Rozrywka

Miejski Dzień Dziecka – Piknik z PRZYGODAMI już jutro

Miejski Dzień Dziecka – Piknik z PRZYGODAMI już jutro

Dzieci poznają sprzęt Inspektoratu Transportu Drogowego

Miejski Dzień Dziecka – Piknik z PRZYGODAMI już jutro. W Parku Miejskim od godziny 15.00 na najmłodszych mieszkańców Stalowej Woli będzie czekać moc atrakcji. Wśród nich m.in. pokaz sprzętu Inspektoratu Transportu Drogowego. Takich pojazdów w Stalowej Woli jeszcze nie widzieliście.

1 czerwca w parku zaparkuje pojazd typu furgon i motocykl Inspektoratu Transportu Drogowego. W pokazie sprzętu i pogadance na temat pracy inspektorów udział weźmie (Andrzej Adamczyk Minister Infrastruktury???) i Jarosław Skolik Podkarpacki Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego w Rzeszowie.

W najbliższy wtorek Park Miejski podzielony zostanie na tematyczne strefy, gdzie dzieci będą mogły przeżyć niesamowite przygody. W pierwszej będą mogły doświadczyć twórczych eko przygód, jak sadzenie roślin z Prezydentem, warsztaty i zabawy ekologiczne prowadzone przez Miejski Zakład Komunalny, Muzeum Regionalne, Referat Gospodarki Odpadami i Ochrony Środowiska, czy wspólne malowanie ogromnego obrazu na rozciągniętym między drzewami płótnie.

Przygody w bajkowym klimacie najmłodsi przeżyją w drugiej strefie. Tam mali mieszkańcy miasta będą mogli posłuchać bajek czytanych przez prezydenta Stalowej Woli, przewodniczącego Rady Miejskiej i Radnych Miejskiej Rady Seniorów, czy pograć
w planszówki. Natomiast przygód z magią sportu mali stalowowolanie doświadczą w kolejnej strefie, gdzie ekipa Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji poprowadzi gry i zabawy sportowe, a Teatr Jednej Miny zaprezentuje cyrkowe sztuczki i hece.

Nie zabraknie też bezpiecznych przygód na drodze w postaci gier, zabaw i konkursów z nagrodami prowadzonych przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu, które będą zlokalizowane na parkingu przed szkołą muzyczną. Dzieci będą mogły również zobaczyć tam rozwój technologii na podstawie porównania autobusu zabytkowego z nowym, elektrycznym.

Przygody w świecie zwierząt zafundują Teddy i Kapsel – alpaki z PSP 4, a także przejażdżki na Konikach Polskich. Podczas Miejskiego Dnia Dziecka nie zabraknie też baniek mydlanych, balonów z helem, waty cukrowej, popcornu i chodzących, kolorowych maskotek.

Ponadto dzieci będą mogły zobaczyć pokazy Ratownictwa Medycznego oraz Dziecięcych i Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych prezentowane przez stalowowolskie drużyny OSP. Dla rodziców najmłodszych maluchów (0-3) przygotowane są warsztaty
z ekspertem, połączone z kreatywnymi zabawami.

Niesamowite atrakcje będą zlokalizowane w okolicach Wodnego Placu Zabaw (otwartego już tego dnia od godziny 10.00) oraz Parku Linowego i dostępne będą dla dzieci od godziny 15.00 do 18.00. Wstęp dla wszystkich zainteresowanych jest wolny, a atrakcje bezpłatne.

Organizatorami wydarzenia są: Lucjusz Nadbereżny prezydent miasta Stalowej Woli
i Stanisław Sobieraj przewodniczący Rady Miejskiej w Stalowej Woli. Partnerami natomiast: Miejski Zakład Komunalny Sp. z o.o., Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Stalowej Woli, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli, Miejska Biblioteka Publiczna, Miejski Żłobek Integracyjny, PSP nr 4, WORD Tarnobrzeg, Autoryzowany Serwis i Salon Skody PHU Edward Buława, OSP Charzewice, OSP Stalowa Wola, Teatr Jednej Miny i Stadnina Polonia.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Rozrywka

Więcej w Rozrywka

Mrówcza kolonia przy Parku Zimnej Wody

stw24.pl10 czerwca 2021

Same sukcesy Zespołu Tanecznego “KIK” z Pysznicy

stw24.pl10 czerwca 2021

Bibliotekarze chcą urządzić patio

stw24.pl9 czerwca 2021

Zapisz dziecko na „Wakacje w bibliotece”

stw24.pl7 czerwca 2021

Parking przy MOSiR otwarty

stw24.pl1 czerwca 2021

Rowery od Huty dla wychowanków Domu Dziecka

stw24.pl31 maja 2021

Maraton Czytania pod biblioteką

stw24.pl30 maja 2021

LATAWCOWY DZIEŃ DZIECKA w Galerii Malarstwa Alfonsa Karpińskiego

stw24.pl25 maja 2021

Dzień Matki w Muzeum

stw24.pl24 maja 2021