.pl13 kwietnia 2021

Jaromir Wieprzęć nie jest już trenem Stali !

stw24.pl12 kwietnia 2021

Pierwsi strażacy z powiatu stalowowolskiego zaszczepieni

stw24.pl12 kwietnia 2021

Policjanci zlikwidowali plantację marihuany

stw24.pl12 kwietnia 2021

Ogłoszenie Prezydenta Miasta Stalowej Woli

stw24.pl12 kwietnia 2021

Rozwadowski Trag Staroci

stw24.pl12 kwietnia 2021

Konkurs „Tytus w Stalowej Woli”

stw24.pl8 kwietnia 2021