W Stalowej Woli

Muzycy szlifują swoje talenty na warsztatach w MDK

Muzycy szlifują swoje talenty na warsztatach w MDK

Blisko 100 osób bierze udział w Wakacyjnych Warsztatach Muzycznych, które przez cztery dni trwają w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli. To wydarzenie co roku przyciąga kolejne osoby, które zajmują się w różnym stopniu muzyką.  W finale zagrają wspólny koncert.

W tym roku zainteresowanie warsztatami było bardzo duże, lista kandydatów zapełniła się błyskawicznie. Wśród uczestników są zarówno dzieci, młodzież, jak i osoby dorosłe. Tradycyjnie już każdy mógł zapisać się do wybranej przez siebie klasy, które prowadzą profesjonalni muzycy. Klasę wokalu – Ola Królik i Ewa Niewdana – Hady, gitary – Dawid Lewandowski, instrumentów klawiszowych – Marcin A. Steczkowski, gitary basowej  – Marcin Jadach, perkusji – Grzegorz Grzyb, saksofonu – Mariusz Godzina. Akompaniatorem klas wokalnych jest Marcin Maziarz. Natomiast gościem specjalnym tego wydarzenia jest Jacek Królik. Opiekę nad warsztatami sprawuje Rafał Latawiec, pracownik MDK, a dyrektorem artystycznym, jak podczas każdej edycji jest gitarzysta Marek Raduli.

Na czas trwania warsztatów MDK zamienił się w jedno wielkie centrum prób, gdzie w każdej sali można spotkać muzyków. Od piwnic, gdzie trwają zajęcia z perkusji po gitarzystów, saksofonistów i pianistów na II piętrze. Przejeżdżając ulicą z daleka słychać, że MDK aż wrze muzyką i energią młodzieży.
Jak zaznacza Marek Raduli, jest to cudowne przedsięwzięcie. Bierze w nim udział młodzież, która  nie uczy się w szkole muzycznej, a tu ma możliwość rozwijania swojej pasji. Choć jak dodaje, i tacy uczniowie się zdarzają. Są też osoby, które po raz kolejny uczestniczą w warsztatach.

– Przychodzi tu młodzież wybitnie utalentowana, która realizując swoje marzenia potrzebuje wsparcia, troski i opieki, a przede wszystkim kompetencji wykładowców. Po kolejnych edycjach tego przedsięwzięcia doczekaliśmy się uczestników, którzy będą grać akompaniamenty na żywo. To jest zjawiskowa sprawa, ponieważ mamy zaledwie tylko cztery dni na przygotowanie olbrzymiego programu muzycznego, który zaprezentujemy podczas finałowego koncertu. Nie będziemy podpierać się żadną muzyką mechaniczną, nie będzie żadnych podkładów puszczanych z taśmy.  Przygotowujemy około 20-30 utworów. Pracujemy nad tym od rana do nocy – mówi Raduli.

W ramach warsztatów będzie można posłuchać dwóch koncertów w MDK.
24 sierpnia o godz. 20.00 przed publicznością wystąpią: Grzegorz Grzyb, Marek Raduli i Marcin Jadach  – jest to wyjątkowe spotkanie, gdyż muzycy zagrają ze sobą po raz pierwszy. Tego dnia zaprezentują się także najstarsi uczestnicy warsztatów.

Natomiast Koncert Finałowy XI Wakacyjnych Warsztatów Muzycznych odbędzie się 25 sierpnia o godz. 18.00 na tarasie MDK.

Dorota Zakrzewska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

15 maja otwarcie obwodnicy Stalowej Woli i Niska

stw24.pl11 maja 2021

Już ponad 13 tysięcy szczepień w stalowowolskim szpitalu

stw24.pl10 maja 2021

Wypożycz planszówkę w bibliotece

stw24.pl10 maja 2021

stw24.pl10 maja 2021

Po maturach, w tych szkołach rozpoczną się remonty

stw24.pl6 maja 2021

„Portret mojego logopedy” – konkurs w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Stalowej Woli

stw24.pl6 maja 2021

Rozwadowski Targ Staroci zmienia swoją lokalizację

stw24.pl6 maja 2021

Czas na matury

stw24.pl5 maja 2021

Kiermasz i inne atrakcje na Tydzień Bibliotek

stw24.pl5 maja 2021