W Stalowej Woli

Na tym drzewie kierowcy łamią lusterka

Na tym drzewie kierowcy łamią lusterka

Przejechanie wąskim przesmykiem drogi między dwoma posesjami w głąb os. Karnaty w Stalowej Woli jest utrudnione. Biegnąca od ul. Brandwickiej droga, przy wjeździe na osiedle zwęża się i jej pokonanie może wiązać się z ryzykiem uszkodzenia auta. To dlatego, że tuż przy jezdni rośnie drzewo.

Znajduje się ono częściowo w pasie drogowym, a częściowo na prywatnej posesji. Dlatego też miasto nie może wystąpić o pozwolenie na jego wycinkę. Kierowcy narzekają, że w tym miejscu jest bardzo ciasno, często dochodzi do tego, że rysują lub łamią lusterka. A przejechanie dwóch aut obok siebie jest niemożliwe, nie mówiąc już o pojazdach ratowniczych czy służb komunalnych.

Problem ten, a także inne dotyczące tego osiedla, zgłaszali mieszkańcy podczas spotkań z prezydentem i radnymi na os. Charzewice, a także radny Łukasz Durek na sesji Rady Miasta. Jak zapewniał podczas sesji prezydent Lucjusz Nadbereżny, sprawa ta zostanie sprawdzona.

Okazuje się, że jednak nie jest ona taka prosta, bowiem nie wiadomo czy ogrodzenia posesji po obu stronach drogi są w granicach, czy też może doszło do przegrodzenia. Dlatego też miasto będzie musiało zweryfikować granice działek, niewykluczone, że konieczne będzie rozebranie ogrodzeń tych posesji. Wtedy okaże się, na czyjej posesji rośnie drzewo. Konieczne jest zatem uregulowanie spraw własnościowych nieruchomości przyległych.
Jest jeszcze jedno rozwiązanie, wejście ze specustawą i projektem drogowym, który objąłby nie tylko tę drogę, ale także inne w okolicy. Na tym terenie mieszkańcy kupują działki, powstają nowe domy, a posesje są grodzone. Jednakże zgodnie z planem ogrodzenia nie mogą być budowane, gdyż drogi nie są prawnie wyznaczone.

Na os. Karnaty jest też kilka innych problemów, które do władz zgłaszają mieszkańcy. Apelują także o budowę oświetlenia wzdłuż drogi dojazdowej, od ul. Brandwickiej w głąb osiedla. Brak świateł utrudnia poruszanie się po zmroku szczególnie pieszym, którzy są niewidoczni dla kierowców. Konieczna jest także wymiana istniejących i zużytych lamp oświetleniowych na osiedlu. Kolejny problem, to oczyszczenie i wyrównanie terenu w centrum Karnat. Dziko rosnące tam drzewa i krzaki, są skupiskiem szkodników i gryzoni, na co wpływ mają również podrzucane tam śmiecie.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Policjanci zlikwidowali plantację marihuany

stw24.pl12 kwietnia 2021

Ogłoszenie Prezydenta Miasta Stalowej Woli

stw24.pl12 kwietnia 2021

Rozwadowski Trag Staroci

stw24.pl12 kwietnia 2021

Konkurs „Tytus w Stalowej Woli”

stw24.pl8 kwietnia 2021

Wizyta w urzędzie skarbowym tylko po wcześniejszej rezerwacji

stw24.pl30 marca 2021

Dworzec PKP w Rozwadowie odzyska dawny blask

stw24.pl30 marca 2021

Diecezja podaje zalecenia na Wielki Tydzień

stw24.pl26 marca 2021

Uwaga! W weekend przestawiamy zegarki

stw24.pl26 marca 2021

Dzień Bezpiecznego Internetu w CEZ

stw24.pl26 marca 2021