Kronika Policyjna

Mieszkaniec Stalowej Woli ukrywał się na Krecie. Oczekuje na ekstradycję

Mieszkaniec Stalowej Woli ukrywał się na Krecie. Oczekuje na ekstradycję

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Rzeszowie doprowadzili do zatrzymania dwóch mieszkańców Podkarpacia poszukiwanych Europejskim Nakazem Aresztowania. Obaj są podejrzani o poważne przestępstwa. 40-letni rzeszowianin ukrywał się we Francji, a 51-latek ze Stalowej Woli na Krecie. Trwają procedury ekstradycyjne.

To kolejny sukces na koncie policjantów z Zespołu do spraw Poszukiwań i Identyfikacji Osób oraz Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.To oni ścigają najgroźniejszych przestępców z naszego województwa, zwłaszcza tych, którzy od lat wydają się być nieuchwytni. Tylko w październiku policjanci doprowadzili do zatrzymania dwóch groźnych przestępców poszukiwanych przez prokuratury listami gończymi.

40-letni Robert D. był poszukiwany przez blisko 2 lata. W grudniu 2015 r. pobił człowieka powodując u niego ciężkie obrażenia. Krótko po zdarzeniu, sprawca chcąc uniknąć odpowiedzialności wyjechał za granicę. Policjanci ustalili, że ukrywa się we Francji. W ostatnim czasie mieszkał niedaleko Paryża, utrzymywał się z pracy dorywczej. Policjanci z Rzeszowa nawiązali współpracę ze swoimi kolegami z Francji. Przekazali im informacje, dzięki którym było możliwe ustalenie adresu, pod jakim zamieszkuje poszukiwany. Na początku października 40-latek został zatrzymany.

Poszukiwania drugiego z mężczyzn, 51-letniego Dariusza W. trwały 7 lat. Mieszkaniec Stalowej Woli jest podejrzany o dokonanie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Skutkiem pobicia była śmierć człowieka. Mężczyzna niedługo po tym wyjechał do Grecji, tam ślad po nim zaginął. Kilka miesiecy temu, sprawę poszukiwawczą przejęli funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego komendy wojewódzkiej. Ich wiedza i doświadczenie doprowadziły do ustalenia, że 51-latek ukrywa się na Krecie. Grecka grupa poszukiwawcza, na podstawie dokładnych informacji przekazanych przez podkarpackich policjantów, zatrzymała poszukiwanego. Nie posiadał żadnych dokumentów, ale został jednoznacznie rozpoznany na podstawie fotografii.

Obaj poszukiwani oczekują na ekstradycję do Polski.

Źródło:KWP

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Obywatelskie ujęcia nietrzeźwych kierowców

stw24.pl13 września 2021

Szynobus potrącił leżącego przy torach mężczyznę

stw24.pl13 września 2021

Bezpieczna droga do szkoły ze stalowowolską policją

stw24.pl10 września 2021

Grzybiarze – Policja apeluje o rozwagę!

stw24.pl7 września 2021

Zatrzymani na doglądaniu uprawy konopi

stw24.pl27 sierpnia 2021

W miniony weekend policja zatrzymała trzech pijanych kierowców

stw24.pl24 sierpnia 2021

Śmiertelny wypadek w powiecie stalowowolskim

stw24.pl20 sierpnia 2021

Tymczasowy areszt dla podejrzanej o zabójstwo 42-latka

stw24.pl19 sierpnia 2021

Pijany kierowca zasnął za kierownicą

stw24.pl12 sierpnia 2021