W Stalowej Woli

Mini-autobusy pojawią się w mieście

Mini-autobusy pojawią się w mieście

Już 23 czerwca okaże się jakimi autobusami będą jeździć pasażerowie miejskiej komunikacji w Stalowej Woli. Tego dnia mają zostać otwarte oferty, a następnie wybrana ta, która jest najkorzystniejsza i spełnia oczekiwania Miejskiego Zakładu Komunalnego w Stalowej Woli. Firma planuje zakupić 4 mini – autobusy.  A tymi będzie można podróżować może nawet pod koniec roku.  

W ramach założonego wcześniej planu, czyli unowocześnienia taboru Zakładu Komunikacji Miejskiej, został ogłoszony przetarg na 4 fabrycznie nowe pojazdy. Dwa o długości  7-8 m oraz 2 o długości 8,4-9 m, czyli mniejsze niż te, które są obecnie. W większym zmieści się około 50 osób, a w mniejszym około 20.

Zakup ten jest wynikiem badań liczby pasażerów, które prowadził zakład w lutym, kiedy to pracownicy jeździli autobusami i sprawdzali frekwencję. Z badań tych wynika, że niektóre linie są bardzo obciążone w godzinach szczytu, a niektóre, szczególnie te, poza miastem mają niewielkie  obłożenie. Żeby zminimalizować koszty zostały zamówione nowe, mniejsze autobusy. Pojazdy te będą jeździły na  liniach mniej obciążonych, w zależności od tego, jak będzie wyglądała  nowa siatka rozkładu jazdy, która ma być wprowadzona od jesieni.

Przetarg na nowe pojazdy zostanie rozstrzygnięty 23 czerwca. Od tego czasu firmy będą miały 5 miesięcy na realizację zamówienia. Można liczyć, że pod koniec roku powinny się pojawić na ulicach nowe autobusy.
Nie będą to jednak autobusy elektryczne, a taki niedawno był testowany przez stalowowolskiego przewoźnika.  To dlatego, że firma musi czekać na projekty unijne, które mają się pojawić, a które będą mogły dofinansować taki zakup. Unia Europejska wprowadza teraz wymogi ograniczające mocno zużycie paliwa, mające na celu dbanie o środowisko. Jeśli się pojawią, a jest taka szansa, to  MZK zapewne będzie brało w nich udział.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Oddział Neonatologiczny w Stalowej Woli ma nowego szefa

stw24.pl20 kwietnia 2021

Oszustwa na spis powszechny- Nie daj się oszukać !

stw24.pl20 kwietnia 2021

“Motyle” coraz wyżej w punktacji drużynowej

stw24.pl20 kwietnia 2021

11 czerwonych serc stanie w Powiecie Stalowowolskim

stw24.pl19 kwietnia 2021

Ochronne szczepienia lisów wolno żyjących

stw24.pl19 kwietnia 2021

Budynki OSP czeka rozbudowa

stw24.pl15 kwietnia 2021

Zderzenie busa z pociągiem towarowym, zginęli dwaj mężczyźni

stw24.pl14 kwietnia 2021

Zmiana organizacji ruchu na DK19 Zdziary-Zarzecze

stw24.pl13 kwietnia 2021

Jaromir Wieprzęć nie jest już trenem Stali !

stw24.pl12 kwietnia 2021