W Stalowej Woli

Mołdawska młodzież w Stalowej Woli

Mołdawska młodzież w Stalowej Woli

W Stalowej Woli gości grupa młodzieży z Mołdawii. Większość odwiedzających, obecnie mieszkających w Kiszyniowie i Bielcach, posiada polskie korzenie i odwiedzenie naszego kraju jest okazją do poznania kraju przodków.

Przyjazd możliwy był dzięki zaangażowaniu i zaproszeniu ze strony Stowarzyszenia Łączności i Pomocy Rodakom we Lwowie i na Kresach. W piątek, 21 sierpnia mołdawska młodzież spotkała się z władzami Powiatu Stalowowolskiego i miała okazję zobaczyć od środka funkcjonowanie stalowowolskiego Starostwa Powiatowego. Gości z Mołdawii przywitał starosta powiatu Janusz Zarzeczny i wicestarosta Mariusz Sołtys, -Jesteśmy otwarci na taką współpracę i oczekujemy na jej dalszy rozwój – mówi starosta Zarzeczny. Starosta opowiadał także o zapleczu edukacyjnym i studiowaniu w naszym mieście, co wzbudziło niemałe zainteresowanie gości.

Oprócz Stalowej Woli, gdzie młodzież została zakwaterowana w Bursie Międzyszkolnej, goście będą mieli okazję zwiedzić między innymi Sandomierz, Łańcut czy Majdanek.

Zdaniem prezesa Stowarzyszenia Łączności i Pomocy Rodakom we Lwowie i na Kresach pana Aleksandra Szczęcha wizyta w kraju, z którego wywodzą się ich korzenie i spotkanie z władzami jest dla nich bardzo cennym doświadczeniem, – Zainteresowanie się Polską – to jest najważniejsze – podkreśla. Wspomniał on także, że bez pomocy ze strony władz powiatu i miasta zorganizowanie takiego wyjazdu nie byłoby możliwe. Prezes Stowarzyszenia nie wyklucza również rewizyty i odwiedzenia Mołdawii przez polską młodzież.

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021

Powiat Stalowowolski wśród najlepszych w kraju!

stw24.pl20 września 2021

Dzień Otwarty w Klubie “Wesoła Gromadka”

stw24.pl20 września 2021

Coraz więcej porodów rodzinnych w stalowowolskim szpitalu

stw24.pl20 września 2021

Z zielonego patio korzystają najmłodsi i dorośli

stw24.pl17 września 2021

Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę przejść dla pieszych

stw24.pl17 września 2021

MSPO 2021- podsumowanie udziału HSW S.A.

stw24.pl15 września 2021

Pracodawca Przyjazny Pracownikom – KGHM ZANAM z prestiżowym certyfikatem

stw24.pl14 września 2021
woda-kran

Czasowe przerwy dostawy wody dla Rozwadowa

stw24.pl14 września 2021