W Stalowej Woli

Most w Radomyślu nad Sanem doczekał się remontu

Most w Radomyślu nad Sanem doczekał się remontu

Dokładnie 2 mln 872 tys. zł będzie kosztować pierwszy etap remontu mostu na Sanie w Radomyślu nad Sanem w ciągu drogi powiatowej prowadzącej w kierunku Skowierzyna. Dziś został rozstrzygnięty przetarg na tę inwestycję. Prace powinny ruszyć w połowie sierpnia.

Do przetargu zgłosiło się się 4 oferentów, jednakże okazało się, że wartość najkorzystniejszej  przedstawionej oferty przewyższała  wartość środków, która była zabezpieczona w budżecie powiatu na ten cel. Dlatego też na ostatniej nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu,  radni zabezpieczyli dodatkowe pieniądze – około 200 tys. zł.
Ostatecznie została wybrana firma Trakcja PRKiL z Warszawy. Umowa ma być podpisana najprawdopodobniej w poniedziałek, a w połowie miesiąca prace powinny się rozpocząć.

Powiat otrzymał 1,3 mln zł dofinansowania na realizację pierwszego etapu tej inwestycji z rezerwy ogólnej Ministerstwa Infrastruktury. Natomiast całość ma kosztować 5,5 mln zł.
Remont mostu na Sanie jest koniecznością, o co władze gminy Radomyśl nad Sanem starają się już od dłuższego czasu. Obiekt ten został oddany do użytku w 1985 roku. Trzy lata temu były robione ekspertyzy, które wykazały newralgiczne uszkodzenia i konieczność remontu. Uszkodzenia te dwa lata temu zostały usunięte, wtedy zrobiony był remont dwóch podpór. Most przeszedł przegląd także pod koniec ubiegłego roku. Zastrzeżenia, które był wcześniej stwierdzone powtarzały się.
W pierwszym etapie, który będzie obecnie realizowany, ma być remontowana infrastruktura, która jest na płycie mostu: jezdnia, chodniki, balustrady, dylatacje, urządzenia odwadniające.
W czasie robót będzie obowiązywał ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlaną. Jedynie  przewidziane są chwilowe wstrzymania ruchu.

Joanna Piechuta

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Oliwia Sybicka na Zgrupowaniu szkoleniowym PZT w Żywcu

stw24.pl10 czerwca 2021

Mrówcza kolonia przy Parku Zimnej Wody

stw24.pl10 czerwca 2021

Premiera filmu „Miasto z piasków i serc. Stalowa Wola”

stw24.pl10 czerwca 2021

Bezpłatne badania na Placu Piłsudskiego

stw24.pl9 czerwca 2021

Hospitalizacje z potwierdzonym COVID-19 tylko w szpitalach zakaźnych

stw24.pl9 czerwca 2021

Diler może zarejestrować samochód za klienta

stw24.pl9 czerwca 2021

Bibliotekarze chcą urządzić patio

stw24.pl9 czerwca 2021

Zapisz dziecko na „Wakacje w bibliotece”

stw24.pl7 czerwca 2021

Paweł Cieślik drugi w Małopolskim Wyścigu Górskim

stw24.pl7 czerwca 2021