Fotorelacje

Mroźne Derby

Kolejne ,,Wielkie Derby” Podkarpacie pomiędzy Stalą Stalowa Wola a Siarką Tarnobrzeg, były rozgrywane w u naszych sąsiadów. Podopieczni trenera Wójcika po przegranym spotkaniu na własnym boisku z Rakowem Częstochowa, zgodnie zapowiadali, że jadą do Tarnobrzega po 3 punkty. Wszyscy zawodnicy Stali, którzy latem przybyli do stalowowolskiego zespołu, mimo iż są w nim od niedawna, zdawali sobie sprawę ja ważne to spotkanie jest dla kibiców ,,Stalówki”, którzy stawili się na stadionie gospodarzy w ok 300 osób. Mimo mroźnej pogody i cienkiej warstwy śniegu na boisku, atmosfera na trybunach była gorąca. Kibice obu drużyn mocno podnieśli temperaturę tego spotkania. Spotkanie derbowe osobiście oglądali z trybun Prezydent Miasta Stalowa Wola, pan Lucjusz Nadbereżny oraz Poseł na Sejm i wieloletni kibic zielono-czarnych Rafał Weber.

dsc01287

Pierwsze minuty spotkania dość niespodziewanie lepiej rozpoczęli podopieczni trenera Wójcika, który rzucili się do ataku chcąc zepchnąć siarkowców do obrony. Niestety to gospodarze pierwsi zadali cios. Pierwsza składna akcja żółto-czarnych zakończyła się strzałem sprzed pola karnego. Piłka po strzale Stefanika leciała płasko po ziemi prosto w kierunku Konckiego. Ta piłka musiała wylądować w rękach naszego bramkarza, a po jego fatalnym błędzie znalazła się w bramce Stali. Gospodarze prowadzili od 8 minuty 1:0. Siarkowcy po objęciu prowadzenia ruszyli trochę odważniej, jedna nie byli w stanie skonstruować sobie dogodnych sytuacji do podwyższenia prowadzenia. W 16 minucie Bętkowski mógł wyrównać wynik spotkania, kiedy to wpadł rozpędzony w pole karne i uderzył mocno…… mocno jednak wprost w Dybowskiego, który pewnie obronił strzał pomocnika Stali. Niestety z minuty na minute gospodarze osiągali coraz wyraźniejszą przewagę nad naszym zespołem, a udokumentowali to w 22 minucie. Tutaj znów nie popisał się nasz bramkarz, kiedy to po strzale Tomalskiego zza pola karnego ,,wypluł” piłkę wprost pod nogi Ropskiego, który z najbliższej odległości nie miał problemów umieścić futbolówki w siatce. Stal od tego momentu przegrywała już 2 bramkami. To spotkanie zaczęło się wymykać spod kontroli zielono-czarnym, a ,,po meczu” mogło być dwie minuty po utracie drugiej bramki. Piłka przelobowała Kolbusza próbującego zatrzymać Koczona, jednak nie trafił w piłkę, a napastnik Siarki znalazł się sam na sam z bramkarzem Stali. Koczon zdecydował się na uderzenie sprzed pola karnego, a piłkę zmierzającą wprost do bramki, końcami palców zdołał wybić Koncki zbijając ją na słupek. Gdyby piłka w tej sytuacji znalazła drogę do bramki byłoby po meczu, a tak czekały nas wciąż emocję w tym spotkaniu. Stal do gry na dobre wróciła w 36 minucie. Z lewej strony rzut rożny wykonywali hutnicy. Piłkę po dośrodkowaniu najpierw strącił Jarosz, a następnie futbolówka odbiła się od głowy Walencika i wylądowała w bramce tarnobrzeżan. Samobójczą bramka mocno nakręciła naszych piłkarzy, którzy chcąc pójść za ciosem robili wszystko by jeszcze przed przerwą doprowadzić do remisu. Szczególnie mocno na to pracowali Mistrzyk, Żołądz, Bętkowski oraz Gębalski. Ten ostatni był po raz kolejny faulowany na 30 metrze przez zawodników Siarki. Przy piłce ustawiło się dwóch naszych zawodników. Etatowy wykonawca rzutów wolnych Michał Mistrzyk oraz Kamil Bętkowski. Jednak tym razem to Bętkowski wziął na siebie ten stały element gry. I chwała mu za to !!! Kamil popisał się przepięknym uderzeniem z ok 30 metrów. Mocne techniczne uderzenie i piłka wpadła ,,za kołnierz” Dybowskiemu. Bramka palce lizać !!! W tym momencie mecz zaczynał się od nowa i tylko gwizdek kończący pierwszą połowę spotkania zatrzymał rozpędzoną Stalówkę przed zdobyciem kolejnej bramki.

dsc01290

dsc01300

Minutę po wznowieniu gospodarze byli bardzo blisko by ponownie objąć prowadzenie, jednak mocne uderzenie Żebrakowskiego powędrowało obok bramki strzeżonej przez Konckiego. Kolejne minuty już zdecydowanie bardziej przypominały typowe spotkanie derbowe. Dominowała walka w środkowej części boiska, w której wciąż lepiej wyglądali podopieczni trenera Wójcika. W 58 minucie na indywidualną akcję zdecydował się Dziubiński. Rozpędzony minął kilku zawodników Siarki i zdołał oddać strzał z pola karnego. Strzał niestety niecelny. Trzy minuty później to siarkowcy mieli dwie dogodne sytuację. Najpierw Koczon zdecydował się na uderzenie w kródki róg, a następnie niecelnym uderzeniem popisał się Żebrakowski. W 68 minucie miała miejsce chyba najbardziej kontrowersyjna sytuacja w tym spotkaniu. Po strzale sprzed pola karnego piłkę przed siebie odbija Dybkowski, do futbolówki dopada Gębalski i pakuję piłkę do bramki. Sędzia odgwizduje kontrowersyjnego spalonego i bramki nie uznaje. 8 minut później podobna sytuacja miała miejsce z drugiej strony boiska. Strzał Koczona zmierzający do bramki Stali przejął Ropalski i wpakował piłkę do siatki. Zawodnik Siarki znajdował się jednak na wyraźnej pozycji spalonej. W końcowych minutach spotkania gospodarze osiągneli optyczną przewagę jednak obrona zielono-czarnych nie popełniła w tym meczu więcej błędów i wynik nie zmienił się już do końca. Stalówka wywozi cenny punkt z Tarnobrzega, choć trzeba przyznać, że niedosyt pozostał.

dsc01303

dsc01309

dsc01321

Siarka Tarnobrzeg 2-2 Stal Stalowa Wola
Marcin Stefanik 9, Krzysztof Ropski 22 – Bartosz Waleńcik 36 (s), Kamil Bętkowski 44

Stal: 12. Bartosz Koncki – 2. Michał Mistrzyk, 19. Szymon Jarosz, 4. Mateusz Kolbusz, 15. Mateusz Wójcik – 10. Kamil Bętkowski (66, 5. Kacper Piechniak), 20. Bruno Żołądź, 13. Przemysław Stelmach, 22. Bartłomiej Wasiluk (46, 7. Konrad Korczyński), 23. Adrian Dziubiński – 9. Adrian Gębalski (90, 11. Michał Dobkowski).

żółte kartki: Grzesik – Wasiluk, Mistrzyk, Stelmach.