kultura i rozrywka

“Miłosierdzie Boże” – koncert upamiętniający katastrofę smoleńską

“Miłosierdzie Boże” – koncert upamiętniający katastrofę smoleńską

9 kwietnia 2017
godz. 18.00
sala widowiskowa

wstęp wolny

Pop-oratorium “Miłosierdzie Boże”

słowa: św. s. Faustyna,

wybór tekstów narracji z “Dzienniczka” s. M. Elżbieta Siepak ZMBM,

muzyka: Zbigniew Małkowicz

Muzykę do wierszy Św. Siostry Faustyny skomponował zamościanin Zbigniew Małkowicz, od lat związany z Poznaniem. Kto śpiewa – dwa razy się modli. Prostocie słów tej wrażliwej, rozmodlonej dziewczyny towarzyszą teraz melodia i rytm. Można nie pamiętać tekstu – tę modlitwę można nucić, albo klaskać, krzyczeć, gwizdać i tupać. Jak przebojowa piosenka – przenika przez codzienność na obrzeża świadomości.

Wystąpią: Janusz Szrom – śpiew, gość specjalny // Jacek Kotlarski – śpiew, gość specjalny // Marzena Małkowicz – śpiew, narracja // Aleksandra Małkowicz-Figaj – śpiew // Lumen // Zespół Muzyki Sakralnej z Poznania // Kameralny Zespół Instrumentalny z Wrocławia // Chór Kameralny, Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli, Jerzy Augustyński – dyrygent.

Zespół Muzyki Sakralnej LUMEN to cała rodzina. Oprócz kompozytora, aranżera i dyrygenta Zbigniewa Małkowicza działają w nim także wokalistki: żona Marzena Małkowicz i córka Aleksandra Małkowicz-Figaj. Syn Michał Małkowicz jest perkusistą. Na gitarze basowej gra mąż Aleksandry – Marcin Figaj, a na gitarze akustycznej Paulina Wiśniewska-Małkowicz, żona Michała. Oprócz więzów rodzinnych łączy ich jeszcze jedno: chcą grać i śpiewać dla Pana Boga.

Zbigniew Małkowicz
Dyrygent, kompozytor, aranżer, pianista, absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie w zakresie dyrygentury symfoniczno-operowej. Muzykę Zbigniewa Małkowicza trudno jest zaszufladkować i jednoznacznie określić. Znajdują się w niej wpływy różnych stylów, kultur, epok. W jego kompozycjach łączą się elementy gospel, klasyki i muzyki kościelnej słowiańskiej melodyki.

Janusz Szrom

Polski wokalista jazzowy. Absolwent Akademii Muzycznej, Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach w klasie śpiewu pod opieką dr Ewy Mentel. Kompozytor, aranżer, pedagog. Nauczyciel śpiewu w Policealnym Studium Jazzowym przy Szkole Muzycznej II st. im. F.Chopina w Warszawie.

Jacek Kotlarski

Absolwent Liceum Muzycznego w klasie trąbki, następnie Studium Piosenkarskiego w Poznaniu, aż w końcu Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie śpiewu. W latach 2000-2007 współpracował z Teatrem Muzycznym ROMA w Warszawie, biorąc udział w spektaklach: Miss Saigon, Grease, Koty, Taniec Wampirów.

Aleksandra Małkowicz-Figaj

Od dziecka interesowała się śpiewem i muzyką, co znacząco wpłynęło na jej życie. Śpiewa u boku najwybitniejszych polskich wokalistów takich jak: Marek Bałata, Janusz Szrom, Jacek Kotlarski i innych. Z Zespołem Lumen śpiewała kilkakrotnie w USA (Chicago, Lombart), Kanadzie, w Filharmoniii Roy Thomson Hall w Toronto, w Katedrze Lwowskiej oraz z wieloma orkiestrami w kraju. Jako solistka Lumenu uczestniczyła w licznych nagraniach i programach radiowo-telewizyjnych.

Chór Kameralny

Chór Kameralny Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli jest mieszanym zespołem amatorskim utworzonym w lutym 1985 r. z inicjatywy Jerzego Augustyńskiego, który do dziś pełni funkcję dyrektora artystycznego i dyrygenta chóru. Radość ze wspólnego śpiewania oraz odkrywania różnorodnych barw muzyki to do dziś niezmienne Credo tego wielopokoleniowego chóru. Za osiągnięcia w pracy artystycznej Chór i jego dyrygent otrzymali wiele nagród zespołowych i indywidualnych. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski w 2010 r. przyznał chórowi tytuł Zasłużony Dla Kultury Polskiej.

Źródło: MDK Stalowa Wola

Miłosierdzie Boże - koncert upamiętniający katastrofę smoleńską

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w kultura i rozrywka

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Lubisz rysować? Lubisz malować? – zapraszamy do Akademii sztuki w MBP

stw24.pl26 października 2021

Pamięć o tragicznie zamordowanych nie zginie

stw24.pl25 października 2021