W Stalowej Woli

Mieszka pod wiaduktem. Nie można mu na siłę pomóc

Mieszka pod wiaduktem. Nie można mu na siłę pomóc

Ostatnio policja sprawdzała miejsca, w których mogą przebywać bezdomni. Zastali dwie takie osoby, jednak nie skorzystały one z propozycji udania się do schroniska. Jak poinformował nas czytelnik wie o  jednym mężczyźnie, który pomieszkuje w okolicach ul. Okulickiego, który może wymagać pomocy.

Wiem, że ten pan nocuje pod wiaduktem przez całe lato i teraz także, gdy są już dużo niższe temperatury. Zgłosiłem to na policję. Ostatnio pojawiły się informacje, że nie znaleziono w okolicach targowiska bezdomnych, ten pan nocuje właśnie tam, pod wiaduktem – mówi mężczyzna.
Zapytaliśmy policję, czy wie, że w tym miejscu pomieszkuje bezdomny. Okazuje się, że funkcjonariusze, jak też i pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, doskonale wiedzą o tym człowieku.
Ten mężczyzna jest cały czas monitorowany, z nim były wielokrotnie przeprowadzone rozmowy, zarówno przez policjantów, jak i pracowników MOPS-u, motywujące go do tego, by udał się do schroniska. Jednak nie chce pomocy. Jest według niego za ciepło, daje sobie radę. I takie argumenty przedstawia, w których w żaden sposób zbić nie można.  Te osoby nie przyjmują racjonalnych argumentów. Jeśli ktoś sobie nie chce dać pomóc, to nic nie możemy zrobić. Tak jest w przypadki tego człowieka, jak też i innych bezdomnych. Choć w ubiegłym roku udało się zmotywować dwóch mężczyzn, przebywających na ogródkach działkowych, do tego, by udali się do schroniska – mówi asp. sztab. Andrzej Walczyna, rzecznik stalowowolskiej policji.
Podkreśla, że bezdomni są wolnymi ludźmi i nie można ich do niczego zmusić,  na siłę umieścić w schronisku, a jedynie można proponować pomoc. Jeśli jest mróz, warunki atmosferyczne zagrażają życiu i zdrowiu człowieka, a ktoś jest pod wpływem alkoholu, to opiekuńczo policja taką osobę może zatrzymać do wytrzeźwienia.

dsc_1686 dsc_1685 dsc_1684

Joanna Piechuta

Fot . Czytelnik

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021