W Stalowej Woli

Na Brandwickiej jedziemy tylko 40

Na Brandwickiej jedziemy tylko 40

Na ulicy Brandwickiej w Stalowej Woli kierowcy mogą jechać z maksymalną prędkością 40 km na godzinę. Wielu zastanawia się dlaczego jest takie  ograniczenie.

Ograniczenie to obowiązuje tylko na odcinku od skrzyżowania z Trasą Podskarpową, gdzie jest sygnalizacja świetlna, do mostu na Sanie. Odcinek ten w ubiegłym roku był kompleksowo remontowany, została położna nowa nawierzchnia, zrobiono odwodnienie, został także wybudowany chodnik i ścieżka rowerowa. Natomiast na drugim odcinku tej ulicy, od Trasy Podskarpowej do skrzyżowania z ul. Sandomierską obowiązuję prędkość jak w terenie zabudowanym, czyli 50 km na godzinę. – Nie rozumiem dlaczego na tej ulicy jest ograniczenie do 40 km na godzinę, skoro jest i ścieżka dla rowerzystów i chodnik, ponadto w pobliżu nie ma szkoły czy przedszkola.  Przecież w tym miejscu rzadko kto jedzie zgodnie z przypisami – zastanawia się kierowca, który kilka razy w tygodniu jedzie tą trasą. Dodaje, że jadąc od strony Trasy Podskarpowej ograniczenie 40 km na godzinę obowiązuje, nie od sygnalizacji świetlnej, ale kilkaset metrów dalej, bo dopiero od wysokości zakładu gazowniczego.

Zapytaliśmy w Podkarpackim Zarządzie Dróg Wojewódzkich dlaczego jest takie ograniczenie prędkości. Jak informuje Ewa Sudoł-Sikora, specjalista ds. informacji publicznej wprowadzone oznakowanie jest zgodne z rozwiązaniami projektowymi zaopiniowanego przez PZDW, Komendę Wojewódzką Policji oraz zatwierdzonego przez Organ Ruchu (Marszałek Województwa Podkarpackiego) projektu stałej organizacji ruchu. Projekt ten został opracowany przez uprawnionego projektanta, a zakres i forma projektu zgodne są z wymaganiami zawartymi w obowiązujących w tej kwestii przepisach. Zapewnia jednocześnie, że jednostka terenowa PZDW dokona analizy techniczno – ruchowej funkcjonowania wprowadzonego oznakowania, a w przypadku stwierdzenia rozbieżności dokona powykonawczej punktowej korekty stałej organizacji ruchu.

3 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Nauczyciele i uczniowie z Ekonomika w Maladze

stw24.pl22 października 2021

Konkurs na „Wolontariusza Roku 2021”

stw24.pl22 października 2021

Wystawa Giełdy Papierów Wartościowych odwołana

stw24.pl22 października 2021

Akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

stw24.pl21 października 2021

W Stalowej Woli stanie jubileuszowa wystawa Giełdy Papierów Wartościowych

stw24.pl21 października 2021

Planowane wyłączenia prądu

stw24.pl21 października 2021

Paweł Wakuła i jego atrakcyjne sposoby na książkę historyczną dla dzieci

stw24.pl20 października 2021

Młodzi poeci nagrodzeni w MBP

stw24.pl19 października 2021
dom samotnej matki

Konkurs na dyrektora SOWiIK-u

stw24.pl19 października 2021