Kronika Policyjna

Na tej drodze piesi powinni być szczególnie widoczni

Na tej drodze piesi powinni być szczególnie widoczni

W ramach wspólnej akcji Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli i Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu policjanci rozdawali opaski i kamizelki odblaskowe. Funkcjonariusze przypominali o tym, że każdy pieszy, poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym ma obowiązek używania elementów odblaskowych.
Wczoraj przed południem, policjanci ze stalowowolskiej komendy rozdawali kamizelki i opaski odblaskowe mieszkańcom gminy Radomyśl nad Sanem i Zaklików. Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego mieszkający przy drodze wojewódzkiej nr 855, otrzymali ponad sto elementów odblaskowych. Inicjatywa ta była możliwa dzięki wsparciu Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu, który przekazał elementy odblaskowe w ramach realizowanego programu “Bezpieczna jesień”.

W akcję wyposażenia niechronionych uczestników ruchu drogowego zaangażował się Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego nadkom. Krzysztof Gawlas i oficer prasowy stalowowolskiej komendy asp. szt. Andrzej Walczyna. Policjanci pieszym i rowerzystom mówili o tym, jak ważne jest bycie widocznym. To właśnie elementy odblaskowe umieszczone w widocznym miejscu sprawiają, że kierowca w porę może dostrzec pieszego, który w ciemności porusza się po drodze. Kierowca ma czas, by wyhamować, bądź osobę bezpiecznie ominąć.

Policjanci nieprzypadkowo wybrali mieszkańców gmin usytuowanych przy drodze wojewódzkiej DW-855. W tym roku doszło tam do 15 wypadków drogowych, w których trzy osoby zginęły, a siedemnaście zostało rannych. Przekazywanie elementów odblaskowych niechronionym uczestnikom ruchu drogowego jest też realizacją jednego z wniosków wypracowanych na debacie społecznej w Zaklikowie, która miała miejsce 9 grudnia br.

303-119527 303-119529 303-119533

źródło: KPP Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Policjanci zlikwidowali plantację marihuany

stw24.pl12 kwietnia 2021

Konkurs plastyczny dla dzieci pn. “bezpieczeństwo oczami pierwszoklasisty”

stw24.pl6 kwietnia 2021

Tragedia rodzinna – Matka zabiła dwójkę małych dzieci i odebrała sobie życie

stw24.pl30 marca 2021

Policja poszukuje zaginionego mieszkańca Niska

stw24.pl24 marca 2021

Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy

stw24.pl23 marca 2021

Nie żyje mężczyzna przygnieciony przez drzewo

stw24.pl23 marca 2021

Policja egzekwuje wprowadzone nakazy i ograniczenia

stw24.pl22 marca 2021

19-latek odpowie za krótkotrwałe użycie pojazdu i jazdę pod wpływem

stw24.pl19 marca 2021

Akcja policyjna “Na Drodze -Patrz i Słuchaj”

stw24.pl19 marca 2021