W Stalowej Woli

Na ten plac zabaw muszą jeszcze trochę poczekać

Na ten plac zabaw muszą jeszcze trochę poczekać

W połowie tego roku miał powstać plac zabaw w okolicach Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Dmowskiego w Stalowej Woli. O stworzenie takiego miejsca dla dzieci prosili mieszkańcy. Okazuje się jednak, że będą musieli jeszcze trochę poczekać. To dlatego, że będą opracowywane projekty zagospodarowania  tego terenu.

Jak wyjaśniał podczas ostatniej sesji Rady Miasta prezydent Lucjusz Nadbereżny, opracowywane są wspólne koncepcje architektoniczne, dotyczące rewitalizacji placu Piłsudskiego oraz terenów zielonych od ul. Dmowskiego do ul. Niezłomnych. Dlatego też procedura ogłoszenia przetargu na ten plac zabaw została wstrzymana. – Uznaliśmy również, że ten plac zabaw powinien być poddany rewizji pod względem funkcji, ciekawego wykorzystania, jeśli chodzi o rozwiązania zabawowe, a jednocześnie wpisujący się w architekturę tego miejsca. Wiem, że narażam się na krytykę mieszkańcom, którzy mieli obiecane, że ten plac zabaw powstanie w połowie tego roku. Uważam jednak, że pomimo głosów krytycznych, w pełni uzasadnione jest wstrzymanie tego projektu ze względu na zachowanie spójności funkcjonalnej i architektonicznej całego placu Piłsudskiego oraz terenu od ul. Dmowskiego do ul. Niezłomnych – mówił prezydent.
Głos w tej sprawie zabrała radna Urszula Serafin – Bąk, mówiła, że wielu rodziców pyta o to,  kiedy na „Zatorzu” będzie plac zabaw i czy w tym roku jest przewidziany.
Prezydent mówił, że nie jestem w stanie złożyć zobowiązań, że ten plac będzie wykonany w tym roku. – Rozumiem mieszkańców, będę jednak prosił o cierpliwość, ze względu na to, by te miejsca były atrakcyjne i spójne z całym obszarem i żeby miały jak najlepsze funkcje. Mamy zabezpieczone pieniądze, to nie jest związane z brakiem funduszy czy ze zmianą decyzji, tylko chcemy, by to miejsce było jak najlepsze pod względem architektonicznym i funkcjonalnym – zaznaczał.
Zapewniał, że na tym osiedlu powstanie nowy place zabaw przy bloku przy ul. 1 Sierpnia 22, a także małe elementy zabawowe na tym osiedlu.

Joanna Piechuta

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021