W Stalowej Woli

Na tym przejściu konieczna jest sygnalizacja

Na tym przejściu konieczna jest sygnalizacja

Chodzi o przejście dla pieszych naprzeciwko Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 przy ul. Niezłomnych w Stalowej Woli. Rodzice uczniów mówią, że przejście to jest niebezpieczne i apelują do władz o podjęcie działań mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom.

Sprawę tę podczas ostatniej sesji rady miasta poruszył radny Mariusz Kunysz, wyjaśniał, że  rodzice uczniów z PSP nr 4 wystąpili z pismem do prezydenta z prośbą o zainstalowania świateł z przyciskiem na żądanie.

– Chciałbym, żebyśmy podjęli działania w celu zabezpieczenia bezpieczeństwa tych dzieci. Nieraz widzę jak uczniowie próbują przejść w tym miejscu. Gdy auto jedzie od strony ronda i się rozpędza,  to jest tam bardzo niebezpiecznie. To jest droga powiatowa, dlatego panie starosto bardzo bym prosił o podjęcie działań – mówił radny do obecnego na sesji miejskiej starosty Janusza Zarzecznego.

Starosta przypomniał, że sprawa ta już była poruszana i najpierw była  sugestia, by w tym miejscu wykonać sygnalizację ostrzegająca, czyli migające żółte światło. – Ja jestem przeciwny takiemu rozwiązaniu. Ostrzegawcza instalacja nie rozwiążę tego problemu. Jeśli mamy w tym miejscu coś robić, to zróbmy to docelowo, czyli instalację dającą możliwość włączenia zielonego światła na życzenie – wyjaśniał starosta.

Prezydent Lucjusz Nadbereżny zapewnił, że ten wniosek, pod którym podpisało się kilkuset rodziców, będzie przeanalizowany. – Wszystkie te działania muszą mieć  odzwierciedlenie w budżecie, będziemy rozmawiać o tym przy projekcie budżetu. Deklaruję, że będzie to ponownie przeanalizowane – zapewniał prezydent.

Joanna Piechuta

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Nauczyciele i uczniowie z Ekonomika w Maladze

stw24.pl22 października 2021

Konkurs na „Wolontariusza Roku 2021”

stw24.pl22 października 2021

Wystawa Giełdy Papierów Wartościowych odwołana

stw24.pl22 października 2021

Akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

stw24.pl21 października 2021

W Stalowej Woli stanie jubileuszowa wystawa Giełdy Papierów Wartościowych

stw24.pl21 października 2021

Planowane wyłączenia prądu

stw24.pl21 października 2021

Paweł Wakuła i jego atrakcyjne sposoby na książkę historyczną dla dzieci

stw24.pl20 października 2021

Młodzi poeci nagrodzeni w MBP

stw24.pl19 października 2021
dom samotnej matki

Konkurs na dyrektora SOWiIK-u

stw24.pl19 października 2021