Bez kategorii

“Myśli i słowa” Jerzego Warchoła

“Myśli i słowa” Jerzego Warchoła

Ukazała się długo oczekiwana książka pt. „Myśli i słowa” z tekstami publicystycznymi ks. Jerzego Warchoła. To dobra wiadomość dla wszystkich, którzy cenili intelekt kapłana, potrafiącego docierać do wiernych celnym i ponadczasowym słowem.

Promocja książki „Myśli i słowa” odbędzie się w piątek 18 grudnia 2015 r. o godz. 18 w Bibliotece Międzyuczelnianej w Stalowej Woli. Uroczystość uświetni występ Renaty Johnson-Wojtowicz (sopran), Piotra Szpary (tenor), Cezarego Sagana (trąbka), Ryszarda Marchewki (fortepian) i Zespołu Kameralnego PSM w Stalowej Woli. Na spotkanie zapraszają: Prezydent Miasta Stalowej Woli, Zarząd Regionu Ziemia Sandomierska NSZZ „Solidarność” oraz wydawca książki – Wydawnictwo „Nasz Czas”.

Ksiądz Jerzy Warchoł współpracował z Magazynem Nadsańskim „Nasz Czas” od początku istnienia pisma. Publikował tutaj swoje błyskotliwe teksty od listopada 2006 roku do października 2010 roku. Zabierał głos w sprawach religijnych, społecznych, politycznych, obyczajowych, zachęcał do pielęgnowania kultury i tradycji, przybliżał historię Polski. Wykazywał się przy tym rozległą wiedzą z różnych dziedzin, erudycją oraz poczuciem humoru. Sięganie po pióro było dla niego jedną z dróg wychowywania i formowania człowieka, którego dobro leżało mu bardzo na sercu. W książce, wydanej przez oficynę wydawniczą Piotr Jackowski Wydawnictwo „Nasz Czas”, znalazły się wszystkie teksty i motta opublikowane na łamach Magazynu Nadsańskiego „Nasz Czas”.

Ksiądz Jerzy Warchoł był duszpasterzem środowisk pracowniczych, opozycyjnych i solidarnościowych w Stalowej Woli. Wspierał pracowników Huty Stalowa Wola, strajkujących o „Solidarność” w sierpniu 1988 roku. Warto wspomnieć, że na początku 2002 roku w biuletynie Komisji Zakładowej Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ „Solidarność” Huty Stalowa Wola pojawiła się kolumna „Złote myśli dla szarych komórek”. Były to myśli ks. Jerzego, a sprawami redakcyjnymi zajmował się Krzysztof Szkutnik. Także i te teksty znajdziemy w książce wydanej przez Wydawnictwo „Nasz Czas”.

mysli_i_slowa__okladka__duza

źródło: Gmina Radomyśl nad Sanem

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Bez kategorii

Konkurs „Tytus w Stalowej Woli”

stw24.pl8 kwietnia 2021

Profilaktyka ze stalowowolską Policją

stw24.pl15 lutego 2021

Inspektorat Nadzoru Budowlanego przypomina o bezpieczeństwie…

stw24.pl27 stycznia 2021

Pozbądź się azbestu

stw24.pl26 stycznia 2021

Planowane wyłączenia

stw24.pl8 grudnia 2020

Stalowa Wola w gronie polskich liderów inwestycji

stw24.pl16 października 2020

W wypadku w Katach zginął mieszkaniec Stalowej Woli

stw24.pl12 października 2020

Planowane wyłączenia prądu

stw24.pl28 lipca 2020

Bezpieczny autobus – wykaz miejsc kontroli autokarów

stw24.pl8 lipca 2020