Kronika Policyjna

Myśleli, że kierowca jest pijany. Alkomat nic nie wykazał

Myśleli, że kierowca jest pijany. Alkomat nic nie wykazał

Dwaj mieszkańcy Stalowej Woli zareagowali, gdy pas ruchu na autostradzie w okolicy Sędziszowa Małopolskiego blokował renault master. Zatrzymali swój samochód, chcąc pomóc kierowcy. Okazało się, że kontakt z nim jest utrudniony, bełkotał. Podejrzewając, że kierowca jest nietrzeźwy, wezwali Policję. Badanie wykazało, że 20-latek nie pił alkoholu. Niewykluczone, że był pod wpływem narkotyków, znaleziono przy nim szklaną lufkę.

Policjanci ruchu drogowego z Dębicy, w piątek przed godziną 1 w nocy, otrzymali zgłoszenie, że na autostradzie A4, w rejonie Sędziszowa Małopolskiego kierowcy udaremnili jazdę mężczyźnie siedzącemu za kierownicą renaulta mastera. Mieli przypuszczenie, że kierujący może być nietrzeźwy.

Na miejscu patrol ustalił, że mężczyźni, którzy wezwali policję jechali ciężarowym mercedesem w kierunku Rzeszowa. Nagle, na środku jezdni, na linii oddzielającej pasy ruchu, zauważyli stojący pojazd, który utrudniał ruch. Gwałtownie zahamowali i sprawdzili, co było tego powodem. Pasażer mercedesa podszedł do kierowcy renaulta, spytał co się stało, czy nie potrzebuje pomocy. Kontakt z kierowcą był utrudniony, miał problemy z wymową, bełkotał i prosił, aby nie wzywać policji. Wtedy stalowowolanin wyciągnął kluczyki ze stacyjki renaulta i kazał przesiąść się kierowcy na fotel pasażera. Gdy drzwi samochodu otworzyły się, na jezdnię wypadł przedmiot wyglądający jak lufka.

Policjanci ustalili, że za kierownicą renaulta siedział 20-letni mieszkaniec powiatu ropczycko-sędziszowskiego. Twierdził, że jest zmęczony i ma problemy osobiste. Funkcjonariusze sprawdzili jego stan trzeźwości. Okazało się, że nie jest pod wpływem alkoholu, ale jego zachowanie wskazywało, że może być pod działaniem narkotyków.

20-latek został zatrzymany i przewieziony do komendy w Ropczycach. Chociaż początkowo zaprzeczał, aby posiadał przy sobie jakiekolwiek zabronione substancje czy przedmioty, policjanci nie dali mu wiary. Podczas przeszukania zabezpieczyli przy nim szklaną lufkę. Od młodego mężczyzny pobrano krew do badań na zawartość narkotyków. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Ropczycach.

KWP Rzeszów

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Obywatelskie ujęcia nietrzeźwych kierowców

stw24.pl13 września 2021

Szynobus potrącił leżącego przy torach mężczyznę

stw24.pl13 września 2021

Bezpieczna droga do szkoły ze stalowowolską policją

stw24.pl10 września 2021

Grzybiarze – Policja apeluje o rozwagę!

stw24.pl7 września 2021

Zatrzymani na doglądaniu uprawy konopi

stw24.pl27 sierpnia 2021

W miniony weekend policja zatrzymała trzech pijanych kierowców

stw24.pl24 sierpnia 2021

Śmiertelny wypadek w powiecie stalowowolskim

stw24.pl20 sierpnia 2021

Tymczasowy areszt dla podejrzanej o zabójstwo 42-latka

stw24.pl19 sierpnia 2021

Pijany kierowca zasnął za kierownicą

stw24.pl12 sierpnia 2021