kultura i rozrywka

Muzeum zaprasza na Rodzinne niedziele

Muzeum zaprasza na Rodzinne niedziele

Po długiej przerwie Muzeum Regionalne w Stalowej Woli wraca ze swoją cykliczną propozycją rodzinnych niedziel. Tym razem przybiorą one nieco inną formę z uwagi na obowiązujące obostrzenia sanitarne. Co prawda nie będą się odbywały warsztaty, do których z pewnością przyzwyczaili się najmłodsi zwiedzający, ale będzie to sposobność, by w towarzystwie muzealnego przewodnika lepiej poznać dostępne wystawy. Do końca wakacji rodzinne niedziele będą się odbywały w dwie pierwsze niedziele miesiąca. Pierwsza okazja już w najbliższą niedzielę 7 czerwca oraz tydzień później – 14 czerwca.

Tym razem na spragnionych muzealnych wrażeń czeka niezwykła wystawa Elementarz polskiego dizajnu. Zainteresowane rodziny oprowadzi po niej przewodnik-edukator, który pomoże aktywnie poznać ekspozycję i jej ciekawostki. A jest ich niemało. Wśród 100 eksponatów wiele dedykowanych właśnie najmłodszym. Są wśród nich zabawki, gry i nietuzinkowe meble. Dzięki oprowadzaniu poznacie chociażby historię „ptasiego mleczka”, okoliczności powstania kultowej gry planszowej „Super farmer” i dowiecie się, jaką polską zabawkę można było kupić w sklepach Ikea. Poznacie też wiele ciekawych lecz nie wdrożonych do produkcji projektów, jak chociażby komputer AKAT-1 czy niesamowitą Syrenę Sport. Wizyta na wystawie pozwoli też dowiedzieć się, czym tak naprawdę jest dizajn, jakie jest jego miejsce w naszym życiu, a także przybliży sylwetki utalentowanych współczesnych polskich ilustratorów i grafików. Elementarz polskiego dizajnu to przede wszystkim opowieść o polskich twórcach: projektantach, konstruktorach i innych artystach, którzy mimo upływu czasu, poprzez swoje projekty są nadal obecni w naszej codzienności. Będzie to niewątpliwie okazja do miłej zabawy, ale i zapoznania z polskim kultowym wzornictwem.

Wystawie towarzyszą karty pracy, które pozwolą aktywnie poznać wystawę, nawet podczas indywidualnego zwiedzania. Możecie je pobrać ze strony internetowej Muzeum i muzealnego profilu na FB. Wydrukujcie je i zabierzcie ze sobą do Muzeum. Na każdego młodego zwiedzającego, który w trakcie zwiedzania wypełni karty pracy, czeka upominek w postaci zestawu muzealnych publikacji dla dzieci.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Voster ATS Team gotowy na sezon 2020

stw24.pl14 lipca 2020

Harmonogram spotkań informacyjnych ws. budowy drogi S74

stw24.pl9 lipca 2020

To się nie mieści w głowie – na wesoło z Renatą Piątkowską w MBP

stw24.pl9 lipca 2020

Aktywne wakacje z VIVO! Stalowa Wola

stw24.pl7 lipca 2020

Rozwadów – w 330. rocznicę lokacji miasta. Wystawa jubileuszowa

stw24.pl7 lipca 2020

Rusza Festiwal Muzyczny w Rozwadowie

stw24.pl3 lipca 2020

Wakacje w bibliotece – online

stw24.pl3 lipca 2020

Wodny Placu Zabaw, pływalnia odkryta – zamknięte do odwołania

stw24.pl2 lipca 2020

Plenerowe spotkanie z Renatą Piątkowską

stw24.pl1 lipca 2020