W Stalowej Woli

Mistrzowie Polski z “Budowlanki”!

Mistrzowie Polski z “Budowlanki”!

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego o edukacji wojskowej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Stalowej Woli po raz szósty wywalczyli tytuł Mistrza Polski w XXII Mistrzostwach Sportowo – Obronnych Stowarzyszeń Młodzieżowych o Nagrodę Ministra Obrony Narodowej.

1

Uczniowie ZSP Nr 2 reprezentowali na centralnych zawodach Podkarpacki Zarząd Wojewódzki LOK Rzeszów. Drużyna wystąpiła w składzie:

chłopcy: Natan Baryła (kl. III AW), Patryk Winogrodzki (kl. III AW), Grzegorz Czerepak (kl. III AW), Grzegorz Piędel (kl. I AW), Jakub Michalski (kl. I AW), Przemysław Rzekieć – rezerwowy (kl. I AW)
dziewczęta: Wiktoria Tkacz (kl. I AW), Agata Kurzawa (kl. I AW), Aleksandra Klecha (kl. I AW), Paulina Pelic (kl. I AW), Natalia Tymofejewicz (kl. I AW), Ilona Niebieśniak – rezerwowa (kl. I AW).

2

W zawodach sportowo – obronnych, które odbyły się na obiektach szkoleniowych Jednostki Specjalnej Komandosów w Lublińcu, udział wzięło 22 pięcioosobowych zespołów stowarzyszeń. Zmagania konkursowe miały na celu promocję sportów obronnych oraz kształtowaniu u młodzieży dyscypliny, odporności psychicznej i fizycznej oraz umiejętności współdziałania zespołowego. Zawody te są nie tylko sportową rywalizacją i integracją różnych środowisk młodzieżowych, ale także sprawdzianem przygotowania i osiągnięcia wyników stowarzyszeń czy szkół, w których dziewczęta i chłopcy zdobywają i doskonalą umiejętności przydatne w pełnieniu służby wojskowej, ratownictwie i innych formach działania na rzecz obronności i obronności państwa.

Uczniowie stalowowolskiej szkoły kościuszkowskiej w klasyfikacji generalnej zajęli I miejsce. W klasyfikacji indywidualnej chłopców I miejsce zajął Patryk Winogrodzki, a w klasyfikacji indywidualnej dziewcząt II miejsce zajęła Wiktoria Tkacz. Tegorocznych mistrzów Polski do zawodów przygotował major Krzysztof Szykuła i Krzysztof Gronek.

źródła: Powiat Stalowowolski

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Policjanci zlikwidowali plantację marihuany

stw24.pl12 kwietnia 2021

Ogłoszenie Prezydenta Miasta Stalowej Woli

stw24.pl12 kwietnia 2021

Rozwadowski Trag Staroci

stw24.pl12 kwietnia 2021

Konkurs „Tytus w Stalowej Woli”

stw24.pl8 kwietnia 2021

Wizyta w urzędzie skarbowym tylko po wcześniejszej rezerwacji

stw24.pl30 marca 2021

Dworzec PKP w Rozwadowie odzyska dawny blask

stw24.pl30 marca 2021

Diecezja podaje zalecenia na Wielki Tydzień

stw24.pl26 marca 2021

Uwaga! W weekend przestawiamy zegarki

stw24.pl26 marca 2021

Dzień Bezpiecznego Internetu w CEZ

stw24.pl26 marca 2021