W Stalowej Woli

Mieszka pod wiaduktem. Nie można mu na siłę pomóc

Mieszka pod wiaduktem. Nie można mu na siłę pomóc

Ostatnio policja sprawdzała miejsca, w których mogą przebywać bezdomni. Zastali dwie takie osoby, jednak nie skorzystały one z propozycji udania się do schroniska. Jak poinformował nas czytelnik wie o  jednym mężczyźnie, który pomieszkuje w okolicach ul. Okulickiego, który może wymagać pomocy.

Wiem, że ten pan nocuje pod wiaduktem przez całe lato i teraz także, gdy są już dużo niższe temperatury. Zgłosiłem to na policję. Ostatnio pojawiły się informacje, że nie znaleziono w okolicach targowiska bezdomnych, ten pan nocuje właśnie tam, pod wiaduktem – mówi mężczyzna.
Zapytaliśmy policję, czy wie, że w tym miejscu pomieszkuje bezdomny. Okazuje się, że funkcjonariusze, jak też i pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, doskonale wiedzą o tym człowieku.
Ten mężczyzna jest cały czas monitorowany, z nim były wielokrotnie przeprowadzone rozmowy, zarówno przez policjantów, jak i pracowników MOPS-u, motywujące go do tego, by udał się do schroniska. Jednak nie chce pomocy. Jest według niego za ciepło, daje sobie radę. I takie argumenty przedstawia, w których w żaden sposób zbić nie można.  Te osoby nie przyjmują racjonalnych argumentów. Jeśli ktoś sobie nie chce dać pomóc, to nic nie możemy zrobić. Tak jest w przypadki tego człowieka, jak też i innych bezdomnych. Choć w ubiegłym roku udało się zmotywować dwóch mężczyzn, przebywających na ogródkach działkowych, do tego, by udali się do schroniska – mówi asp. sztab. Andrzej Walczyna, rzecznik stalowowolskiej policji.
Podkreśla, że bezdomni są wolnymi ludźmi i nie można ich do niczego zmusić,  na siłę umieścić w schronisku, a jedynie można proponować pomoc. Jeśli jest mróz, warunki atmosferyczne zagrażają życiu i zdrowiu człowieka, a ktoś jest pod wpływem alkoholu, to opiekuńczo policja taką osobę może zatrzymać do wytrzeźwienia.

dsc_1686 dsc_1685 dsc_1684

Joanna Piechuta

Fot . Czytelnik

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Budynki OSP czeka rozbudowa

stw24.pl15 kwietnia 2021

Zderzenie busa z pociągiem towarowym, zginęli dwaj mężczyźni

stw24.pl14 kwietnia 2021

Zmiana organizacji ruchu na DK19 Zdziary-Zarzecze

stw24.pl13 kwietnia 2021

Jaromir Wieprzęć nie jest już trenem Stali !

stw24.pl12 kwietnia 2021

Pierwsi strażacy z powiatu stalowowolskiego zaszczepieni

stw24.pl12 kwietnia 2021

Policjanci zlikwidowali plantację marihuany

stw24.pl12 kwietnia 2021

Ogłoszenie Prezydenta Miasta Stalowej Woli

stw24.pl12 kwietnia 2021

Rozwadowski Trag Staroci

stw24.pl12 kwietnia 2021

Konkurs „Tytus w Stalowej Woli”

stw24.pl8 kwietnia 2021