W Stalowej Woli

Możemy uratować życie Łukaszowi. Pomóżmy Mu

Możemy uratować życie Łukaszowi. Pomóżmy Mu

Udało się już zebrać 132 tys. zł, to bardzo dużo. Jednakże, niestety potrzebne jest jeszcze około 2/3 tej sumy. A chodzi o zbiórkę pieniędzy dla Łukasza Sobiło, który choruje na ziarnicę złośliwą.

W pomoc temu 33-letniemu mężczyźnie włączyło się stowarzyszenie „Dobro Powraca” ze Stalowej Woli, które na swoim koncie ma już sukcesy, jeśli chodzi o wsparcie najbardziej potrzebujących.

– Potrzebne jest 100 tys. dolarów, więc kwota jest uzależniona od kursu tej waluty. Pieniądze te są konieczne na zakup leku. Jesteśmy uzależnieni od czasu, ponieważ w grudniu Łukasz chce już włączyć nowe leczenie i należy podać mu ampułki. I właśnie tu jest najbardziej istotna sprawa, gdyż jedną ampułkę podaje się cyklicznie i dokładnie co 3 tygodnie. Tego nie wolno już przerwać. Najlepiej by było, żeby do grudnia zebrać całą potrzebną kwotę. Żeby miał pewność, że dostanie cały zestaw, czyli 10 ampułek, aby się nie okazało, że przyjmie 8 dawek, a na dwie braknie pieniędzy – wyjaśnia Konrad Mężyński, prezes stowarzyszenia „Dobro Powraca”.
Dodaje, że lek ten trzeba sprowadzić z zagranicy. Okazało się, że jest do kupienia w Niemczech. Stowarzyszenie szuka ewentualnych możliwości ściągnięcia tego specyfiku. Nie wiadomo jeszcze, czy może go kupić samodzielnie, czy też poprzez polską aptekę, która wcześniej musiałaby go wprowadzić do obrotu.
Łukasz pochodzi z Zarzecza koło Niska. Choruje na ziarnicę złośliwą, którą zdiagnozowano u niego rok temu. Problem polega na tym, że w jego wypadku choroba ta jest chemio oporna. Młody mężczyzna przeszedł już trzy chemioterapie, które nie wprowadziły żadnej poprawy, a jedynie pogorszyły jego samopoczucia. Miał przyjąć 4 chemię, ale miał tylko ok. 10% szans, na to, że przyniesie efekty. Jednakże występowało ponad 90% niebezpieczeństwa, że pojawi się dodatkowo białaczka. – Łukasz jest silny i w zasadzie sam bardzo mocno angażuje się w zbiórkę pieniędzy. Jedyna nadzieja jest w tym leku. Lekarze dają mu 90 % szans. Jeśli weźmie te 10 dawek leku, to jest szansa, że będzie zdrowym człowiekiem – mówi z optymizmem Konard Mężyński.
Niestety Narodowy Fundusz Zdrowia nie refunduje tego leku, stąd konieczność szukania pomocy i życzliwości u innych osób, bo na państwo chory jak widać nie może liczyć.
W ramach pomocy Łukaszowi zostanie zorganizowany koncert w Domu Kultury w Zarzeczu 8 listopada o godz. 18.00, na którym zagrają zespoły disco polo.
Każdy, kto chce pomóc Łukaszowi może przekazać pieniądze na konto stowarzyszenia „Dobro Powraca”, koniecznie z dopiskiem „Dla Łukasza”.
Nr konta: 60 2030 0045 1110 0000 0237 0190
Bank BGŻ S.A. Oddział operacyjny w Stalowej Woli.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021