W Stalowej Woli

Mieszkańcy będą mieć unikatowe drzewko

Mieszkańcy będą mieć unikatowe drzewko

7 października przed budynkiem Biblioteki Międzyuczelnianej w Stalowej Woli zabłyśnie pięciometrowe drzewko solarne. Jest to jedyna taka konstrukcja w Polsce. Z tej okazji został przygotowany świetny pokaz, który rozpocznie się o godz. 19.

Jak zapowiada Urząd Miasta, będzie to niezwykłe wydarzenie. Mieszkańcy będą mogli oglądać spektakl pełen magii światła i ognia, z laserami, fontannami ognia, kolorowymi dymami,  płonącymi misami, kilkumetrowymi iskrami czy ognistymi wybuchami. A słodką atrakcją będzie wielki tort w podziękowaniu dla mieszkańców, którzy głosowali na drzewko.  A był to innowacyjny projekt,  który zgłosiło Stowarzyszenie Zielona Stalówka działające przy Miejskim Zakładzie Komunalnym, w programie Lechstarter. Dzięki 66514 głosom, które oddali mieszkańcy w internetowym głosowaniu udało się uzyskać grant w wysokości 100 tysięcy złotych.

Ta świetlna konstrukcja będzie działać z wykorzystaniem energii słonecznej, po zmroku przestrzeń będzie oświetlona dzięki panelom fotowoltaicznym. Będzie tu też można usiąść i naładować smartfony oraz inne przenośne urządzenia, jak też skorzystać z darmowego WiFi.

Wstępnie planowano „odpalenie” drzewka tydzień temu, jednak w porozumieniu z jego fundatorem Fundacją Urban Forms, z przyczyn technicznych termin otwarcia instalacji został nieznacznie przesunięty. Trzeba też zaznaczyć, że transport tak okazałej konstrukcji wymaga sporych przygotowań logistycznych, a ponadto jest montowana etapami.
Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

15 maja otwarcie obwodnicy Stalowej Woli i Niska

stw24.pl11 maja 2021

Już ponad 13 tysięcy szczepień w stalowowolskim szpitalu

stw24.pl10 maja 2021

Wypożycz planszówkę w bibliotece

stw24.pl10 maja 2021

stw24.pl10 maja 2021

Po maturach, w tych szkołach rozpoczną się remonty

stw24.pl6 maja 2021

„Portret mojego logopedy” – konkurs w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Stalowej Woli

stw24.pl6 maja 2021

Rozwadowski Targ Staroci zmienia swoją lokalizację

stw24.pl6 maja 2021

Czas na matury

stw24.pl5 maja 2021

Kiermasz i inne atrakcje na Tydzień Bibliotek

stw24.pl5 maja 2021