W Stalowej Woli

Mołdawska młodzież w Stalowej Woli

Mołdawska młodzież w Stalowej Woli

W Stalowej Woli gości grupa młodzieży z Mołdawii. Większość odwiedzających, obecnie mieszkających w Kiszyniowie i Bielcach, posiada polskie korzenie i odwiedzenie naszego kraju jest okazją do poznania kraju przodków.

Przyjazd możliwy był dzięki zaangażowaniu i zaproszeniu ze strony Stowarzyszenia Łączności i Pomocy Rodakom we Lwowie i na Kresach. W piątek, 21 sierpnia mołdawska młodzież spotkała się z władzami Powiatu Stalowowolskiego i miała okazję zobaczyć od środka funkcjonowanie stalowowolskiego Starostwa Powiatowego. Gości z Mołdawii przywitał starosta powiatu Janusz Zarzeczny i wicestarosta Mariusz Sołtys, -Jesteśmy otwarci na taką współpracę i oczekujemy na jej dalszy rozwój – mówi starosta Zarzeczny. Starosta opowiadał także o zapleczu edukacyjnym i studiowaniu w naszym mieście, co wzbudziło niemałe zainteresowanie gości.

Oprócz Stalowej Woli, gdzie młodzież została zakwaterowana w Bursie Międzyszkolnej, goście będą mieli okazję zwiedzić między innymi Sandomierz, Łańcut czy Majdanek.

Zdaniem prezesa Stowarzyszenia Łączności i Pomocy Rodakom we Lwowie i na Kresach pana Aleksandra Szczęcha wizyta w kraju, z którego wywodzą się ich korzenie i spotkanie z władzami jest dla nich bardzo cennym doświadczeniem, – Zainteresowanie się Polską – to jest najważniejsze – podkreśla. Wspomniał on także, że bez pomocy ze strony władz powiatu i miasta zorganizowanie takiego wyjazdu nie byłoby możliwe. Prezes Stowarzyszenia nie wyklucza również rewizyty i odwiedzenia Mołdawii przez polską młodzież.

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Oliwia Sybicka na Zgrupowaniu szkoleniowym PZT w Żywcu

stw24.pl10 czerwca 2021

Mrówcza kolonia przy Parku Zimnej Wody

stw24.pl10 czerwca 2021

Premiera filmu „Miasto z piasków i serc. Stalowa Wola”

stw24.pl10 czerwca 2021

Bezpłatne badania na Placu Piłsudskiego

stw24.pl9 czerwca 2021

Hospitalizacje z potwierdzonym COVID-19 tylko w szpitalach zakaźnych

stw24.pl9 czerwca 2021

Diler może zarejestrować samochód za klienta

stw24.pl9 czerwca 2021

Bibliotekarze chcą urządzić patio

stw24.pl9 czerwca 2021

Zapisz dziecko na „Wakacje w bibliotece”

stw24.pl7 czerwca 2021

Paweł Cieślik drugi w Małopolskim Wyścigu Górskim

stw24.pl7 czerwca 2021