W Stalowej Woli

Minister wizytował inwestycję na rozwadowskim dworcu

Minister wizytował inwestycję na rozwadowskim dworcu

Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury wizytował dziś stację kolejową Stalowa Wola – Rozwadów, która jest obecnie modernizowana. To jedna z wielu prowadzonych obecnie w Polsce inwestycji kolejowych.

– Cieszę się, że spotykamy się w miejscu, gdzie trwają prace, gdzie dużo się dzieje, skąd napływają bardzo dobre informacje, jeśli chodzi o harmonogram i jakość realizowanych inwestycji kolejowych. W Polsce realizujmy krajowy program kolejowy na kwotę 67 mld zł. To jest historyczne przedsięwzięcie. W tej perspektywie moderujemy szlaki kolejkowe, dzięki czemu będziemy mogli powiedzieć, że dysponujemy koleją komfortową, punktualną, przewidywalną w czasie dojazdu, ale przede wszystkim koleją bezpieczną. Dobre połączenia kolejowe to odciążenie dla transportu drogowego. Bardzo się cieszę, że przełamaliśmy ten wieloletni impas, który zafundowali nam nasi poprzednicy. Że oto rozwijamy infrastrukturę komunikacyjną w tych regionach, które były poza zainteresowaniem poprzednich ekip rządowych. Dziś możemy powiedzieć, że zrównoważony rozwój kraju jest faktem, zwłaszcza w realizacji inwestycji infrastrukturalnych, drogowych, kolejowych – mówił Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury wizytując inwestycję.

Poseł Rafał Weber zaznaczał, że dworzec kolejowy Stalowa Wola – Rozwadów jest centrum przesiadkowym nie tylko dla mieszkańców Stalowej Woli, ale także regionu. – To miejsce jest ogromnym beneficjentem, wszystkich pozytywnych zmian, które zachodzę od 2,5 roku na kolei. Jesteśmy w trakcie realizacji modernizacji linii kolejowej nr 68 łączącej Stalową Wolę z Lublinem. To 100 km torów. Ten odcinek jest w fazie elektryfikacji, to pozwoli na to, aby pociągi poruszały się na tej trasie z prędkością do 120 km/h, co skróci czas podróży o 20 minut – mówił. Wyjaśniał, że modernizowany jest także odcinek Lublin – Warszawa, dzięki czemu ze Stalowej Woli do Warszawy będzie można dojechać w ciągu trzech godzin, czyli o godzinę szybciej niż obecnie.
Ponadto jak wyjaśniał poseł ,obecnie jest tworzony projekt modernizacji linii kolejowej nr 25 łączącej Stalową Wolę z Tarnobrzegiem, a dalej Tarnobrzeg z Sandomierzem, Ocicami i Padwią Narodową. W kwietniu została podpisana umowa na zaprojektowanie tej linii. W planach jest także modernizowanie kolejnego odcinka linii nr 68 ze Stalowej Woli do Przeworska.

Piotr Majerczak, dyrektor regionu centralnego PKP Polskie Linie Kolejowe S. A. przedstawił inwestycję na linii kolejowej nr 68 w liczbach, to koszt około 400 mln zł, to 105 km zmodernizowanych dróg kolejowych, 92 km linii kolejowej zelektryfikowanej, około 6 stacji kolejowych, które zostaną przebudowane, 11 zmodernizowanych przystanków oraz 2 nowe przystanki. To także około 60 przebudowanych przejazdów kolejowych, około 70 obiektów inżynieryjnych. – To bardzo duża inwestycja, która idzie nie tylko zgodnie z planem, ale nawet wyprzedza harmonogram. Infrastruktura, na której teraz stoimy, czyli peron nr 3 na stacji Stalowa Wola – Rozwadów zgodnie z pierwotnymi ustaleniami miał być teraz w fazie budowy. W chwili obecnej mamy gotową infrastrukturę – mówił.
Zakończenie prac jest planowane w IV kwartale przyszłego roku.

Joanna Piechuta

IMG_0734 IMG_0743 IMG_0722

2 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

stw24.pl21 października 2021

W Stalowej Woli stanie jubileuszowa wystawa Giełdy Papierów Wartościowych

stw24.pl21 października 2021

Planowane wyłączenia prądu

stw24.pl21 października 2021

Paweł Wakuła i jego atrakcyjne sposoby na książkę historyczną dla dzieci

stw24.pl20 października 2021

Młodzi poeci nagrodzeni w MBP

stw24.pl19 października 2021
dom samotnej matki

Konkurs na dyrektora SOWiIK-u

stw24.pl19 października 2021

Stanisław Łańcucki – pasjonat biegania

stw24.pl19 października 2021

S19 Lasy Janowskie – Zdziary oddana do ruchu

stw24.pl18 października 2021

Usuwają awarię na osiedlu Rozwadów

stw24.pl18 października 2021