W Stalowej Woli

Na politechnice w Stalowej Woli powstanie ośrodek badawczy

Na politechnice w Stalowej Woli powstanie ośrodek badawczy

IMG_0334

Marszałek Sejmu Małgorzata Kidawa – Błońska gościła w Zamiejscowym Ośrodku Dydaktycznym Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli. Spotkała się m.in. z przedstawicielami Huty Stalowa Wola studentami, seniorami.

Marszałek bardzo chwaliła modelową współpracę uczelni z przemysłem. – Pomysł, żeby prowadzić tutaj taki odział kształcący studentów blisko dużego zakładu pracy, który określa jakich chce mieć specjalistów, ma ogromne znacznie. To jest szansa nie tylko dla tych studentów, którzy mogą się kształcić na wyspecjalizowanych kierunkach, ale także dla Huty Stalowa Wola, która może mieć takich pracowników i takie kadry. To jest robione tutaj modelowo i mam nadzieję, że w 2017 roku zostaną zawarte wszystkie umowy i powstanie tutaj ośrodek badawczy – zapowiedziała Małgorzata Kidawa – Błońska.
Zaznaczała, że są wielkie zamówienia dla huty, które powodują, że nie tylko ludzie w tym regionie będą mieli pracę, ale także podwykonawcy.
– Zamówienia rządowe także mają wielkie znaczenie. Tym bardziej, że teraz myślimy o tym, żeby jednak opierać się także, jeśli chodzi o zbrojenia, o produkty polskie. To ma być takie nasze mocne osadzenie. Oczywiście czasami musimy kupować sprzęt czy jego elementy za granicą, ale bazą powinien być sprzęt robiony w Polsce – mówiła. Zaznaczała, że obecnie Huta Stalowa Wola, jest jednym z najnowocześniejszych zakładów w Europie. Ma zagwarantowaną produkcję na wiele lat, ma nową ofertę dla wojska.
Obecny na spotkaniu Antoni Rusinek, prezes Huty Stalowa Wola, przedstawił krótko historię tego zakładu, przypomniał, że nie zawsze funkcjonował on tak dobrze jak obecnie. Zwłaszcza, że teraz huta ma szansę na otrzymanie ogromnego kontraktu.
– Chcę podkreślić rolę pani poseł Renaty Butryn, która pracuje w komisji obrony narodowej, znakomicie z nami współpracuje. Jeśli mamy problemy, to ona pomaga nam je rozwiązać w Warszawie. Bo często trzeba dużej siły przebicia i determinacji – mówił Rusinek. Zapowiedział jednocześnie, że w zakładzie powstaną nowe miejsca pracy. Obecnie co kwartał jest przyjmowanych 5 nowych inżynierów.

Joanna PiechutaIMG_0327

IMG_0326

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021