W Stalowej Woli

Na bardzo dobrze w IT trzeba jeszcze poczekać

Na bardzo dobrze w IT trzeba jeszcze poczekać

Trwają ostatnie prace dotyczące przejęcia Inkubatora Technologicznego przez Miejski Zakład Komunalny w Stalowej Woli. Nie wiadomo jeszcze, czy gmina będzie musiała mieć swoje udziały w IT. Obecnie placówka ta dobrze funkcjonuje i realizuje nowe projekty.  

Jak wyjaśnia Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli, są przetwarzane wszystkie procedury, które dotyczą konsolidacji. Po uwałach, które były podjęte już wcześniej przez Radę Miejską, ten temat już nie powinien być poddawany pod głosowania w formie uchwał. Procedura polega już na kwestiach zmian w KRS-ie.
Są już plany co do przyszłości i rozwoju stalowowolskiego Inkubatora.

– My również bardzo mocno  sprawdzamy wszystkie projekty dotyczące wsparcia biznesu, instytucji otoczenia  biznesu, tak aby ruszyć od jesieni z ważnym programem gospodarczym dla Stalowej Woli. Są rozważne pewne scenariusze, czy miasto będzie musiało być udziałowcem, choćby częściowym Inkubatora. Tą są kwestie, które cały czas są przez nas rozważne. To, co najważniejsze obecnie to to, że Inkubator w tej chwili funkcjonuje, można powiedzieć już dobrze, na bardzo dobrze jeszcze chwilę musimy poczekać. Najważniejsze, że już te wszystkie najtrudniejsze sprawy za nami – podkreśla prezydent. Zauważa jednocześnie, że została wykonana olbrzymia praca dotycząca tego, aby zracjonalizować wydatki, uszczelnić  wszystkie procesy, które były tam przeprowadzane. Istotną sprawą jest to, że IT prowadzi obecnie pod skrzydłami MZK, ten bardzo istotny projekt dla  Stalowej Woli, dla gospodarki lokalnej jakim są start upy.

– To jest szansa na zmianę naszej gospodarki lokalnej, tak aby była innowacyjna, nowoczesna, by młodzi ludzie mogli pozyskiwać olbrzymie środki, bo to jest prawie 1 mln zł na to, aby swoje ciekawe pomysły realizować. To jest projekt, który także  zaprasza inne osoby do Stalowej Woli. Inkubator pomimo tych planowanych zmian jest dzisiaj dobrze funkcjonującą  instytucją. Teraz   wszystkie niepomieszczania ma wynajęte – zauważa prezydent Nadbereżny.

Obecnie miasto i MZK są współwłaścicielami Inkubatora. Nie wiadomo jednak jak to będzie wyglądało w przyszłości. Może  się okazać, że pewne projekty, które planuje MZK, wymagają tego, by gmina miała udziały w IT. Ta kwestia będzie rozważana.
– Nie podejmujemy  żadnych ruchów, które mogą w jakikolwiek sposób ograniczyć nasze szanse na pozyskanie środków zewnętrznych. Inkubator jako miejsce prowadzenia  biznesu, laboratorium, hala produkcyjna, to wszystko funkcjonuje i dzięki temu wychodzi na prostą. Naszą intencją jest skasowanie historii inkubatora jako spółki, nie funkcjonowania majątku tylko i wyłącznie samej spółki, która nie  wpisała się najlepiej w opinię – zaznacza. Podkreśla,  że projekt start upów pokazuje, że jest wiele młodych osób, które ma pomysł na własny biznes. A IT bardzo może im w tym pomów.
Joanna Piechuta

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Stalowej Woli

Oliwia Sybicka na Zgrupowaniu szkoleniowym PZT w Żywcu

stw24.pl10 czerwca 2021

Mrówcza kolonia przy Parku Zimnej Wody

stw24.pl10 czerwca 2021

Premiera filmu „Miasto z piasków i serc. Stalowa Wola”

stw24.pl10 czerwca 2021

Bezpłatne badania na Placu Piłsudskiego

stw24.pl9 czerwca 2021

Hospitalizacje z potwierdzonym COVID-19 tylko w szpitalach zakaźnych

stw24.pl9 czerwca 2021

Diler może zarejestrować samochód za klienta

stw24.pl9 czerwca 2021

Bibliotekarze chcą urządzić patio

stw24.pl9 czerwca 2021

Zapisz dziecko na „Wakacje w bibliotece”

stw24.pl7 czerwca 2021

Paweł Cieślik drugi w Małopolskim Wyścigu Górskim

stw24.pl7 czerwca 2021