W Stalowej Woli

MZK przejmuje kolejną placówkę

MZK przejmuje kolejną placówkę

Inkubator Technologiczny w Stalowej Woli został dokapitalizowany, a następnie przejęty przez Miejski Zakład Komunalny. Taką decyzję podjęli na dzisiejszej sesji radni miejscy. Spółka ta straciła płynność finansową i groziła jej upadłość.

Pod koniec lipca zarząd Inkubatora złożył pismo do prezydenta o podjęcie uchwały o dalszej kontynuacji działalności spółki. Wniosek ten został zgłoszony z powodu utraty płynności finansowej przez Inkubator oraz w związku z uzyskanym wynikiem finansowym powodującym znaczące obniżenie kapitałów własnych spółki. W obecnej sytuacji finansowej spółka nie jest w stanie na bieżąco regulować swoich zobowiązań. Wniosek ten wynika z analizy zarówno bilansu za 2014 r. , jak również uzyskanych wyników z obecnej działalności spółki, w tym straty finansowej poniesionej za I półrocze 2015 r. Ponadto informacja z pracy Rady Nadzorczej również wskazuje na trudną sytuację finansową spółki i zagrożenie jej upadłości.
Władze mając na uwadze zagrożenie utrzymania trwałości projektów unijnych realizowanych przez Inkubator, zdecydowały wszystkie posiadane przez gminę udziały wnieść na rzecz Miejskiego Zakładu Komunalnego, w zamian za objęcie udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym tej spółki. Kapitał zakładowy został podwyższony o 200 tys. zł. Obecnie wynosi 3,269 mln zł.
Wartość wnoszonych przez miasto udziałów nastąpi w oparciu o wycenę ich wartości sporządzoną przez biegłego rzeczoznawcę.

Inkubator Technologiczny Sp. z o. o została zawiązana przez miasto w październiku 2006 r., które wniosło udziały w wysokości 100 tys. zł. Spółka rozpoczęła działalność w maju 2007 r. Pod koniec 2009 r. miasto odkupiło udziały od mniejszościowych udziałowców tj. Regionalnej Izby Gospodarczej w Stalowej Woli, Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Usługowo-Handlowe „INTERMECH” Sp. z o.o. oraz firmy STAWOSAN Sp. j. stając się jedynym udziałowcem.

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021