W Stalowej Woli

Możemy uratować życie Łukaszowi. Pomóżmy Mu

Możemy uratować życie Łukaszowi. Pomóżmy Mu

Udało się już zebrać 132 tys. zł, to bardzo dużo. Jednakże, niestety potrzebne jest jeszcze około 2/3 tej sumy. A chodzi o zbiórkę pieniędzy dla Łukasza Sobiło, który choruje na ziarnicę złośliwą.

W pomoc temu 33-letniemu mężczyźnie włączyło się stowarzyszenie „Dobro Powraca” ze Stalowej Woli, które na swoim koncie ma już sukcesy, jeśli chodzi o wsparcie najbardziej potrzebujących.

– Potrzebne jest 100 tys. dolarów, więc kwota jest uzależniona od kursu tej waluty. Pieniądze te są konieczne na zakup leku. Jesteśmy uzależnieni od czasu, ponieważ w grudniu Łukasz chce już włączyć nowe leczenie i należy podać mu ampułki. I właśnie tu jest najbardziej istotna sprawa, gdyż jedną ampułkę podaje się cyklicznie i dokładnie co 3 tygodnie. Tego nie wolno już przerwać. Najlepiej by było, żeby do grudnia zebrać całą potrzebną kwotę. Żeby miał pewność, że dostanie cały zestaw, czyli 10 ampułek, aby się nie okazało, że przyjmie 8 dawek, a na dwie braknie pieniędzy – wyjaśnia Konrad Mężyński, prezes stowarzyszenia „Dobro Powraca”.
Dodaje, że lek ten trzeba sprowadzić z zagranicy. Okazało się, że jest do kupienia w Niemczech. Stowarzyszenie szuka ewentualnych możliwości ściągnięcia tego specyfiku. Nie wiadomo jeszcze, czy może go kupić samodzielnie, czy też poprzez polską aptekę, która wcześniej musiałaby go wprowadzić do obrotu.
Łukasz pochodzi z Zarzecza koło Niska. Choruje na ziarnicę złośliwą, którą zdiagnozowano u niego rok temu. Problem polega na tym, że w jego wypadku choroba ta jest chemio oporna. Młody mężczyzna przeszedł już trzy chemioterapie, które nie wprowadziły żadnej poprawy, a jedynie pogorszyły jego samopoczucia. Miał przyjąć 4 chemię, ale miał tylko ok. 10% szans, na to, że przyniesie efekty. Jednakże występowało ponad 90% niebezpieczeństwa, że pojawi się dodatkowo białaczka. – Łukasz jest silny i w zasadzie sam bardzo mocno angażuje się w zbiórkę pieniędzy. Jedyna nadzieja jest w tym leku. Lekarze dają mu 90 % szans. Jeśli weźmie te 10 dawek leku, to jest szansa, że będzie zdrowym człowiekiem – mówi z optymizmem Konard Mężyński.
Niestety Narodowy Fundusz Zdrowia nie refunduje tego leku, stąd konieczność szukania pomocy i życzliwości u innych osób, bo na państwo chory jak widać nie może liczyć.
W ramach pomocy Łukaszowi zostanie zorganizowany koncert w Domu Kultury w Zarzeczu 8 listopada o godz. 18.00, na którym zagrają zespoły disco polo.
Każdy, kto chce pomóc Łukaszowi może przekazać pieniądze na konto stowarzyszenia „Dobro Powraca”, koniecznie z dopiskiem „Dla Łukasza”.
Nr konta: 60 2030 0045 1110 0000 0237 0190
Bank BGŻ S.A. Oddział operacyjny w Stalowej Woli.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Ostatnie pożegnanie Janusza Pikulskiego

stw24.pl23 września 2021

Noc spisowa w Urzędzie Miasta

stw24.pl23 września 2021

Do Stalowej Woli zawitała mobilna wystawa na 60-lecie KGHM Polska Miedź S.A.

stw24.pl21 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021

Powiat Stalowowolski wśród najlepszych w kraju!

stw24.pl20 września 2021

Dzień Otwarty w Klubie “Wesoła Gromadka”

stw24.pl20 września 2021

Coraz więcej porodów rodzinnych w stalowowolskim szpitalu

stw24.pl20 września 2021

Z zielonego patio korzystają najmłodsi i dorośli

stw24.pl17 września 2021

Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę przejść dla pieszych

stw24.pl17 września 2021