Mistrzowie tenisa zagrali w Stalowej Woli

62 osoby wzięło udział w turnieju BGŻ BNP PARIBAS OPEN, który odbył się w ubiegły weekend na hali tenisowej Miejskiego Klubu Tenisowego w Stalowej Woli. Wśród zawodników było kilku Mistrzów Polski i wielu czołowych amatorów.

Jak oceniają organizatorzy był to najlepiej obsadzony turniej amatorski ze wszystkich, które w ostatnich latach odbywały się w Stalowej Woli. Warto zaznaczyć, że były to zawody na wysokim poziomie, bo drugiej rangi, czyli tylko o szczebel niższe niż Mistrzostwa Polski.

Zwycięzcą kategorii OPEN, został aktualny lider tej kategorii, Mistrz Polski z 2014 roku Tomasz Moczek ze Skarżyska Kamiennej, pokonał on w meczu finałowym trzeciego zawodnika kategorii Open w Polsce – Łukasza Puka z Kraśnika: 6-3, 6-2. W meczach półfinałowych zwycięzca turnieju wygrał z Leszkiem Wrześniem z Warszawy: 6-2, 6-1, a drugi finalista zwyciężył z Łukaszem Chojnackim z Turowola: 6-2, 7-6.

W kategorii 40+ zwyciężył Józef Krzysztyński z Rymanowa Zdroju. Jest on aktualnie ósmym zawodnik tej kategorii w Polsce. Tenisista ten zwyciężył w decydującym pojedynku z zawodnikiem MKT Stalowa Wola Robertem Stępniem: 6-4, 6-2. W półfinale Krzysztyński pokonał Macieja Nowaka z Ostrowca Świętokrzyskiego: 6-1, 6-2, a Stępień wygrał z Jarosławem Pinelesem z Zabrza: 6-1, 6-3.

W finale kategorii 50+ zmierzli się: wielokrotny Mistrz Polski Dariusz Gąbka z Kielc z tegorocznym Mistrzem Polski w kategorii 55+ Janem Papierzem z Zamościa. Zwyciężył Gąbka, wygrywając: 6-2, 6-2. W półfinale wygrał on z Cezarym Jasiakiem ze Starachowic: 6-3, 6-2, natomiast Papierz pokonał Piotra Hordyjewskiego z Puław: 6-3, 4-6, 10-8.

W kategorii 60+ reprezentant stalowowolskiego klubu Mieczysław Pęzioł doszedł do finału, w którym przegrał z aktualnym Mistrzem Polski i liderem tej kategorii Aleksandrem Torem z Mieleca: 1-6, 4-6. Natomiast w meczach półfinałowych zwycięzca wygrał z Antonim Mysiorem: 6-2, 6-3, a drugi finalista pokonał trzeciego zawodnika tej kategorii w Polsce Mariana Moconia z Nowej Słupi: 6-3, 4-6, 10-7.

Organizatorzy zaznaczają, że przygotowanie tej imprezy nie byłoby możliwe, gdyby nie wsparcie Banku BGŻ BNP Paribas i pana Mariusza Jocka, za co dziękują.