kultura i rozrywka

Muzea bez barier – aplikacja na telefon

Muzea bez barier – aplikacja na telefon

MUZEA BEZ BARIER JAKO APLIKACJA NA TELEFON DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Muzeum Regionalne w Stalowej Woli wybiega w przyszłość tworząc nowe udogodnienia dla osób dotkniętych dysfunkcjami. Tym razem jest to mobilna aplikacja, która ma pomagać osobom niepełnosprawnym szukającym dostępu do kultury. To pierwsza tego typu aplikacja, która pokazuje listę 206 polskich i 105 muzeów ukraińskich wraz z udogodnieniami m.in. dla osób z dysfunkcjami słuchu, wzroku, ruchu, a także niepełnosprawnych intelektualnie.

Za pomocą  aplikacji można przejrzeć listę placówek z dostępem dla niepełnosprawnych.  Aplikacja jest bardzo wygodna w użyciu po jej ściągnięciu możemy wpisać nazwę muzeum, które nas interesuje. Każdy wpis zawiera informacje dotyczące oferowanych udogodnień architektonicznych i edukacyjnych, jak również adres placówki i link do strony internetowej. Muzea bez Barier to niezwykle użyteczna aplikacja, nie tylko dla osób niepełnosprawnych. Dzięki niej każdy dostaje dostęp do ogromnego i dobrze opisanego katalogu muzeów, które są przygotowane do przyjmowania gości z różnymi dysfunkcjami.

Muzea bez Barier to aplikacja na Androida i  iOSa, który działa jak VoiceOver. To sterowany gestami czytnik ekranu, który pozwala użytkownikom niewidomym i słabowidzącym intuicyjnie pracować w systemie iOS. Aplikację w języku polskim i ukraińskim można bezpłatnie pobrać wpisując w telefonie w aplikacji Google Play jej nazwę “Muzea bez barier”
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.moiseum.muzeabezbarier
oraz w Apple Store:
https://itunes.apple.com/ai/app/muzea-bez-barier-muzei-bez/id998182983?mt=8

Planując wizytę w muzeum warto mieć tę aplikację na swoim telefonie.

Muzeum Regionalne w Stalowej Woli od kilku lat specjalizuje się w udostępnianiu swojej oferty wszystkim, bez względu na ich ograniczenia. Tym razem w ramach projektu „Muzea bez barier” – Koalicja muzeów polskich i ukraińskich na rzecz profesjonalnej obsługi niepełnosprawnego zwiedzającego z Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2007-2013” została utworzona Akademia kreująca nowe rozwiązania edukacyjne w dziedzinie dostępności do kultury dla osób niepełnosprawnych. W ramach projektu przeprowadzono badania specjalistyczne, które pozwoliły określić potencjał polskich i ukraińskich muzeów w zakresie dostosowania do potrzeb niepełnosprawnych, zorganizowano cykl szkoleń dla polskich i ukraińskich edukatorów, wydano e- przewodnik po polskich i ukraińskich muzeach dostępnych, a także uruchomiono portal Muzeabezbarier.pl.

,
.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

1055. rocznica Chrztu Polski

stw24.pl14 kwietnia 2021

Rozwadowski Trag Staroci

stw24.pl12 kwietnia 2021

Ruszyła 14. edycja Plebiscytu „Wydarzenie Historyczne Roku 2020”

stw24.pl8 kwietnia 2021

Poznaj zasady bezpieczeństwa w sieci

stw24.pl8 kwietnia 2021

Konkurs „Tytus w Stalowej Woli”

stw24.pl8 kwietnia 2021

Stowarzyszenie PANDOZ realizuje budowę placu zabaw w Antoniowie

stw24.pl6 kwietnia 2021

Konkurs plastyczny dla dzieci pn. “bezpieczeństwo oczami pierwszoklasisty”

stw24.pl6 kwietnia 2021

Wizyta w urzędzie skarbowym tylko po wcześniejszej rezerwacji

stw24.pl30 marca 2021

Uwaga! W weekend przestawiamy zegarki

stw24.pl26 marca 2021