Kronika Policyjna

Młodzi napastnicy wyważyli drzwi do mieszkania

Młodzi napastnicy wyważyli drzwi do mieszkania

Policjanci ze Stalowej Woli zatrzymali dwóch nastolatków, którzy w minionym tygodniu napadli na dwóch mężczyzn i zabrali im m.in. telefon komórkowy. Zrabowane mienie policjanci odzyskali. Decyzją sądu 18-latek został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Wobec 15-latka materiały trafią do sądu rodzinnego.

Do brutalnego napadu na dwóch mężczyzn w wieku 57 i 51 lat doszło w środę w Stalowej Woli przy ulicy Niezłomnych tuż przed godz. 21. Z relacji jednego z pokrzywdzonych, 51-letniego mężczyzny, policjanci ustalili, że dwaj młodzi napastnicy wyważyli zamknięte drzwi i po wejściu do mieszkania zażądali pieniędzy. Starszy z napastników zaczął kopać 51-latka i okładać go pięściami po całym ciele, a następnie przyłożył mu nóż do gardła i zabrał telefon komórkowy oraz nóż sprężynowy.
Zaraz po tym obaj napastnicy wyszli z mieszkania. Zostali zatrzymani przez policjantów w klatce schodowej, w momencie, jak uciekali po przestępstwie. Funkcjonariusze wylegitymowali zatrzymanych. Byli to 18 i 15-latek ze Stalowej Woli. Byli trzeźwi. Podczas przeszukania zatrzymanych mężczyzn policjanci odnaleźli skradzione rzeczy, miał je 18-latek. Funkcjonariusze wezwali ratowników medycznych do pokrzywdzonego 51-latka, który miał uraz nosa. Mężczyzna został przewieziony do szpitala.
18-latek trafił do policyjnego aresztu. Pracujący nad tą sprawą policjanci przesłuchiwali świadków, gromadzili dowody. Zebrany w tej sprawie materiał pozwolił na przedstawienie 18-latkowi dwóch zarzutów, rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz uszkodzenia mienia. Mężczyzna przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia.
W tej sprawie stalowowolscy policjanci wspólnie z prokuraturą zwrócili się z wnioskiem do Sądu Rejonowego w Stalowej Woli o zastosowanie wobec 18-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd pozytywnie rozpatrzył wniosek i zastosował trzymiesięczny areszt.
Wobec 15-latka materiały zostaną przekazane do Sądu Rodzinnego i Nieletnich w Stalowej Woli, który zdecyduje o dalszych losach nastolatka. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Stalowej Woli pod nadzorem miejscowej prokuratury.

źródło: KPP Stalowa Wola/ M. Maj

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Zderzenie busa z pociągiem towarowym, zginęli dwaj mężczyźni

stw24.pl14 kwietnia 2021

Policjanci zabezpieczyli broń, amunicje i trofea myśliwskie

stw24.pl14 kwietnia 2021

Policjanci zlikwidowali plantację marihuany

stw24.pl12 kwietnia 2021

Konkurs plastyczny dla dzieci pn. “bezpieczeństwo oczami pierwszoklasisty”

stw24.pl6 kwietnia 2021

Tragedia rodzinna – Matka zabiła dwójkę małych dzieci i odebrała sobie życie

stw24.pl30 marca 2021

Policja poszukuje zaginionego mieszkańca Niska

stw24.pl24 marca 2021

Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy

stw24.pl23 marca 2021

Nie żyje mężczyzna przygnieciony przez drzewo

stw24.pl23 marca 2021

Policja egzekwuje wprowadzone nakazy i ograniczenia

stw24.pl22 marca 2021