W Stalowej Woli

Mieszkańcy jak zwykle hojni dla kapucynów

Mieszkańcy jak zwykle hojni dla kapucynów

Około 53 tys. zł – to suma jaka została zebrana podczas XVI Kapucyńskiego Pikniku Charytatywnego, który odbył się w ubiegłą niedzielę w klasztorze kapucynów w Stalowej Woli – Rozwadowie.

Coroczny piknik u kapucynów cieszy zawsze ogromnym zainteresowaniem, tak też było i teraz. Organizatorzy: Klasztor Braci Mniejszych Kapucynów i Stowarzyszenie Pokój i Dobro, zawsze zapewniają mnóstwo atrakcji. Oczywiście w przygotowanie tego wydarzenia włączonych jest wiele osób.

Prace nad jego organizacją rozpoczynają się już w styczniu. Organizowany jest sztab ludzi, podzielony na różne zespoły. Ostanie dwa miesiące przed piknikiem, to bardzo intensywny okres, kiedy jest mnóstwo pracy. Jesteśmy zadowoleni ze tego, że wszystko się udało, pogoda dopisała, bardzo cieszymy się z zebranej kwoty – mówi Krzysztof Sobiecki, prezes zarządu Stowarzyszenia Pokój i Dobro.
Wszystkie losy przygotowane na loterię, a było ich 1500 zostały sprzedane. Ponadto datki pochodziły też ze wszystkich innych atrakcji: urządzeń zabawowych dla dzieci, przewozu bryczką, serwowanych ciast, kawy, kiełbasek z grilla.  Na stronie internetowej pikniku organizatorzy dziękują wszystkim, którzy włączyli się w jego przygotowanie.

W tym roku zbiórka pieniędzy była na trzy cele: akcję letnią dla dzieci i młodzieży, dalsze prace przy remoncie i adaptacji pomieszczeń placówki opiekuńczej wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży tzw. stodoły oraz dofinansowanie obchodów Światowych Dni Młodzieży w Stalowej Woli.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Oliwia Sybicka na Zgrupowaniu szkoleniowym PZT w Żywcu

stw24.pl10 czerwca 2021

Mrówcza kolonia przy Parku Zimnej Wody

stw24.pl10 czerwca 2021

Premiera filmu „Miasto z piasków i serc. Stalowa Wola”

stw24.pl10 czerwca 2021

Bezpłatne badania na Placu Piłsudskiego

stw24.pl9 czerwca 2021

Hospitalizacje z potwierdzonym COVID-19 tylko w szpitalach zakaźnych

stw24.pl9 czerwca 2021

Diler może zarejestrować samochód za klienta

stw24.pl9 czerwca 2021

Bibliotekarze chcą urządzić patio

stw24.pl9 czerwca 2021

Zapisz dziecko na „Wakacje w bibliotece”

stw24.pl7 czerwca 2021

Paweł Cieślik drugi w Małopolskim Wyścigu Górskim

stw24.pl7 czerwca 2021