kultura i rozrywka

Na emeryturze jesteśmy w akcji…

Na emeryturze jesteśmy w akcji…

Liderzy grupy studentów i absolwentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku podjęli inicjatywę porozumienia ze Stowarzyszeniem Kulturalnym działającym przy Miejskim Domu Kultury, wygrali konkurs i biorą udział w projekcie „Seniorzy w akcji”. Dzięki temu chcą zarejestrować grupę wolontariatu.

Seniorzy włączyli się w promocję, szukanie wsparcia i propozycji od mieszkańców miasta na zagospodarowanie holu przy szatni w MDK pod nazwą ”Kulturalna Poczekalnia”. Z pomocą przyszło również warszawskie Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”, które przy wsparciu finansowym Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizuje konkurs dotacyjny – „Seniorzy w akcji – UTW dla społeczności lokalnej”. Jest to konkurs ogólnopolski, a dotacje są przyznawane na realizację inicjatyw, które angażują osoby starsze do działania na rzecz otoczenia, promują współpracę międzypokoleniową i wolontariat osób 60+.

247 244 246

Członkowie UTW działając w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli zadeklarowali uczestnictwo w grupach wolontariatu. Liderzy biorą udział w warsztatach, konsultacjach i zajęciach edukacyjnych organizowanych przez Towarzystwo „ę”, zdobywają w ten sposób nowe umiejętności, są inspirowani do uruchamiania akcji, angażują innych słuchaczy UTW i społeczność lokalną poprzez cykl warsztatów, wizyty studyjne oraz wsparcie trenerów i doświadczonych animatorów.

257 251 258

W obchodach 70-lecia Stalowej Woli grupa wolontariuszy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku włączyła się w plenerową imprezę, głównie 2 maja, przygotowując zabawy dla dzieci i młodzieży, tzw. dawne gry podwórkowe. Propagowanie starych gier podwórkowych, poprzez wspólną zabawę, zacieśnia integrację międzypokoleniową. Dzieci poznają świat gier swoich rodziców i dziadków, a to sprawia obecność seniorów w przestrzeni publicznej. Wartością jest bycie razem, wspólne działanie, skąd można czerpać radość i satysfakcję.

Studenci i absolwenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku wychodzą z założenia, że każdy wiek jest dobry, aby być aktywnym. Warto robić coś, co daje radość, zwiększa aktywność fizyczną i intelektualną, a wspólnie spędzony czas pozostawia miłe wspomnienia. Hasło, które przyświeca seniorom: nie ma lepszego leku nad Uniwersytet Trzeciego Wieku.

UTW zaprasza do współpracy osoby w wieku 50+ pełne pasji i zaangażowania, które chcą twórczo spędzić wolny czas.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Lubisz rysować? Lubisz malować? – zapraszamy do Akademii sztuki w MBP

stw24.pl26 października 2021

Pamięć o tragicznie zamordowanych nie zginie

stw24.pl25 października 2021