kultura i rozrywka

Muzea bez barier – aplikacja na telefon

Muzea bez barier – aplikacja na telefon

MUZEA BEZ BARIER JAKO APLIKACJA NA TELEFON DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Muzeum Regionalne w Stalowej Woli wybiega w przyszłość tworząc nowe udogodnienia dla osób dotkniętych dysfunkcjami. Tym razem jest to mobilna aplikacja, która ma pomagać osobom niepełnosprawnym szukającym dostępu do kultury. To pierwsza tego typu aplikacja, która pokazuje listę 206 polskich i 105 muzeów ukraińskich wraz z udogodnieniami m.in. dla osób z dysfunkcjami słuchu, wzroku, ruchu, a także niepełnosprawnych intelektualnie.

Za pomocą  aplikacji można przejrzeć listę placówek z dostępem dla niepełnosprawnych.  Aplikacja jest bardzo wygodna w użyciu po jej ściągnięciu możemy wpisać nazwę muzeum, które nas interesuje. Każdy wpis zawiera informacje dotyczące oferowanych udogodnień architektonicznych i edukacyjnych, jak również adres placówki i link do strony internetowej. Muzea bez Barier to niezwykle użyteczna aplikacja, nie tylko dla osób niepełnosprawnych. Dzięki niej każdy dostaje dostęp do ogromnego i dobrze opisanego katalogu muzeów, które są przygotowane do przyjmowania gości z różnymi dysfunkcjami.

Muzea bez Barier to aplikacja na Androida i  iOSa, który działa jak VoiceOver. To sterowany gestami czytnik ekranu, który pozwala użytkownikom niewidomym i słabowidzącym intuicyjnie pracować w systemie iOS. Aplikację w języku polskim i ukraińskim można bezpłatnie pobrać wpisując w telefonie w aplikacji Google Play jej nazwę “Muzea bez barier”
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.moiseum.muzeabezbarier
oraz w Apple Store:
https://itunes.apple.com/ai/app/muzea-bez-barier-muzei-bez/id998182983?mt=8

Planując wizytę w muzeum warto mieć tę aplikację na swoim telefonie.

Muzeum Regionalne w Stalowej Woli od kilku lat specjalizuje się w udostępnianiu swojej oferty wszystkim, bez względu na ich ograniczenia. Tym razem w ramach projektu „Muzea bez barier” – Koalicja muzeów polskich i ukraińskich na rzecz profesjonalnej obsługi niepełnosprawnego zwiedzającego z Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2007-2013” została utworzona Akademia kreująca nowe rozwiązania edukacyjne w dziedzinie dostępności do kultury dla osób niepełnosprawnych. W ramach projektu przeprowadzono badania specjalistyczne, które pozwoliły określić potencjał polskich i ukraińskich muzeów w zakresie dostosowania do potrzeb niepełnosprawnych, zorganizowano cykl szkoleń dla polskich i ukraińskich edukatorów, wydano e- przewodnik po polskich i ukraińskich muzeach dostępnych, a także uruchomiono portal Muzeabezbarier.pl.

,
.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021

Dzień Otwarty w Klubie “Wesoła Gromadka”

stw24.pl20 września 2021

Konkurs plastyczny „Pomaganie jest cool!”

stw24.pl20 września 2021

Z zielonego patio korzystają najmłodsi i dorośli

stw24.pl17 września 2021

MBP zaprasza dzieci i młodzież do Dyskusyjnego Klubu Książki

stw24.pl15 września 2021

Awans „Stalowych Rakiet” do finałów Talentiady Tenisowej

stw24.pl14 września 2021
woda-kran

Czasowe przerwy dostawy wody dla Rozwadowa

stw24.pl14 września 2021

Kazimierz Szymeczko – spotkanie online

stw24.pl13 września 2021

Uczniowie kibicowali w Chorzowie na Memoriale Kamili Skolimowskiej

stw24.pl13 września 2021