W Stalowej Woli

Na hospicjum czeka setki chorych i ich rodziny

Na hospicjum czeka setki chorych i ich rodziny

Jeszcze w tym roku, jesienią powstanie hospicjum domowe w Stalowej Woli. Będzie je prowadzić stalowowolskie stowarzyszenie „Dobro Powraca”. Obecnie trwają intensywne prace w tym kierunku.

– Jesteśmy na etapie dosyć poważnych rozmów z Narodowym Funduszem Zdrowia, jeśli chodzi o kontraktowanie i finansowanie działalności. Liczba osób potrzebujących opieki w hospicjum domowym jest bardzo duża. Nie będzie ograniczeń ze względu na wiek pacjentów, ani choroby. Zakresem działania będziemy obejmować nie tylko pacjentów z nowotworami, ale także z chorobami neurologicznymi – mówi Konrad Mężyński, prezes stowarzyszenia.

Hospicjum domowe będzie świadczyć usługi i pomoc w domu pacjentów. Będzie specjalny zespół pielęgniarek i wolontariuszy, którzy będą ich odwiedzać. Rodziny, które mają obłożnie chorych, będą ich zgłaszać do hospicjum. Następnie zostanie uruchomiona cała procedura związana z opieką, w tym także nad rodziną.
– Po to między innymi zostało powołane centrum wolontariatu, żeby wolontariusze byli w odpowiedni sposób przygotowani i też pomagali nam w tej pracy. Bowiem potrzebne są osoby, które pomogą zrobić zakupy, posprzątać np. przed świętami. Takowe usługi też będziemy świadczyć. Wolontariusze zostaną przeszkoleni, dowiedzą się jakie czynności mogą, a jakich nie mogą wykonywać, jak się mają zachować w różnych sytuacjach. Co im wolno, a czego nie wolno – zaznacza Mężyński.
Szkolenia wolontariuszy ruszą od września.

Hospicjum domowe będzie mieć na początku swoją siedzibę w budynku Metalowca. Jeśli znajdzie się inne lepsze miejsce, to zostanie przeniesione.

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Obiecanki cacanki Prezydenta

stw24.pl6 marca 2021

Zaginął urzędnik gminy Ulanów-Bartek Pucko

stw24.pl4 marca 2021
nowa deba czołgi

Głośne badania w najbliższy piątek

stw24.pl4 marca 2021

Kogo obejmuje spis powszechny, jak się spisać i o co będziemy pytani?

stw24.pl3 marca 2021

Dwa zwycięstwa młodziczek VEGI MOSiR w Przemyślu

stw24.pl2 marca 2021

Dzień Kobiet w Muzeum

stw24.pl1 marca 2021

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

stw24.pl1 marca 2021
huta

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

stw24.pl1 marca 2021

W terenie zabudowanym jechał 125 km/h

stw24.pl26 lutego 2021