W Stalowej Woli

Mikołaj wybrał jakie życzenie spełni

Mikołaj wybrał jakie życzenie spełni

Dzieci w Stalowej Woli muszą być naprawdę grzeczne. W ubiegłym roku św. Mikołaj przyniósł im huśtawkę dla niepełnosprawnych, w tym roku przyniesie cały plac zabaw. Nowe miejsce do zabawy dla dzieci powstanie dzięki Karolowi Siembidzie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1, który poprosił o to w liście do świętego.

Plac zabaw miałby stanąć przy Miejskim Domu Kultury. Cały teren Placu Piłsudskiego będzie wkrótce rewitalizowany i mieszkańcy będą mogli wyrazić swoje zdanie na temat jego przyszłego kształtu. Mali stalowowolanie też zauważają potrzeby na swoim osiedlu i czynnie włączają się w jego rozwój. Mikołaj to docenia i spełnia ich prośby i marzenia.

Uwagę hojnego świętego zwrócił także list Klaudii Stefaniak (PSP nr 1), która poprosiła o odnowienie Parku Jordanowskiego, dlatego postanowił wyróżnić również jej pracę. Obiecał też, że w przyszłym roku zainteresuje się także tamtym miejscem.

Dzieci pisały listy do św. Mikołaja w ramach konkursu zorganizowanego przez Prezydenta Miasta Stalowej Woli Lucjusza Nadbereżnego pn. „Co miasto Stalowa Wola powinno otrzymać w prezencie od Świętego Mikołaja?”. Zwycięzca konkursu, czyli Karol Siembida, 10 grudnia podczas Miejskiego rozpoczęcia sezonu zimowego na Placu Piłsudskiego zaświeci miejską choinkę i iluminacje w całym mieście.

Na konkurs napłynęło ponad 80 prac. Dzieci prosiły zazwyczaj o schronisko dla zwierząt, zoo, park wodny, park rozrywki czy kryte lodowisko.

źródło: UM Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Policjanci zlikwidowali plantację marihuany

stw24.pl12 kwietnia 2021

Ogłoszenie Prezydenta Miasta Stalowej Woli

stw24.pl12 kwietnia 2021

Rozwadowski Trag Staroci

stw24.pl12 kwietnia 2021

Konkurs „Tytus w Stalowej Woli”

stw24.pl8 kwietnia 2021

Wizyta w urzędzie skarbowym tylko po wcześniejszej rezerwacji

stw24.pl30 marca 2021

Dworzec PKP w Rozwadowie odzyska dawny blask

stw24.pl30 marca 2021

Diecezja podaje zalecenia na Wielki Tydzień

stw24.pl26 marca 2021

Uwaga! W weekend przestawiamy zegarki

stw24.pl26 marca 2021

Dzień Bezpiecznego Internetu w CEZ

stw24.pl26 marca 2021