sport

Mistrzyni Europy uhonorowana przez prezydenta

Mistrzyni Europy uhonorowana przez prezydenta

Joanna Jóźwik, lekkoatletka, brązowa medalistka Mistrzostw Europy w Zurychu w 2014 roku była dziś gościem w Urzędzie Miasta w Stalowej Woli.

Prezydent Lucjusz Nadbereżny i przewodniczący Rady Miasta Rafała Weber, wręczyli jej pamiątkowy wazon i upominki. – O to spotkanie zabiegaliśmy już od początku naszej kadencji,  jednakże profesja pani Joasi i jej tryb życia nie pozwalały na to,  żeby się spotkać wcześniej i pogratulować jej sukcesów. A jest czego gratulować.  Cieszymy się bardzo, że zawsze pani podkreśla, że treningi zaczynała w Katolickim Klubie Sportowym  „Victoria” Stalowa Wola pod skrzydłami prezesa Stanisława Anioła – mówił przewodniczący. Zaznaczał, że miasto nie może uhonorować sportsmenki nagrodą finansową, dlatego, że nie jest ona już członkiem stalowowolskiego klubu.
– Dziękujemy, że nie wstydzi się pani Stalowej Woli i mam nadzieję, że będzie tak dalej – mówił prezydent Nadbereżny.

Joanna Jóźwik pochodzi z Kępia Zaleszańskiego w gm. Zaleszany. Jest byłą zawodniczką KKS „Victoria” Stalowa Wola i wychowanką trenera Stanisława Anioła. Obecnie jest zawodniczką AZS AWF Warszawa. W ostatnim czasie nastąpił duży progres jeśli chodzi o jej wyniki sportowe. Rekordy życiowe co roku pobija z dużym naddatkiem.
Jej największe osiągnięcie, to brązowy medal na Mistrzostwach Europy w Zurychu w 2014 r. w biegu na 800 m. Jak pierwsza Polka zdobyła medal Mistrzostw Europy na tym dystansie. Teraz przygotowuje się do startu w przyszłorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. Już w marcu prawdopodobnie pojedzie na obóz do Brazylii. – Trener chce mnie  przygotowywać już do tej strefy czasowej. Ten plan treningowy będzie bardzo podobny do tego, który miałam, bo nie warto czegoś zmieniać, jeśli to dawało efekty – mówiła lekkoatletka.
Joanna Piechuta

IMG_6209

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sport

Więcej w sport

“Motyle” coraz wyżej w punktacji drużynowej

stw24.pl20 kwietnia 2021

Jaromir Wieprzęć nie jest już trenem Stali !

stw24.pl12 kwietnia 2021

Oliwia Sybicka na konsultacjach w Puszczykowie

stw24.pl30 marca 2021

Drugie miejsce MKT w konkursie na Klub Roku SiA

stw24.pl25 marca 2021

Trzy kolejki i po awansie.

stw24.pl20 marca 2021

Pierwszaki z gminy Pysznica pływają na medal

stw24.pl17 marca 2021

SP MOTYL z medalami na “Mistrzostwach Okręgu Podkarpackiego Dzieci”

stw24.pl16 marca 2021

Oliwia na Tennis Europe, jako jedyna polka w finale

stw24.pl10 marca 2021

Obiecanki cacanki Prezydenta

stw24.pl6 marca 2021