W Stalowej Woli

Mistrzowie Polski z “Budowlanki”!

Mistrzowie Polski z “Budowlanki”!

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego o edukacji wojskowej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Stalowej Woli po raz szósty wywalczyli tytuł Mistrza Polski w XXII Mistrzostwach Sportowo – Obronnych Stowarzyszeń Młodzieżowych o Nagrodę Ministra Obrony Narodowej.

1

Uczniowie ZSP Nr 2 reprezentowali na centralnych zawodach Podkarpacki Zarząd Wojewódzki LOK Rzeszów. Drużyna wystąpiła w składzie:

chłopcy: Natan Baryła (kl. III AW), Patryk Winogrodzki (kl. III AW), Grzegorz Czerepak (kl. III AW), Grzegorz Piędel (kl. I AW), Jakub Michalski (kl. I AW), Przemysław Rzekieć – rezerwowy (kl. I AW)
dziewczęta: Wiktoria Tkacz (kl. I AW), Agata Kurzawa (kl. I AW), Aleksandra Klecha (kl. I AW), Paulina Pelic (kl. I AW), Natalia Tymofejewicz (kl. I AW), Ilona Niebieśniak – rezerwowa (kl. I AW).

2

W zawodach sportowo – obronnych, które odbyły się na obiektach szkoleniowych Jednostki Specjalnej Komandosów w Lublińcu, udział wzięło 22 pięcioosobowych zespołów stowarzyszeń. Zmagania konkursowe miały na celu promocję sportów obronnych oraz kształtowaniu u młodzieży dyscypliny, odporności psychicznej i fizycznej oraz umiejętności współdziałania zespołowego. Zawody te są nie tylko sportową rywalizacją i integracją różnych środowisk młodzieżowych, ale także sprawdzianem przygotowania i osiągnięcia wyników stowarzyszeń czy szkół, w których dziewczęta i chłopcy zdobywają i doskonalą umiejętności przydatne w pełnieniu służby wojskowej, ratownictwie i innych formach działania na rzecz obronności i obronności państwa.

Uczniowie stalowowolskiej szkoły kościuszkowskiej w klasyfikacji generalnej zajęli I miejsce. W klasyfikacji indywidualnej chłopców I miejsce zajął Patryk Winogrodzki, a w klasyfikacji indywidualnej dziewcząt II miejsce zajęła Wiktoria Tkacz. Tegorocznych mistrzów Polski do zawodów przygotował major Krzysztof Szykuła i Krzysztof Gronek.

źródła: Powiat Stalowowolski

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Policja poszukuje wszystkich świadków tragicznego wypadku w Jamnicy

stw24.pl3 sierpnia 2021

Narodowe czytanie w MBP – zgłoszenia do 16 sierpnia

stw24.pl3 sierpnia 2021

Symbolicznym rajdem pamięci uczcili Powstańców Warszawskich

stw24.pl3 sierpnia 2021

Starosta przedstawił kadrze nową p.o. dyrektora szpitala

stw24.pl2 sierpnia 2021

Z Lubina do Krynicy Zdrój, rowerami dla Bartusia

stw24.pl2 sierpnia 2021

Komendant straży pożarnej Robert Lebioda przeszedł na emeryturę

stw24.pl2 sierpnia 2021

Dzięki uczciwemu znalazcy, młody mieszkaniec odzyskał swoją zgubę

stw24.pl2 sierpnia 2021

Letnia scena w Muzeum

stw24.pl2 sierpnia 2021

Ostre strzelanie na poligonie

stw24.pl30 lipca 2021