kultura i rozrywka

Muzea bez barier – aplikacja na telefon

Muzea bez barier – aplikacja na telefon

MUZEA BEZ BARIER JAKO APLIKACJA NA TELEFON DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Muzeum Regionalne w Stalowej Woli wybiega w przyszłość tworząc nowe udogodnienia dla osób dotkniętych dysfunkcjami. Tym razem jest to mobilna aplikacja, która ma pomagać osobom niepełnosprawnym szukającym dostępu do kultury. To pierwsza tego typu aplikacja, która pokazuje listę 206 polskich i 105 muzeów ukraińskich wraz z udogodnieniami m.in. dla osób z dysfunkcjami słuchu, wzroku, ruchu, a także niepełnosprawnych intelektualnie.

Za pomocą  aplikacji można przejrzeć listę placówek z dostępem dla niepełnosprawnych.  Aplikacja jest bardzo wygodna w użyciu po jej ściągnięciu możemy wpisać nazwę muzeum, które nas interesuje. Każdy wpis zawiera informacje dotyczące oferowanych udogodnień architektonicznych i edukacyjnych, jak również adres placówki i link do strony internetowej. Muzea bez Barier to niezwykle użyteczna aplikacja, nie tylko dla osób niepełnosprawnych. Dzięki niej każdy dostaje dostęp do ogromnego i dobrze opisanego katalogu muzeów, które są przygotowane do przyjmowania gości z różnymi dysfunkcjami.

Muzea bez Barier to aplikacja na Androida i  iOSa, który działa jak VoiceOver. To sterowany gestami czytnik ekranu, który pozwala użytkownikom niewidomym i słabowidzącym intuicyjnie pracować w systemie iOS. Aplikację w języku polskim i ukraińskim można bezpłatnie pobrać wpisując w telefonie w aplikacji Google Play jej nazwę „Muzea bez barier”
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.moiseum.muzeabezbarier
oraz w Apple Store:
https://itunes.apple.com/ai/app/muzea-bez-barier-muzei-bez/id998182983?mt=8

Planując wizytę w muzeum warto mieć tę aplikację na swoim telefonie.

Muzeum Regionalne w Stalowej Woli od kilku lat specjalizuje się w udostępnianiu swojej oferty wszystkim, bez względu na ich ograniczenia. Tym razem w ramach projektu „Muzea bez barier” – Koalicja muzeów polskich i ukraińskich na rzecz profesjonalnej obsługi niepełnosprawnego zwiedzającego z Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2007-2013” została utworzona Akademia kreująca nowe rozwiązania edukacyjne w dziedzinie dostępności do kultury dla osób niepełnosprawnych. W ramach projektu przeprowadzono badania specjalistyczne, które pozwoliły określić potencjał polskich i ukraińskich muzeów w zakresie dostosowania do potrzeb niepełnosprawnych, zorganizowano cykl szkoleń dla polskich i ukraińskich edukatorów, wydano e- przewodnik po polskich i ukraińskich muzeach dostępnych, a także uruchomiono portal Muzeabezbarier.pl.

,
.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Lubisz rysować? Lubisz malować? – zapraszamy do Akademii sztuki w MBP

stw24.pl26 października 2021

Pamięć o tragicznie zamordowanych nie zginie

stw24.pl25 października 2021