Kronika Policyjna

Myśleli, że kierowca jest pijany. Alkomat nic nie wykazał

Myśleli, że kierowca jest pijany. Alkomat nic nie wykazał

Dwaj mieszkańcy Stalowej Woli zareagowali, gdy pas ruchu na autostradzie w okolicy Sędziszowa Małopolskiego blokował renault master. Zatrzymali swój samochód, chcąc pomóc kierowcy. Okazało się, że kontakt z nim jest utrudniony, bełkotał. Podejrzewając, że kierowca jest nietrzeźwy, wezwali Policję. Badanie wykazało, że 20-latek nie pił alkoholu. Niewykluczone, że był pod wpływem narkotyków, znaleziono przy nim szklaną lufkę.

Policjanci ruchu drogowego z Dębicy, w piątek przed godziną 1 w nocy, otrzymali zgłoszenie, że na autostradzie A4, w rejonie Sędziszowa Małopolskiego kierowcy udaremnili jazdę mężczyźnie siedzącemu za kierownicą renaulta mastera. Mieli przypuszczenie, że kierujący może być nietrzeźwy.

Na miejscu patrol ustalił, że mężczyźni, którzy wezwali policję jechali ciężarowym mercedesem w kierunku Rzeszowa. Nagle, na środku jezdni, na linii oddzielającej pasy ruchu, zauważyli stojący pojazd, który utrudniał ruch. Gwałtownie zahamowali i sprawdzili, co było tego powodem. Pasażer mercedesa podszedł do kierowcy renaulta, spytał co się stało, czy nie potrzebuje pomocy. Kontakt z kierowcą był utrudniony, miał problemy z wymową, bełkotał i prosił, aby nie wzywać policji. Wtedy stalowowolanin wyciągnął kluczyki ze stacyjki renaulta i kazał przesiąść się kierowcy na fotel pasażera. Gdy drzwi samochodu otworzyły się, na jezdnię wypadł przedmiot wyglądający jak lufka.

Policjanci ustalili, że za kierownicą renaulta siedział 20-letni mieszkaniec powiatu ropczycko-sędziszowskiego. Twierdził, że jest zmęczony i ma problemy osobiste. Funkcjonariusze sprawdzili jego stan trzeźwości. Okazało się, że nie jest pod wpływem alkoholu, ale jego zachowanie wskazywało, że może być pod działaniem narkotyków.

20-latek został zatrzymany i przewieziony do komendy w Ropczycach. Chociaż początkowo zaprzeczał, aby posiadał przy sobie jakiekolwiek zabronione substancje czy przedmioty, policjanci nie dali mu wiary. Podczas przeszukania zabezpieczyli przy nim szklaną lufkę. Od młodego mężczyzny pobrano krew do badań na zawartość narkotyków. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Ropczycach.

KWP Rzeszów

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Policjanci mówili o bezpieczeństwie w cyberprzestrzeni

stw24.pl22 października 2021

„Bezpieczne wakacje”- wyłoniono zwycięzców konkursu

stw24.pl18 października 2021

Spotkania profilaktyczne ze stalowowolską policją

stw24.pl12 października 2021

Nie zatrzymał się do kontroli, był pijany i poszukiwany

stw24.pl12 października 2021

Policyjne kontrole w placówkach handlowych i autobusach

stw24.pl8 października 2021

Policjanci ostrzegają przed spoofingiem

stw24.pl8 października 2021

Złodziej wszedł do domu, ukradł portfel z zawartością

stw24.pl4 października 2021
policja-las-poszukiwania-patrole

Zbłądził w lesie- pomogli mu policjanci

stw24.pl21 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021