W Stalowej Woli

Mundurowi obchodzili swoje święto

Mundurowi obchodzili swoje święto

Uroczystości związane z obchodami Święta Policji w Komendzie Powiatowej Policji w Stalowej Woli podzielono na dwa dni. W pierwszym dniu obchodów uroczystą mszę świętą w intencji policjantów i pracowników Policji odprawił kapelan stalowowolskich stróżów prawa. Kolejnego dnia odbyły się uroczystości oficjalne.

Uroczystości religijne odbyły się w czwartek w stalowowolskim kościele pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej. Proboszcz tej parafii ks. Mieczysław Kucel jest kapelanem stalowowolskich policjantów. Nabożeństwo zostało odprawione z  ceremoniałem policyjnym. W wygłoszonej homilii ksiądz kapelan podkreślił, jak ważne jest w policyjnej służbie przestrzeganie roty policyjnego ślubowania.

Uroczystości oficjalne odbyły się w piątek w siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli. Uroczystą zbiórkę otworzył Komendant Powiatowy Policji w Stalowej Woli insp. Lucjan Maczkowski. Uczestniczyli w niej policjanci i pracownicy cywilni komendy oraz zaproszeni goście, a wśród nich Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie nadinsp. dr Krzysztof Pobuta, przedstawiciele parlamentu, administracji samorządowej, duchowieństwa, Państwowej Straży Pożarnej, sądu, prokuratury, nadleśnictwa, Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych. Podczas uroczystości odczytany został list, który z okazji Święta Policji skierował do funkcjonariuszy i pracowników Policji Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak.

Następnie po odczytaniu rozkazów personalnych o mianowaniu na wyższe stopnie policyjne nominacje awansowanym policjantom wręczyli – Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie nadinsp. dr Krzysztof Pobuta, Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Rafał Weber i Komendant Powiatowy Policji w Stalowej Woli insp. Lucjan Maczkowski. W tym roku 66 policjantów z komendy powiatowej awansowało na wyższe stopnie.

Podczas uroczystości Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie nadinsp. dr Krzysztof Pobuta, Komendant Powiatowy Policji w Stalowej Woli insp. Lucjan Maczkowski oraz Prezydent Miasta Stalowa Wola Lucjusz Nadbereżny nagrodzili laureatów plebiscytu zorganizowanego przez Spółkę Polska Press i Komendę Wojewódzka Policji w Rzeszowie „Dzielnicowy Bliżej Nas”. Wyróżnienia i dyplomy otrzymało trzech dzielnicowych, którzy w powiatowym etapie plebiscytu zajęli czołowe lokaty.

Na zakończenie podziękowania oraz życzenia z okazji Święta Policji złożyli funkcjonariuszom i pracownikom Policji m.in. Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie nadinsp. dr Krzysztof Pobuta, Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Rafał Weber, Starosta Stalowowolski Janusz Zarzeczny, Prezydenta Miasta Stalowa Wola Lucjusz Nadbereżny, Prokurator Okręgowy w Tarnobrzegu Janusz Woźnik, Wiceprezes Sądu Rejonowego w Stalowej Woli dr Grzegorz Wolak oraz kapelan stalowowolskich policjantów ks. Mieczysław Kucel.

Policja Państwowa została powołana ustawą Sejmu II Rzeczypospolitej z 24 lipca 1919 roku. Na pamiątkę tego wydarzenia współczesna Policja obchodzi swoje święto właśnie w lipcu.

KPP Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021