W Stalowej Woli

Na Dzień Dziecka błonia będą otwarte

Na Dzień Dziecka błonia będą otwarte

Trwają  intensywne prace budowlane na błoniach nadsańskich, zostały już m.in. wycięte drzewa, jest przygotowywany jest teren pod boisko trawiaste, łąki kwietne, ścieżki rowerowe.  Wykonawca zapowiada, że skończy prace przed terminem

Jak mówi przedstawiciel firmy Apis, wykonującej tę inwestycję, prace mają zakończyć się przed terminem, czyli 1 czerwca. A według umowy finalizacja inwestycji miała być we wrześniu.
Prace cały czas toczą się bardzo intensywnie na całym terenie błoni, który ma być zagospodarowany prowadzone są roboty ziemne.

Jak zaznacza prezydent Lucjusz Nadbereżny w założeniu miejsce to ma na co dzień żyć. To ma też ma być produkt turystyczny miasta, wykorzystujący potencjał brzegu Sanu.
– Chcemy w ramach tej dużej inwestycji wykorzystać tradycje flisackie, które są w naszym regionie. Za pośrednictwem Bractwa Flisackiego z Ulanowa ożywić to miejsce turystycznie – mówi prezydent. Tu też działania mają prowadzić m.in. Miejski Dom Kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Koszt zagospodarowanie błoni to 11 mln zł. Pracami jest objęte 45 hektarów – od dawnego boiska do wysokości galerii handlowej.
Cały ten obszar ma zostać zagospodarowany i służyć mieszkańcom do wypoczynku, aktywnej rekreacji, uprawianiu sport, a także mają się tu odbywać wydarzenia kulturalne.
Powstaną nowe aranżacje zielone, łąki kwietne, architektura do wypoczynku. Będą zbudowane dwa boiska, jedno trawiaste piłkarskie, a drugie wielofunkcyjne plażowe, place zabaw, siłownia terenowa, plaża, drewniany taras, miejsca na ogniska, kontenery widokowe. Będzie także cały układ ścieżek do biegania, do jazdy na rowerze, do nordic walking.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Nauczyciele i uczniowie z Ekonomika w Maladze

stw24.pl22 października 2021

Konkurs na „Wolontariusza Roku 2021”

stw24.pl22 października 2021

Wystawa Giełdy Papierów Wartościowych odwołana

stw24.pl22 października 2021

Akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

stw24.pl21 października 2021

W Stalowej Woli stanie jubileuszowa wystawa Giełdy Papierów Wartościowych

stw24.pl21 października 2021

Planowane wyłączenia prądu

stw24.pl21 października 2021

Paweł Wakuła i jego atrakcyjne sposoby na książkę historyczną dla dzieci

stw24.pl20 października 2021

Młodzi poeci nagrodzeni w MBP

stw24.pl19 października 2021
dom samotnej matki

Konkurs na dyrektora SOWiIK-u

stw24.pl19 października 2021