W Stalowej Woli

Na szczęście nie rozpoczęli tej inwestycji

Na szczęście nie rozpoczęli tej inwestycji

W tym roku miała być budowana ścieżka rowerowa wzdłuż torów na odcinku od ul. Popiełuszki do ul. Mickiewicza w Stalowej Woli. W ubiegłym roku zostało zabezpieczone budżecie miasta 100 tys. zł na wykup terenu od kolei, a w tym roku kolejne 100 tys. zł już na realizację inwestycji.

Okazuje się jednak, że jej budowa nieco się przeciągnie w czasie i to nie z przyczyn inwestora, czyli Urzędu Miasta. Dobrze się stało, że prace nie zostały jeszcze rozpoczęte, gdyż byłyby to najprawdopodobniej pieniądze wyrzucone w błoto. To dlatego, że ścieżka jest planowana w miejscu, w którym biegnie gazociąg.

Uzyskaliśmy informację, że będzie wymieniany duży gazociąg, który biegnie wzdłuż torów. Inwestycja ta będzie realizowana od dworca PKP przy ul. Mickiewicza, aż do granicy z gminą Zaleszany w rejonie Obojni. Zatem teren ten będzie rozkopany, zostanie położna nowa instalacja – wyjaśnia Sylwester Piechota, naczelnik wydziału inwestycji, transportu i promocji gospodarczej. Jak zaznacza, tak duża firma nie informuje właściciela terenu o planowanej inwestycji. Dlatego też dobrze się stało, że miasto nie rozpoczęło jej budowy.
Miejsce, w którym ma powstać ta droga dla jednośladów jest obecnie uczęszczane przez rowerzystów, gdyż odcinek ten stawowi połączenie, ścieżki biegnącej przy torach wzdłuż ul. Okulickiego ze ścieżką wzdłuż ul. Mickiewicza. A zatem jest bardzo potrzebna.
Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Nowa lokalizacja Rozwadowskiego Targu Staroci

stw24.pl13 maja 2021

Uwaga! Prognozowane na dziś burze z gradem

stw24.pl13 maja 2021

Sprzęt dla szpitala od Gminy Ulanów

stw24.pl12 maja 2021

„Stalowa Strzała” z udziałem drużyny kolarskiej Voster ATS Team

stw24.pl12 maja 2021

15 maja otwarcie obwodnicy Stalowej Woli i Niska

stw24.pl11 maja 2021

Już ponad 13 tysięcy szczepień w stalowowolskim szpitalu

stw24.pl10 maja 2021

Wypożycz planszówkę w bibliotece

stw24.pl10 maja 2021

stw24.pl10 maja 2021

Po maturach, w tych szkołach rozpoczną się remonty

stw24.pl6 maja 2021