W Stalowej Woli

Na tym drzewie kierowcy łamią lusterka

Na tym drzewie kierowcy łamią lusterka

Przejechanie wąskim przesmykiem drogi między dwoma posesjami w głąb os. Karnaty w Stalowej Woli jest utrudnione. Biegnąca od ul. Brandwickiej droga, przy wjeździe na osiedle zwęża się i jej pokonanie może wiązać się z ryzykiem uszkodzenia auta. To dlatego, że tuż przy jezdni rośnie drzewo.

Znajduje się ono częściowo w pasie drogowym, a częściowo na prywatnej posesji. Dlatego też miasto nie może wystąpić o pozwolenie na jego wycinkę. Kierowcy narzekają, że w tym miejscu jest bardzo ciasno, często dochodzi do tego, że rysują lub łamią lusterka. A przejechanie dwóch aut obok siebie jest niemożliwe, nie mówiąc już o pojazdach ratowniczych czy służb komunalnych.

Problem ten, a także inne dotyczące tego osiedla, zgłaszali mieszkańcy podczas spotkań z prezydentem i radnymi na os. Charzewice, a także radny Łukasz Durek na sesji Rady Miasta. Jak zapewniał podczas sesji prezydent Lucjusz Nadbereżny, sprawa ta zostanie sprawdzona.

Okazuje się, że jednak nie jest ona taka prosta, bowiem nie wiadomo czy ogrodzenia posesji po obu stronach drogi są w granicach, czy też może doszło do przegrodzenia. Dlatego też miasto będzie musiało zweryfikować granice działek, niewykluczone, że konieczne będzie rozebranie ogrodzeń tych posesji. Wtedy okaże się, na czyjej posesji rośnie drzewo. Konieczne jest zatem uregulowanie spraw własnościowych nieruchomości przyległych.
Jest jeszcze jedno rozwiązanie, wejście ze specustawą i projektem drogowym, który objąłby nie tylko tę drogę, ale także inne w okolicy. Na tym terenie mieszkańcy kupują działki, powstają nowe domy, a posesje są grodzone. Jednakże zgodnie z planem ogrodzenia nie mogą być budowane, gdyż drogi nie są prawnie wyznaczone.

Na os. Karnaty jest też kilka innych problemów, które do władz zgłaszają mieszkańcy. Apelują także o budowę oświetlenia wzdłuż drogi dojazdowej, od ul. Brandwickiej w głąb osiedla. Brak świateł utrudnia poruszanie się po zmroku szczególnie pieszym, którzy są niewidoczni dla kierowców. Konieczna jest także wymiana istniejących i zużytych lamp oświetleniowych na osiedlu. Kolejny problem, to oczyszczenie i wyrównanie terenu w centrum Karnat. Dziko rosnące tam drzewa i krzaki, są skupiskiem szkodników i gryzoni, na co wpływ mają również podrzucane tam śmiecie.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021