kultura i rozrywka

Muzeum otwarte dla grup zorganizowanych

Muzeum otwarte dla grup zorganizowanych

Specjalna propozycja dla wycieczek szkolnych w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli! W cenie biletu na jedną lekcję uczniowie otrzymają możliwość udziału w zajęciach aż na trzech wyjątkowych wystawach!

Już od 1 września Muzeum Regionalne w Stalowej Woli jest gotowe na przyjęcie grup ZORGANIZOWANYCH. Dział edukacji przygotował dla nich ciekawe, niebanalne zajęcia na ekspozycjach. Mimo panujących ograniczeń epidemicznych, wszyscy odwiedzający mogą czuć się w muzeum bezpiecznie – mówi Beata Trybuła koordynator działu edukacji – W różnych miejscach w budynku udostępniamy środki ochrony – płyny dezynfekujące i jednorazowe rękawiczki „zrywki”, przestrzegamy wszelkich rygorów. Zaplanujcie więc bez obaw swoją wizytę do muzeum. Reżim sanitarny wymusza podział na mniejsze grupy, z których każda weźmie udział w trzech lekcjach muzealnych. A wszystko w ramach jednego biletu. Wśród przewidzianych zajęć znajdują się propozycje dla wszystkich grup odbiorców, a programy opracowane zostały w oparciu o wybrane założenia podstawy programowej z różnych przedmiotów. Gorąco zachęcamy nauczycieli i uczniów do skorzystania z nowej oferty edukacyjnej Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli.

Historia zaklęta w kamieniach

Na wystawie „Polskie megality” proponujemy działania aktywizujące wyobraźnię i pobudzające do twórczego myślenia, warsztaty artystyczne i gimnastyczne (joga), czy spacery edukacyjne. Na interaktywnych lekcjach muzealnych odkryjemy tajemnice jakie skrywają kamienie. Dla osób z dysfunkcją wzroku zapewniamy oprowadzanie z audiodeskrypcją wybranych zabytków prezentowanych na wystawie. Na ekspozycji znajdują się eksponaty, które będzie można poznawać poprzez dotyk (przy użyciu rękawiczek jednorazowych, zapewnia je Muzeum), a ciekawym uzupełnieniem wystawy są interaktywne gry edukacyjne i filmy.

Wielcy mistrzowie polskiego malarstwa

Zwiedzanie wystawy będzie doskonałą okazją do wyostrzenia spostrzegawczości i poćwiczenia wyobraźni. Grupy szkolne poznają wybitne dzieła Jana Matejki, Olgi Boznańskiej, Jacka Malczewskiego, Józefa Chełmońskiego, Wlastimila Hofmana, Kossaków, Józefa Mehoffera – i wielu innych znakomitych polskich malarzy. W programie zapewniamy aktywizujące i pobudzające do samodzielnego myślenia niezwykłe lekcje historii, także tej lokalnej, języka polskiego, sztuki, plastyki, wiedzy o kulturze, a wszystko w oparciu o interaktywne warsztaty, dyskusje i pracę w grupach.

Szczegóły programów edukacyjnych można poznać wchodząc na stronę internetową www.muzeum.stalowawola.pl zakładka edukacja oraz kontaktując się z działem edukacji Muzeum. Rezerwacja zajęć muzealnych i informacja pod nr. tel.: 15 844 85 56 lub 797 120 229.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Lubisz rysować? Lubisz malować? – zapraszamy do Akademii sztuki w MBP

stw24.pl26 października 2021

Pamięć o tragicznie zamordowanych nie zginie

stw24.pl25 października 2021