W Stalowej Woli

Na tej drodze konieczne są przejścia

Na tej drodze konieczne są przejścia

O wyznaczenie przejść dla pieszych, a tym samym poprawę bezpieczeństwa na drodze apelują mieszkańcy ul. Sandomierskiej na os. Charzewice w Stalowej Woli.

Jest to dość ruchliwa droga, wzdłuż której znajduje się wiele domów, a na ponad 2 kilometrowym odcinku tej ulicy znajdują się tylko dwa przejścia dla pieszych. Są usytuowane w niedalekiej odległości od siebie w okolicy skrzyżowania z ul. Brandwicką, tuż obok Muzeum Regionalnego oraz na skrzyżowaniu z ul. Lipową. W dalszej części ul. Sandomierskiej brak jest oznakowanych przejść.
Mieszkańcy proponują, by przejścia powstały w okolicach przystanków komunikacji miejskiej, a także na skrzyżowaniach z ul. Wspólną, ul. Modrzewiową i ul. Świerkową, a także w pobliżu dwóch sklepów, znajdujących się przy ul. Sandomierskiej.
– Wyznaczenie przejść znacząco poprawiłoby bezpieczeństwo na drodze o tak dużym natężeniu ruchu, jaką jest ul. Sandomierska. Ponadto okoliczni mieszkańcy mogliby poruszać się w obrębie ulicy bez obaw o łamanie przepisów ruchu drogowego – mówił w imieniu mieszkańców radny Łukasz Durek, podczas ostatniej sesji Rady Miasta.

Ponadto mieszkańcy os. Charzewice apelują także o oznaczenie tablicami informacyjnymi nazw ulic na tym osiedlu, co byłoby ułatwieniem szczególnie dla kurierów dowożących przesyłki. Proponowane lokalizacje tablic to: rozwidlenie ul. Sandomierskiej i ul. Lipowej, skrzyżowanie ul. Sandomierskiej i ul. Wspólnej, skrzyżowanie ul. Lipowej i ul. Wspólnej, skrzyżowanie ul. Wspólnej, ul. Ogrodowej i ul. Jaśminowej, rozwidlenie ul. Starowiejskiej i ul. Topolowej, rozwidlenie ul. Grochowej i ul. Polnej oraz skrzyżowanie ul. Brandwickiej z ul. Karnaty.

Joanna Piechuta

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Nowa lokalizacja Rozwadowskiego Targu Staroci

stw24.pl13 maja 2021

Uwaga! Prognozowane na dziś burze z gradem

stw24.pl13 maja 2021

Sprzęt dla szpitala od Gminy Ulanów

stw24.pl12 maja 2021

„Stalowa Strzała” z udziałem drużyny kolarskiej Voster ATS Team

stw24.pl12 maja 2021

15 maja otwarcie obwodnicy Stalowej Woli i Niska

stw24.pl11 maja 2021

Już ponad 13 tysięcy szczepień w stalowowolskim szpitalu

stw24.pl10 maja 2021

Wypożycz planszówkę w bibliotece

stw24.pl10 maja 2021

stw24.pl10 maja 2021

Po maturach, w tych szkołach rozpoczną się remonty

stw24.pl6 maja 2021