kultura i rozrywka

Miasto z lotu drona

Miasto z lotu drona

Takich to czasów dożyliśmy, że patrząc z góry nie widzi się już z lotu ptaka, a swego rodzaju mechanizmu latającego. Zwał jak zwał, ale efekty takie latanie przynosi. Widać je chociażby na najnowszej wystawie w Galerii TŁO. W foyer Miejskiego Domu Kultury swoje prace prezentuje Rafał Bieńkowski.

Przygodę z fotografią rozpoczął kilkanaście lat temu. Wtedy była już technika cyfrowa i Bieńkowski się nią zachłysnął jak wielu. Poszedł w „ruchome obrazy”, bo oprócz aparatu chadzał z kamerą. Jest szczęśliwym człowiekiem, bo pasja jest dziś jego zawodem. Skończył Wyższą Szkołę Filmową w Warszawie i dziś ma swoje studio. Doświadczał też pracy w telewizjach, tych mniejszych, ale zawsze telewizjach. W swojej pracy z techniki wyciska wszystko co się da. Wzniósł się na zawodowe wyżyny, bo do aparatu i komputera dodał drona. Nawet zdobył stosowne świadectwo kwalifikujące go do pilotowania bezzałogowcami, a to w powszechnej fascynacji dronami jest dość rzadkim uprawnieniem.

– Nie uważam się za artystę, ja zwyczajnie robię to, co lubię – kajał się na wernisażu wystawy przed dość sporą publiką. Będzie jej jeszcze więcej, bo fotografie się spodobały. Nie ma w nich finezji i tajemniczości przynależnych artystom z wypasionymi lustrzankami, bo to co jest prezentowane w MDK, jest li tylko efektem umiejętnie ujarzmionej techniki. Ale efektem nader ciekawym. To nic innego jak Stalowa Wola z góry w kilkudziesięciu odsłonach. Idź i rozpoznaj swoje miejsce. Polecamy.

miasto dron 1 (1)

Marcin Swobodny 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Rusza Festiwal Muzyczny w Rozwadowie

stw24.pl3 lipca 2020

Wakacje w bibliotece – online

stw24.pl3 lipca 2020

Wodny Placu Zabaw, pływalnia odkryta – zamknięte do odwołania

stw24.pl2 lipca 2020

Plenerowe spotkanie z Renatą Piątkowską

stw24.pl1 lipca 2020

Jarmark Jagielloński 2020 w dniach 4-5 lipca w Sandomierzu

stw24.pl1 lipca 2020

Laureaci konkursu literackiego ogłoszonego przez MBP

stw24.pl30 czerwca 2020

Zuzanna Kuziora w konkursie Talentów Polskiego Radia Dzieciom

stw24.pl30 czerwca 2020

Nowa pula kodów do serwisu Legimi do odebrania w MBP

stw24.pl30 czerwca 2020

XXII Turnieju Siatkówki Plażowej Amatorów

stw24.pl29 czerwca 2020