kultura i rozrywka

Na emeryturze jesteśmy w akcji…

Na emeryturze jesteśmy w akcji…

Liderzy grupy studentów i absolwentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku podjęli inicjatywę porozumienia ze Stowarzyszeniem Kulturalnym działającym przy Miejskim Domu Kultury, wygrali konkurs i biorą udział w projekcie „Seniorzy w akcji”. Dzięki temu chcą zarejestrować grupę wolontariatu.

Seniorzy włączyli się w promocję, szukanie wsparcia i propozycji od mieszkańców miasta na zagospodarowanie holu przy szatni w MDK pod nazwą ”Kulturalna Poczekalnia”. Z pomocą przyszło również warszawskie Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”, które przy wsparciu finansowym Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizuje konkurs dotacyjny – „Seniorzy w akcji – UTW dla społeczności lokalnej”. Jest to konkurs ogólnopolski, a dotacje są przyznawane na realizację inicjatyw, które angażują osoby starsze do działania na rzecz otoczenia, promują współpracę międzypokoleniową i wolontariat osób 60+.

247 244 246

Członkowie UTW działając w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli zadeklarowali uczestnictwo w grupach wolontariatu. Liderzy biorą udział w warsztatach, konsultacjach i zajęciach edukacyjnych organizowanych przez Towarzystwo „ę”, zdobywają w ten sposób nowe umiejętności, są inspirowani do uruchamiania akcji, angażują innych słuchaczy UTW i społeczność lokalną poprzez cykl warsztatów, wizyty studyjne oraz wsparcie trenerów i doświadczonych animatorów.

257 251 258

W obchodach 70-lecia Stalowej Woli grupa wolontariuszy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku włączyła się w plenerową imprezę, głównie 2 maja, przygotowując zabawy dla dzieci i młodzieży, tzw. dawne gry podwórkowe. Propagowanie starych gier podwórkowych, poprzez wspólną zabawę, zacieśnia integrację międzypokoleniową. Dzieci poznają świat gier swoich rodziców i dziadków, a to sprawia obecność seniorów w przestrzeni publicznej. Wartością jest bycie razem, wspólne działanie, skąd można czerpać radość i satysfakcję.

Studenci i absolwenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku wychodzą z założenia, że każdy wiek jest dobry, aby być aktywnym. Warto robić coś, co daje radość, zwiększa aktywność fizyczną i intelektualną, a wspólnie spędzony czas pozostawia miłe wspomnienia. Hasło, które przyświeca seniorom: nie ma lepszego leku nad Uniwersytet Trzeciego Wieku.

UTW zaprasza do współpracy osoby w wieku 50+ pełne pasji i zaangażowania, które chcą twórczo spędzić wolny czas.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Stalowa Wola uczci pamięć Żołnierzy Wyklętych

stw24.pl20 lipca 2021

Świetlica w Korabinie zyskuje nowy wygląd

stw24.pl17 lipca 2021

Ekologicznie i kreatywnie – pierwszy turnus wakacji w MBP za nami

stw24.pl17 lipca 2021

Szybowcowe Mistrzostwa Polski 9 lipca w Turbi

stw24.pl8 lipca 2021

Festiwal Muzyczny na cześć kardynała Stefana Wyszyńskiego zainaugurowany

stw24.pl8 lipca 2021

Obchody rocznicy erygowania Parafii w Zdziechowicach

stw24.pl7 lipca 2021

Uwaga! Zamknięte przejścia graniczne ze Słowacją

stw24.pl6 lipca 2021

XXXI Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Klasztor Braci Mniejszych Kapucynów

stw24.pl6 lipca 2021

Wystawa „SANSARA Nepal” w Galerii Karpińskiego

stw24.pl5 lipca 2021