W Stalowej Woli

Na Brandwickiej jedziemy tylko 40

Na Brandwickiej jedziemy tylko 40

Na ulicy Brandwickiej w Stalowej Woli kierowcy mogą jechać z maksymalną prędkością 40 km na godzinę. Wielu zastanawia się dlaczego jest takie  ograniczenie.

Ograniczenie to obowiązuje tylko na odcinku od skrzyżowania z Trasą Podskarpową, gdzie jest sygnalizacja świetlna, do mostu na Sanie. Odcinek ten w ubiegłym roku był kompleksowo remontowany, została położna nowa nawierzchnia, zrobiono odwodnienie, został także wybudowany chodnik i ścieżka rowerowa. Natomiast na drugim odcinku tej ulicy, od Trasy Podskarpowej do skrzyżowania z ul. Sandomierską obowiązuję prędkość jak w terenie zabudowanym, czyli 50 km na godzinę. – Nie rozumiem dlaczego na tej ulicy jest ograniczenie do 40 km na godzinę, skoro jest i ścieżka dla rowerzystów i chodnik, ponadto w pobliżu nie ma szkoły czy przedszkola.  Przecież w tym miejscu rzadko kto jedzie zgodnie z przypisami – zastanawia się kierowca, który kilka razy w tygodniu jedzie tą trasą. Dodaje, że jadąc od strony Trasy Podskarpowej ograniczenie 40 km na godzinę obowiązuje, nie od sygnalizacji świetlnej, ale kilkaset metrów dalej, bo dopiero od wysokości zakładu gazowniczego.

Zapytaliśmy w Podkarpackim Zarządzie Dróg Wojewódzkich dlaczego jest takie ograniczenie prędkości. Jak informuje Ewa Sudoł-Sikora, specjalista ds. informacji publicznej wprowadzone oznakowanie jest zgodne z rozwiązaniami projektowymi zaopiniowanego przez PZDW, Komendę Wojewódzką Policji oraz zatwierdzonego przez Organ Ruchu (Marszałek Województwa Podkarpackiego) projektu stałej organizacji ruchu. Projekt ten został opracowany przez uprawnionego projektanta, a zakres i forma projektu zgodne są z wymaganiami zawartymi w obowiązujących w tej kwestii przepisach. Zapewnia jednocześnie, że jednostka terenowa PZDW dokona analizy techniczno – ruchowej funkcjonowania wprowadzonego oznakowania, a w przypadku stwierdzenia rozbieżności dokona powykonawczej punktowej korekty stałej organizacji ruchu.

3 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

15 maja otwarcie obwodnicy Stalowej Woli i Niska

stw24.pl11 maja 2021

Już ponad 13 tysięcy szczepień w stalowowolskim szpitalu

stw24.pl10 maja 2021

Wypożycz planszówkę w bibliotece

stw24.pl10 maja 2021

stw24.pl10 maja 2021

Po maturach, w tych szkołach rozpoczną się remonty

stw24.pl6 maja 2021

„Portret mojego logopedy” – konkurs w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Stalowej Woli

stw24.pl6 maja 2021

Rozwadowski Targ Staroci zmienia swoją lokalizację

stw24.pl6 maja 2021

Czas na matury

stw24.pl5 maja 2021

Kiermasz i inne atrakcje na Tydzień Bibliotek

stw24.pl5 maja 2021